Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


980 raspunsuri la acest subiect

#31
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 09:50

Arsa  [grup]



#32
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 10:05

Legat de sport si miscare, eu recomand cu drag Kangoo Jumps. Mi-a fost recomandat de o fata pe care am cunoscut-o la fiv 2 si m-am indragostit de acest sport, dar am facut tot cu intreruperi cauzate de fiv.


Editat de corinka, 14 iunie 2017 - 10:05 .


#33
Arsaluis

Arsaluis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 10:19

 Ligia, daca ne-am fi intalnit in alte conditii poate ca nu am fi fost atat de deschise. Eu personal, am mai spus-o, sunt total antisociala. Asa ca, acest context m-a facut sa povestesc deschis despre toate probemele ce se refera la bebe si nu numai.

Sincer, sunt muulte persoane din my real file care nu stiu pataniile mele.

Deci, e clar cat de aproape de suflet imi sunteti toate, fiecare cu șpilul ei  [dan]

Velvetina pupici si toate urarile inapoi catre tine, cu tot dragul! 



#34
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 10:22

Corinka eu kangoo nu am cum sa fac...am pb la genunchi...si zumba am retinere sa fac ca e cam cu topaiala dar imi place si atat cat rezist voi face (medicul mi-a recomandat doar inot si bicicleta...) Pilates nu e pb il fac, zumba in schimb imi cam solicita genunchiul  [flirty]



#35
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 10:26

Asa este Arsa nici la mine nu stiu multe persoane prin ce am trecut...poate ca banuie ceva avand in vedere ca suntem casatoriti de 7 ani si nu avem bebe, dar cd vine vorba de asta spunem ca noi vrem sa mai copilarim...(sotul are 39 de ani :)) [soricel]

M-am gandit de multe ori ca dc nu aveam asa pb nu reuseam sa ne apropiem asa...insa tot visatoare sunt...as fii preferat sa va cunosc in alte conditii  [pk]



#36
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 15:54

Velvetina,eu consider ca si un singur fiv daca ai,tot babutza fivoasa ramai toata viata,chiar daca nu mai esti in focuri si proceduri.Dana0,te inteleg perfect cu kg in plus.Si eu tot asa,am redus ff mult din mancare,si am incercat sa mananc cat mai sanatos.Crezi ca am slabit?ei aş.Abia ma mentineam sa nu mai pun kg ,ca inainte orice mancam se punea cu viteza luminii.De 3 sapt.tin dieta disociata,o zi carne pui slaba sau peste,o zi branzeturi(urda slaba,iaurt,chefir,br.fagaras mai slaba) si a treia zi legume/fructe(fara banane ,struguri,cartofi)mai mult rosii,castraveti,dovlecel si ardei gras la gratar ,pepene rosu/galben ,cirese la greu si capsuni.Am tinut suuuuper drastic,inclusiv ca dupa ora 15-16 nu mai mancam absolut nimic.Cel putin prima saptamana am zis ca mooor de foame.Si apa la greu.Dupa 3 saptamani m.am cantarit.Fix 3 kg am dat jos.La asa drastic,un om normal dadea mult mai multe kg,dar asa suntem noi,ce sa facem.Il tin in continuare,sper pana la fiv 2 sa mai dau macar 5 kg.Nici sport nu pot face cu 3 protuzii la coloana(inceput de hernie de disc)ca raman stramba de mijloc imediat.Asta mai i.mi lipsea inainte de fiv,sa raman blocata de mijoc,ca in rest sunt perfecta,ce sa spun.A,si merg zilnic pe jos cat pot de mult.



#37
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 16:30

Velvet da cu pipeta  [:-)))] nu beau mai mult de un pahar de 250ml(cu măsura)tot din cauza caloriilor.

Laurita 3sapt asa dieta si doar 3kg?

Eu înainte de sarcina pierdeam destul de ușor in greutate dar acum nu sh ce naiba am,parca corpul meu tine cu dinții de fiecare kilogram.

Miscare eu nu fac sunt ffff lenesa dar sunt destul de activa prin casa plus ca ies cu cățelul de 2ori pe zi afara,dimineața vreo 10min si seara 30minute cel putin.

Cred ca imi trebuie alt cântar  [batcap]  [batcap]

Eu am un  singur fiv si 2transferuri dar experiența am destula,pana la fiv am încercat toot ce am citit si am putut sa fac sa ramân natural,eu simt ca aparțin aici  [:-)))] cu voi.

Nu sunt o persoana prea sociabilă de fel,nu ca nu mi-ar plăcea sa am prieteni mulți dar la prima vedere par cu nasul pe sus  [:-)))]



#38
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 17:23

Da Danutza0,doar 3 kg cu asa dieta.Zii si tu.Si vorba ta.Eu si inainte dadeam greu dar nici chiar asa.Dupa fiv,organismul meu tine cu dintii de kg.Dar nu ma las,ca nu ma mai suport,e vara,pana mea.Niciodata nu am avut atatea kg ca acum dupa fiv.



#39
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 17:59

Laurita  [pup] spor la slabit! vei reusi!

 

Dana pai eu te intrec  [alcool]  [:D]



#40
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 19:08

Laurita f bn ca nu te lași.Sunt cu tine  [:-)))] nici eu nu ma las dar nu cred ca am timp sa slăbesc vara asta,e deja Iunie si eu as avea de slabit cam 10-11kg.

Anul trecut in Septembrie cântăream 66kg si pana in Decembrie am ajuns la 69 dar eram bombardata cu hormoni,in sarcina am luat 7-8kg din care 5kg in primele 7sap de sarcina si dupa ce am fost certată de doc am început sa mananc mult mai sănătos si in momentul de fata cântăresc 75kg daaar cred ca 4-5kg cântăresc doar sânii mei  [:-)))]

Velvet si eu as bea mai mult dar mie frica ca deja sunt cat casa  [batcap]  [:-)))] dupa ce scap de 5kg ma îmbăt [:-)))]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -