Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Primele doamne

macron sotie iohanis eleganta

57 raspunsuri la acest subiect

#41
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 27 august 2017 - 11:52

Cine are nevoie de bărbați sa ne devalorizeze...noi, femeile, faceam cea mai eficientă treaba sa ne sfâșiem una pe alta cu sete!!!

 

De acord! [:D] Tu sfisiind-o pe Michelle cu sete la subiectul Trump e cel mai bun exemplu care imi vine in minte! [:-)))]



#42
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 27 august 2017 - 11:57

Cind rupi pe alta in bucăți, de fapt ne rupem pe noi însene... încet-încet. Si asta nu are legătura cu "îmi place"/"nu îmi place", alegeri personale sau bun gust sau moda.

 

Da dar pentru credibilitate trebuie sa practici ceea ce predici! [:D]



#43
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 august 2017 - 12:31

De acord! [:D] Tu sfisiind-o pe Michelle cu sete la subiectul Trump e cel mai bun exemplu care imi vine in minte! [:-)))]

 

Tu chiar nu înțelegi diferența sau ești adepta la gica-contra din convingere?

 

Dacă Michelle era bărbat cu aceeași ideologie, as fi combătut e exact la fel. 

 

Nu stii diferența dintre politica/idei...și faptul ca te iei de ridurile sau grăsimea cuiva? 



#44
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 august 2017 - 12:34

Da dar pentru credibilitate trebuie sa practici ceea ce predici! [:D]

 

In numele președintelui tău preferat, "fake news"! Cam aceeași tehnica :) :) :) :) 

 

Arata-mi unde am luat la bani mărunți o femeie pentru ca e bătrâna sau ridata sau grasa sau cu degete prea lungi sau cu sinii prea lăsați! 



#45
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 27 august 2017 - 16:25

E una sa spui ca o rochie nu o avantajeaza, si alta sa ajungi sa te iei de monturile de la picioarele cuiva, spunand ca nu ar trebuis a poarte sandale, doar pantofi si aia nu prea decupati :))))))

 

Si ma repet, pt ca dupa cum a observat Letitia, am aceleasi pareri ca acum cateva luni sau ani.

 

 

Pe mine nu ma intereseaza defectele, sau partile negative la oameni dpdv fizic, daca vad o fata plinuta cu niste sani cat capul meu si 5 cosuri pe nas, nu o sa ii zic sotului 'uita te la aia ce cosuri are si cum ii atarna grasimea, ce pulpe urate, ce falci', ii spun  uitat te la aia ce sani mari are'.

 

 

Una e sa comentezi ca cineva a indraznit sa imbatraneasca si s anu fie fit, dar nu prea fit, ca nici aia nu e bine, si alta e sa comentezi alegerile politice.



#46
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 27 august 2017 - 16:30

Apropo, in Vogue a fost laudata pt alegerile sale vestimentare si s/a scris ca aceste tinute indraznete care sfideaza ideile despre varsta sunt ceea ce o fac simbolul noii Frante.

 

Ca fapt divers, o doamna a spus ca se mira ca nu ii este rusine femeii sa se afiseze asa cu un barbat mai tanar decat ea si ca rade lumea de ea. o alta doamna mi/a spus de prima, cea care a facut afirmatia de mai sus, ca se mira de cum nu ii este respectivei rusine sa se afiseze asa cu noul ei prieten si sa faca astfel de alegeri, ca e penibila si ridicola.

:))

asa diferiti sunt oamenii. si totusi la fel.



#47
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 27 august 2017 - 17:06

Dar unde se încadrează luarea de o persoană care spune că "x e urâtă"? 

Dacă x nu o dă în judecată pentru calomnie, care e treaba celorlalți?



#48
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 27 august 2017 - 22:54

Și mie îmi place tare mult cum se îmbracă, are un ceva al ei, o definește, are un stil. 



#49
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 28 august 2017 - 08:54

De la Maurice Munteanu citire  [flo2] :

"O tinuta in cel mai pur stil Brigitte – da, cred ca deja putem vorbi despre stilul Brigitte Macron. Apreciez foarte mult aceste ansambluri 60’s si, in special, jachetele cu fermoar, marca Louis Vuitton, piese destul de greu de integrat intr-o garderoba relativ sobra.

Sigur, mi-ar fi placut sa aiba parul desfacut si sa afiseze acea coafura atat de relaxata, atat de stylish, pe care nu o vad, din nefericire, decat la Paris. Oricum, Brigitte Macron arata impecabil!

Eram in vacanta la Viena cand am vazut un teaser despre coperta pe care Elle Franta urma sa o realizeze cu Brigitte Macron. Entuziasmat, le-am spus prietenilor mei ca, pentru mine, Brigitte Macron a aparut ca o revelatie – nici macar nu ma pot gandi la doamna Macron ca la sotia presedintelui. O percep mai degraba ca pe un personaj dintr-un film de Claude Chabrol. Daca stau bine sa ma gandesc cred ca ar fi putut sa apara cu succes in „L’Enfer” sau in „Le Boucher”. Ar fi stralucit, fara doar si poate.

Exista chiar si o teorie dezvoltata de Carine Roitfeld despre parizianca vs. frantuzoiaca. Or, tocmai asta inspira Brigitte Macron – nu atat imaginea pariziencei, cat imaginea acea cinematografica, rafinata, vag viciata a frantuzoaicei. M-a amuzat teribil atunci cand incepusera „pariurile”, imediat dupa numirea lui Macron – oh, are riduri, oh, are 64 de ani, oh, este prea operata, oh, oh, oh!

Mie mi se pare impecabila, si atat. Brigitte Macron este ca o gura de aer proaspat, imbracata in ansamblurile ei minimaliste, saizeciste, semnate Louis Vuitton. Coafura ei ce va deveni, sunt convins, o semnatura, spune tot despre imaginea pe care ar trebui sa o aiba o femeie cu o astfel de expunere. Cat despre varsta si/sau diferenta de varsta dintre ea si presedinte, propun sa nu ne transformam intr-un comitet de ”tate” care nu au altceva de facut decat sa analizeze cine mai trece pe ulita intr-o zi de duminica. De ce? Cum de ? Pentru ca Brigitte Macron este imperiala!

PS. Intre timp am aflat ca Elle Franta a vandut 3 milioane de exemplare cu doamna Macron pe coperta. Quod erat demonstrandum!"

sursa: https://www.elle.ro/...unteanu-557407/



#50
Glicina

Glicina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 28 august 2017 - 09:03

Nu am vazut niciunde in presa fr sa sa vorbeasca despre lungimea fustei Dnei. Macron.

 

NU pot sa inteleg ce ii freaca atata pe romani.

 

Dna. Macron, adora si ea rochitele flu flu, dar cum vrea sa se implice in diverse probleme, sa nu fie numai de decor ca predecesoarele ei, de ceva timp a adoptat stilul business.

 

Asta-i din cauza ca noi, româncele, suntem cele mai frumoase femei din lume, e stiuta treaba :) Nu ca urâtele astea de frantuzoaice :)

 

Sa fie clar, glumesc :) Am voie, da? Ca e inca vacanta :)

 

Coca, s-au legat de fusta Primei Doamne si prin Franta, dar mai lejer asa :)





Etichetat si cu macron, sotie, iohanis, eleganta

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -