Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2017 - capitolul 2


879 raspunsuri la acest subiect

#781
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 05 august 2017 - 13:52

Aaaa... vouă v-a venit menstruația? Mie nu,dar nu mă plâng:)) Totuși cam după cât timp de la naștere ar trebui sa vină?



#782
TIRINA

TIRINA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 05 august 2017 - 13:59

Nu tin minte daca scremutul a aparut dupa vaccin dar parca nu...Menstruatia nu mi-a venit, nici nu-mi doresc si poate sa vina oricand, nu este o regula...dupa cateva saptamani sau luni, chiar si dupa un an



#783
eu1985

eu1985

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 07 august 2017 - 08:18

Bebelusii vostri dorm noaptea! al meu doarme 2-4h prima tura, dupa care papa si o ora somn, papa si o ora somn, tot asa pana pe la 8:30.  E ok, nu ma plang, doar ma minunez de ai vostri :)

Eu am fost la control la ginecolog, doar a verificat epiziotomia si mi-a facut ecografie.



#784
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 07 august 2017 - 16:15

Bebelusii vostri dorm noaptea! al meu doarme 2-4h prima tura, dupa care papa si o ora somn, papa si o ora somn, tot asa pana pe la 8:30. E ok, nu ma plang, doar ma minunez de ai vostri :) Eu am fost la control la ginecolog, doar a verificat epiziotomia si mi-a facut ecografie.

 

Adică seara mănâncă din oră în oră? Cum ar trebui sa.manace bebeii noștri? A mea ziua mănâncă la fiecare 2ore,2ore jumătate? O fi mult? După masa de după băița de la 8 seara mai mănâncă de 2-3 ori până dimineața dar ziua f des.



#785
eu1985

eu1985

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 08 august 2017 - 08:59

Da, noaptea mananca din ora in ora, dar nu inseamna ca asa trebuie! Cred ca fiecare bebelus isi face propriul ritm, care e bun pentru el!



#786
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 08 august 2017 - 09:26

Da, noaptea mananca din ora in ora, dar nu inseamna ca asa trebuie! Cred ca fiecare bebelus isi face propriul ritm, care e bun pentru el!

 

Și cât sta la sân? Cate minute? Ziua cum mănâncă? A mea stă 8-10 minute maxim 12 la sân când mănâncă la 2 ore,când doarme mai mult și mănâncă la 3-4 ore sta vreo 20 de minute la sân.



#787
eu1985

eu1985

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 08 august 2017 - 11:12

Noaptea sta cam 10 minute la san, in timpul zilei sta vreo 10-15, dar mananca cam la 2h.



#788
TIRINA

TIRINA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 08 august 2017 - 11:34

Al meu ziua suge cam la 1-2 ore iar noaptea la 2-3 ore maxim.Am avut si perioade cu supt din ora in ora...sau la 3-4 ore.S-a tot schimbat....De trei nopti insa ma capiaza ca se trezeste la 5 sa pape si nu mai adoarme la loc, sta treaz 1 ora sau 2....Sa vedem ce mari schimbari ne aduce trecerea celor 3 luni, ieri am facut 12 saptamani dar mai avem pana pe 15 cand facem efetiv 3 luni.Ieri am fost si eu la control, nu am facut si eco, a zis ca facem la 6 luni, cand imi recolteaza si Papanicolau.Mi-a dat doar sa pun niste ovule pt ca zona vaginala este cam uscata din cauza hormonilor atunci cand alaptezi cica...



#789
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 08 august 2017 - 13:51

Huaaaa m-am mai liniștit. Credeam că papă prea des dar văd că e normal. Mi-am schimbat programarea,pe 10 merg și eu la ginecolog. 

Pe mn mă tot ustură sau înțeapă așa în zona operației,mai ales când au fost căldurile astea și transpiram. Încă mi-e foarte incomod in zona aceea.



#790
anelisseB

anelisseB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 09 august 2017 - 03:37

Buna. Am avut si noi botezul pe 30. A plans fetita e numa'. Mamaaaaa am crezut ca lesina :(. Nici la petrecere nu a fost chiar roz...s-a linistit la la 9 seara. Offff. A fost si cald si de aceea cred, si multa lume. Azi am fost la alt pediatru si nea trimis la kinetoterapie ca are torticolis pe partea stanga, de la cum a stat in burta ( pelvian). Offf, sper sa fie bine, nu sunt speriata dar parca nici bine nu imi este. Si ca sa fie treaba treaba, iritatia de o are pe la gat si coate, care eu am crezut ca e de la transpiratie, este dermatita atopica. In rest suntem ok. Si a mea mananca f des. La prima foiala noaptea ii dau sa suga ca sa nu se trezeasca. Acu e deja a 3 a oara cand o alaptez pe noaptea asta. A mea la 6.30 fix are program de scremut...:)). Centru de activitati i-am luat si eu unul ieftin de la emag 100 lei si este foarte incantata. Manute mananca si a mea si isi apuca mainile intre ele si staaaa si se uita la ele, sau ma ia pe mine de deget si il studieaza apoi vrea sa il bage in gura. Aseara la baita a ras pt prima oara in hohote. Prima oara cand am auzit-o eu ca soacramea a zis ca la ea a mai ras. Va pup




Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • dosare

    stefiar
    - Astăzi, 07:19

  • Short list pentru nume

    RoxiMada
    - Ieri, 20:37

  • anuntul sarcinii la job

    Andrevvv
    - Ieri, 19:50

  • Cezariana È™i marea intalnire

    FloreClau
    - Ieri, 13:56

  • Punctuletul care mi-a schimbat viata

    RCris
    - Ieri, 11:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -