Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Primele doamne

macron sotie iohanis eleganta

57 raspunsuri la acest subiect

#31
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 25 august 2017 - 21:46

Oh, nu!

O femeie trebuie sa aiba doar 18 ani, altfel isi pierde din valoare.

 

rolling-eyes.jpg

 

 

Nu e gresit in a avea pareri diferite, am impresia ca trebuie sa re-explic notiunea de conversatie? Nu se mai poate discuta pur si simplu?

 

Cat despre extrapolarea cu sexualitatea, mi se pare singurul lucru care ar putea veni "natural". Ca o mare parte din barbati (si femei gay, de ce nu) sa nu mai gaseasca atragatoare o femeie trecuta de varsta fertilitatii. Dar de ce ar trebui prima doamna a Frantei sa ascunda ca nu mai e fertila? E concurs de utere?

 

In rest, din punctul meu de vedere, e doar spalare de creiere. Toata viata am fost conditionate sa vedem defecte si sa ne vedem corpul ca pe o problema ce trebuie rezolvata. De la epilat pana la sani rotunzi si fix cupa C-D, de la par lung pana la X numar de kilograme ori inaltime peste 1.70m.

 

Ma supara sa vad femei oprimate de propriile ganduri, ma intristeaza. Nu pot sa ma duc la plaja ca am celulita, nu pot sa fac sex ca nu sunt perfect epilata, nu mai merg in club ca am peste 30 de ani, imi iau palarie maro ca am peste 40, ma coc in bluza cu maneca lunga pt. ca am piele lasata pe brate si altele. Ce inutilitati, ce timp irosit. Iar altii abia asteapta sa profite.

 

Un exercitiu bun de facut in fiecare zi:

e0c81278-213d-4bea-9dc0-7fdf929bf7a5.png

 

 

 

Si asta numesti tu conversatie, punind vorbe in gura altora? Cind a zis Corina ca daca nu ai 18 ani nu ai valoare? Sau cine a insinuat ca e concurs de utere? Faci din tintar armasar la un subiect monden, de birfe. Pai sa vezi ce misto fac astia de cum arata Tereza May, cit misto s-a facut de cum arata Trump cu parul ala, asa si? Sint persoane publice, si-au asumat asta cind s-au bagat in ochiul public. 

 

Mi-a placut ce ai scris mai sus insa nu isi are locul aici cred, poate deschis un subiect serios la generale pe tema asta ar fi mai indicat?



#32
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 25 august 2017 - 21:58

Doar in contextul de concurs de utere mi s-ar fi parut o varianta de luat in calcul pentru a-si ascunde pielea lasata (adica varsta, in context). Altfel, pentru ce?

Nu vad discrepanta intre cele doua mesaje, poate doar datul ochilor peste cap e ceva mai copilaros / snarky dar cumva ma reprezinta [:)]



#33
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 25 august 2017 - 22:30

Ea singura a ales sa isi ascunda pielea lasata purtind acea jacheta cu fermuoar, apoi a decis ca ii e cald, a dat-o jos, iar Corina a zis ca a dezavantajat-o rochia fara mineci. Parerea ei. Eu mi-as dori sa am asa brate la 60+, desi nu sint un fan a hainelor fara mineci deloc. Dar n-am sa ma duc sa o iau pe Corina la intrebari cum isi permite sa aiba alte pareri decit mine.



#34
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 26 august 2017 - 00:24

Rall, nu este vorba de o discuție în contradictoriu, ci de citarea cuiva și menționarea faptului că special vrei sa comentezi postarea lui. Cuvintele și părerea userului. 

Mie mi se pare mare diferență între "nu sunt de acord cu părerea ta, pentru că eu cred....."  Și " nu ai dreptul sa spui asta..."

Toți avem convingeri. 

Tu ai convingeri foarte frumoase, dar să critici pe altcineva pentru că nu le are, devine agresiune. În genul aruncatul vopselei pe hainele de blană ale cucoanelor. 

Și faptul că o femeie are complexe și se.sufoca în propriile idei nu e motiv de trăire negativă și critica din partea altora, inclusiv a ta, principalele victime sunt ele însele și crede-ma, "mila" sau aerele de ochi peste cap ale altora mai rău le fac sa se simtă.

De exemplu eu am fost foarte complexata într-o anumită perioadă și nici nu ai habar ce agresiune este , în mod real, ca cineva sa îți "ia apărarea" și să te anunțe că "îi pare rău că esti așa" dar că e musai sa te schimbi - "nu vezi că îți faci rău singur bla bla" ... Repet : paie pe foc, nici pe departe ajutor.

Oamenii care "gândesc greșit" din pct TAU de vedere trebuiesc atenționați în mod separat, citați, și arătați cu degetul? În orice privința ar fi gândirea aceea, nu neapărat la subiectul acesta?

Mie mi se pare mai corect să îmi expun propria părere, cu argumentele potrivite, eventual să fac o descriere grozavă a ideilor mele pentru a le promova. 

Este timp și energie pierduta in viața asta scurtă și deja încărcată să mă mai consum și cu păreri de rău că alții gândesc altfel....



#35
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 26 august 2017 - 00:44

Iar cazul de fata, doamna Macron, de care mie îmi place , nu arată ca și cum ar dori să-și arate vârsta, să fie mandra de anii de experiență brăzdați pe corp așa cum susții că este minunat, pentru că altfel nu s-ar vopsi, botoxa și altele, făcute special tocmai că sa ascundă vârstă. Nu e o bătrânică mandra de anii ei, este o femeie care se străduiește tocmai sa nu-i arate. (Am citit articole despre ea, pentru că mi-a plăcut personajul, de aceea afirm că are tratamente la activ, nu am scos din burta). 

Ideea ta e grozavă, că e foarte frumos să arătăm vârsta pe care o avem, dar pot afirma că apreciez cu adevărat asta la o femeie care își lasă părul alb, care nu se.machiaza, care nu folosește fațete dentare pentru a le întineri aspectul. Astea sunt semnele vieții pe corp, cine dorește să le arate are tot respectul. Dar cine nu, probabil că își asumă și neajunsurile care decurg din nepotrivirea de vârstă afișată și reală.



#36
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 august 2017 - 06:16

Nu cred ca mai trebuie sa spun ca sunt de acord cu Rall, nu? [:-)))]

Cand am citit postarea aia cu jachetica si manecutele si pielea care atarna am avut exact aceeasi reactie pe care o are judecatoarea Judy postata de Rall.

 

c#mon, oameni buni, chiar in halul asta am ajuns de ne impiedicam de toate defectele reale si inchipuite?

Adica chiar trebuie neaparat sa scoatem doar partile negative in fata?

 

Si Letitia, faptul ca tu afirmi ca sunt persoane publice, deci e normal sa le comentam e dragut si naiv. sau crezi ca acele persoane cu un spirit din asta de observatie foarte bun (la a gasi defecte), analizeaza doar vedetele?

:))))))))))



#37
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 26 august 2017 - 09:23

Nu cred ca mai trebuie sa spun ca sunt de acord cu Rall, nu? [:-)))]

Cand am citit postarea aia cu jachetica si manecutele si pielea care atarna am avut exact aceeasi reactie pe care o are judecatoarea Judy postata de Rall.

 

c#mon, oameni buni, chiar in halul asta am ajuns de ne impiedicam de toate defectele reale si inchipuite?

Adica chiar trebuie neaparat sa scoatem doar partile negative in fata?

 

Si Letitia, faptul ca tu afirmi ca sunt persoane publice, deci e normal sa le comentam e dragut si naiv. sau crezi ca acele persoane cu un spirit din asta de observatie foarte bun (la a gasi defecte), analizeaza doar vedetele?

:))))))))))

 

:)))))))))))))))) 

 

Banuiesc ca mesajul asta l-ai copy/paste de la subiectul cu Zina si Raduleasca, ca suna identic :))))))))))))) 

 

Mama lor de atacatoare la persoana! La coltz cu ele! :)))))))))



#38
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 august 2017 - 13:37

Cine are nevoie de bărbați sa ne devalorizeze...noi, femeile, faceam cea mai eficientă treaba sa ne sfâșiem una pe alta cu sete!!!

 

 

 



#39
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 august 2017 - 13:39

Cind rupi pe alta in bucăți, de fapt ne rupem pe noi însene... încet-încet. Si asta nu are legătura cu "îmi place"/"nu îmi place", alegeri personale sau bun gust sau moda.


Editat de antmil, 26 august 2017 - 15:23 .


#40
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 august 2017 - 15:51

Corina, mi se pare ciudat cum judeci. 

 

Daca esti persoana publica, nu iesi zburlita si nici cu pantofii nefacuti. Restul, piele batrina si fusta prea scurta pentru gustul la 20% din privitori sunt aberatii. 





Etichetat si cu macron, sotie, iohanis, eleganta

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -