Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gestul care poate schimba un destin - cap 2


91 raspunsuri la acest subiect

#71
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 24 decembrie 2018 - 18:20

moon multimesc la fel  [flo2]  nu,nu a cantarit votul in sine,nu conteaza ca l am primit...ci faptul ca nu s a inteles nimic.dar nici asta nu conteaza.am preferat sa editez.



#72
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 24 decembrie 2018 - 20:12

deci la haine te refereai. Nu stiu, haine pt un copil normal dezvoltat de 4 luni,eu nu ma mai pricep la haine de bebelusi si  ma indoiesc ca ei au cumparat vreo haina pt ea noua ca sa imi spuna marime. Mai mult ca sigur ce poarta e ce a ramas de la ceilalti sau ce au capatat. 

 

Laura eu am pregatit 2 pachetele cu lucruri pt bebelus, cum preferi sa le trimit? Direct la ei sau la tine?



#73
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 15:49

Laura eu am pregatit 2 pachetele cu lucruri pt bebelus, cum preferi sa le trimit? Direct la ei sau la tine?

Cred ca cel mai bine ar fi la mine, pe ei nu stiu daca ii gaseste poștașul, nu au nume, nr la strada. Iti multumesc!! Trimit PM maine, cand am acces la un calc. Mi-e greu de pe telefon. Multumesc!!!!



#74
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 15:54

Velvet, eu nu am apucat sa vad ce ai scris, dar sunt de acord cu tine. Si eu i-am zis mamei copiilor... sa puna dop. Eu cred ca ea nu a avut de ales, lipsa de educatie își spune cuvantul... dar fiecare copil e o povară pt toata familia, aripi jumulite, șanse în minus pt fetele mari. Eu i-am văzut acu 5 ani, când Alina era cea mai mică, ce zâmbete și sperante aveau ... si cum i-am gasit acum, cand Alina e bona si responsabilă cu cei 3 mici



#75
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 26 decembrie 2018 - 11:21

Asta am scris ,Laura .sa o ajute cineva sa puna dop.ca e clar ca ea nu stie cum.sa faca asta.din faptul ca-s analfabeti.si am.mai scris ca tot copiii sufera.e clar ca niciunul.nu e fericit ca mereu mai apare cate unul si sunt si mai saraci si au si mai multe lipsuri.asta nu-i viata!pe copii trebuie sa ii faci fericiti daca tot ii nasti.nu ii faci ca sa sufere de foame si lipsa de orice!



#76
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 27 decembrie 2018 - 10:11

Aici in sat au strans bani oamenii si primaria pentru o astfel de interventie chirurgicala. Efectiv au rezolvat astfel problema. Aaa, cu prima transa de bani au lasat mama sa mearga la medic si s-a intors cu cumparaturi. A doua oara a mers insotita. Era perfect constienta de situatie, dar nu ii pasa. Asta ca sa intelegeti nivelul. I au gasit loc de munca, i au ajutat cu de toate. Pana la urma se tin de serviciu ambii parinti.



#77
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 27 decembrie 2018 - 11:53

F bine au facut , szi ! asa da!



#78
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 02 ianuarie 2019 - 12:58

Termina scoala generala si apoi ..!? 

 

apoi riscul de a urma drumul mamei este foarte mare. nu m-ar mira daca anul viitor cand ajungi din nou pe acolo scrii ca si ele au, din pacate, copiii lor. fara nici o rautate. asta fac saracia si orizonturile inchise. e un cerc vicios. daca nu pleaca din acel mediu, nu au nici un viitor.

 

ps. mi-s indiferente voturile negative. nu schimba cu nimic realitatea acelei familii si realitatea a zeci, sute, poate chiar mii de fete, femei si familii din tara asta, in aceeasi situatie.


Editat de Pepco, 02 ianuarie 2019 - 13:02 .


#79
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 02 ianuarie 2019 - 13:07

referitor la hainute, scriu aici, pentru cine e din Romania:

 

urmeaza lichidarile de stocuri - Carrefour, C&A, H&M, alte magazine. daca vreti sa luati hainute, mici, mari, o sa gasiti la preturi mici - bluze cu 8-10 lei, de exemplu. sau salopete de bebelusi la 10-12 lei. am avut de facut si noi cadouri pentru verisoare, verisori si deja am gasit cu preturi bune. chiar si la scutece sunt promotii, am luat un bax mare de Huggies cu 25 lei acum 1 luna.



#80
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 04 ianuarie 2019 - 19:36

Laura, am trimis azi, luni vor pleca spre tine, daca reusesti sa o faci pe mamica sa masoare pruncul in lungime, eu am mmulte body-uri 62 cm, mai pot trimite un pachetel.

  Cat priveste tipul acesta de femei, eu intotdeauna ma gandesc la copii, nu la ele. 

 Pepco eu nu stiu de unde ai luat tu pampers cu 25 lei, recent 109 lei am dat.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -