Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


980 raspunsuri la acest subiect

#41
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 19:17

De parasit grupul, nici eu nu intentionez sa-l parasesc (nu scapati voi de mine asa repede). Desi habar nu am ce o sa fac cu viata mea de acum inainte. Ma simt tare debusolata. Dar m-am atasat de voi, sunt aproape dependenta de forumul asta. Nici eu nu cred ca as fi reusit sa ma deschid atat de mult in viata reala, sunt fooarte inchisa in mine. Dar aici totul e mult mai usor :)

Cine ce bea in seara asta? Parca as avea chef si eu de un rose. Va pup cu drag pe toate!



#42
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 19:33

Piscotel  [pup]  [cupisi]  hai sa bem!  [alcool]



#43
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 19:56

[alcool] Eu servesc niste alcool  [:-)))]

Piscotel nu e totul pierdut poate te regrupezi si o iei de la capăt.



#44
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:02

Fetele care tineti regim, cautati lista alimentelor cu indice glicemic. Si va faceti meniuri numai din alimente cu indice glicemic sub 35. Asa veti slabi. Daca mancati cartofi, pepene galben sau rosu, struguri, dulci, tineti regim degeaba. Bafta. Si da, sportul va ajuta psihic. In 2015, cand eu am facut FIV, o cunsotinta care de anii sia nii s elupta cu infertiltatea, a nascut gemeni, fata si baiat dupa FIV. Nu stiu al actele a afost dara  fost reusit. Si de cativa anii se apucasera, ea si sotul de zumba. Deci, ajuta. Alta prietena a ramas natural dupa un tratament cu acupunctura.  



#45
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:03

Fetelor, lasati alcoolul si tutunul. Nu sunt pentru voi. Oricat de neagra este viata, nu e cazul de asa ceva.



#46
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:08

Raishwanya un pahar de vin din cand in cand nu cred ca e chiar asa rau,pana la urma o viața avem.

Eu am slabit 16 kg mâncând cartofi la cuptor sau fierți si toate fructele.

 



#47
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:15

Pistocel, nu stiu unde ne este locul dar daca am ajuns aici, poate e bine sa mai ramane sau sa mai bagam capul din cand in cand. La inceput cand am pierdut a doua sarcina si cu ea si ultima speranta ca voi mai avea copii, eram suparata pe cehii, ca nu am reusit. Ca schema nu a fost buna, embrionii de calitate. Apoi ma simteam aiurea pe aici. Eu stiam ca nu mai am bani de inca unul, am datorii cat cuprinde. Apoi varsta nu tine cu mine. Am incercat adoptia dar totusi, incet, incet am inceput sa ma gandesc iar sa incerc. Sau daca nu pot incerca acum, macar sa ma mentin in forma pentru ziua in care voi putea. Asa ca am reinceput tratamentul cu vitex si alte asemenea, poate, poate voi mai incerca. Stiinta avanseaza. Cand faceam FIV, nu era saptamana sa nu apara vreun articol despre Adriana lliescu. Mai am pana la 65 de ani. Apoi am citit despre un cuplu , al carui copil a decedat la Colectiv, care a nascut anul asta la 52 ani ai doamnei. Si mi-am zis ca se poate. Am citit de curand despre diverse tratamente care sunt in curs de aprobare pe alte meleaguri. Poate ajung si la noi. Bani? Acum regret ca nu am plecat din tara demult. Asa as fi castigat banuti si imi faceam un bebe. Dar nu-i timpul pierdut. Cand vreau sa-mi ridic moralul, intru aici. Am avut mult de munca in primavara asta si am intrat mai putin, dar uneori intram doar sa citesc macar un rand, ca sa stiu ca am un tel pentru care sa traiesc. Chiar daca nu voi avea un copil, macar voi trai bucurii alaturi de colegele noastre de suferinta de aici. Va pup



#48
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:18

Raishwanya un pahar de vin din cand in cand nu cred ca e chiar asa rau,pana la urma o viața avem.

Eu am slabit 16 kg mâncând cartofi la cuptor sau fierți si toate fructele.

Uneori este bine sa rezisti tentatiei. Depresiile lasate de astfel de situati, pot determina dependenat de diverse obiceiuri. 

Pai este nevoie de diversificare. Daca vrei un bebe, nu te apuci de astfel de diete care nua duc toti nutrienitii.



#49
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:28

raisa  [pup]  eu fumez,le-am mai redus ce-i drept,muuult...si mai beau cand am chef,ce am chef.alcoolicii si tutungii fac copii,multi chiar,so...cum vrea Dumnezeu!ani de zile am mancat avocado,m-am indopat cu vitamine si eu si el,ii ziceam sa nu mai fumeze,sa nu bea nicio bere,ca dauneaza spermei,m-am taiat,am facut orice.si pt ce? [alcool]



#50
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 14 iunie 2017 - 20:31

Raishwanya, si eu am incercat sa adopt. Astept inca ACEL telefon. Dar recunosc ca ma sperie din ce in ce mai tare ideea. Nu stiu ce curs va lua viata mea, dar dupa o saptamana de plans si renuntat la pastile (dupa aproape 1 an), de saptamana asta am reinceput administrarea lor. Asa, sa fie...Caci nu se stie niciodata :)). Chiar daca nu voi mai face FIV2, nu strica sa ajut putin organismul. Asa ca acum am in meniu pe langa Vitamina D, Omega 3 si Ubiquinol (600mg/zi). Inca nu am reinceput Femibionul, dar ma gandesc sa o fac.  

Si o sa incerc, pentru prima data in viata, sa nu-mi mai fac planuri, sa las viata sa curga. Nu stiu daca voi reusi (sunt genul care trebuie sa aiba un tel, un plan, o lista), dar promit ca voi incerca...macar o vreme :)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -