Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2017 - capitolul 2


879 raspunsuri la acest subiect

#761
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 18 iulie 2017 - 01:45

Știu cum e cu timpul și la mn e doar "una bucată bebe" ;))  Eu mă spăl pe cap,îmi prind părul într-un coc in vârful capului și așa rămâne până la următoarea spălare,dacă îi dau drumul peste 3 zile tot ud e, ciuperci cresc in capul meu:)). De pieptănat nu prea mai pieptăn;))

 



#762
anelisseB

anelisseB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 18 iulie 2017 - 04:40

Buna. Si eu i-am facut ecografia de sold. Este ok. La vaccinul de doua luni a fost chiar foarte bine. A plans doar cat i-a bagat acul in piciorus. Febra nu a facut. A fost somnorosa vre-o 2-3 zile si pitin cam agitata vre-o saptamana, sau poate a coincis cu puseul de crestere. Eu nu mai simt operatia. Mai pe la inceput si pe mine ma intepa capetele operatiei insa acum e ok, parca nici nu e acolo. Si la mine e amortita dar parca din ce in ce mai putin.



#763
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 iulie 2017 - 07:55

Neata!

Annya ești o fericita in privința asta,eu sunt tunsa scurt și arat că o bufnita dimineața .

 Fetelor,vouă v a venit menstruația?mie nu și  așa parca am un stres legat de asta :))



#764
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 18 iulie 2017 - 09:54

Nu mi-a venit. Nici nu vreau sa vina:)). E așa bine fără. Dc stai stresata? Însărcinată oricum nu rămâi fără menstruație. Plus că am înțeles că pe perioada menstruației scade lactația. Ăsta e stresul meu, lactația. Mor daca rămân fără lăptic. Și așa mă stresează soacră-mea cu întrebări gen "oare e bun laptele, sățios,oare s-a săturat,oare nu putem duce laptele la verificat cum ducem apa" îmi vine s-o plesnesc. Ieri vorbeam cu o mămică de băiețel care a născut în aceeași zi cu mn și băiețelul ei are 6,2kg a mea 5,2kg și cumnata-mea zice "vezi,poate nu e sățios laptele" îmi venea s-o plesnesc și pe ea. Băiețelul ei are 64cm,a mea doar 57cm contează și asta la greutate nu? Plus că e diferența la fetițe și băieței. În fine, ăsta e singurul meu mare stres. La voi cum e cu lăpticul? Nu va stresați sau sunt eu singura paranoia?



#765
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 18 iulie 2017 - 10:24

Ultima dată când am mers la doctor mi a zis nici să nu mă gândesc sa i dai altceva până la 6 luni că ia foarte bine in greutate (născută cu 3100,iar acum 5600 la 2 luni). Sânii sunt moi,de multe ori parca mi e frica sa nu se oprească). Fiecare copil creste in ritmul lui,eu zic sa nu te stresezi.

Cu menstruația,ufff nu o aștept,dar s a întâmplat o data da nu fim ,,cuminți,, și acum sunt stresata sa nu fi rămas insarcinata,și eu știu că nu se poate,dar am citit atâtea încât mă ia cu stres.Mai las vreo săpt și merg la medic sa fiu sigura.



#766
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 18 iulie 2017 - 12:25

Bebelușii voștri oftează. A mea oftează des. Mă stresează și cu asta soacra că dc oftează așa,că oftatul slăbește inima...mă duc cu capul.



#767
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 19 iulie 2017 - 16:54

Buna!

Pe a mea nu am auzit o sa ofteze. Te face la psihic soacra ta :).



#768
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 19 iulie 2017 - 21:41

Da...e teroare dar e a mea (soacra) și o iubesc. Mă ajută mult dar mă și toacă psihic,dar cred că nici nu-și dă seama. Am citit despre oftatul la bebeluși,e de bine. Ei oftează când sunt mulțumiți, fericiți,total invers față de noi, adulții! Până la câte luni pot face bebeii colici? A mea face pe 25  2 luni și nu a făcut până acum și tare as vrea sa nu facă. 



#769
Adinaman

Adinaman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 20 iulie 2017 - 10:10

Soacra mea e prietena cu o pediatra;aceasta a întrebat o cat are fetița și dacă a avut colici,i a spus că are aproape două luni (atât avea atunci ) și că nu a avut colici...a zis că dacă nu a avut nici nu mai face. cum nu știu ce să zic,a mea nu are,dar dacă mănânci eu ceva care presupun că îi face rău îi dau o doza de Colifant


Editat de Adinaman, 20 iulie 2017 - 10:13 .


#770
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 21 iulie 2017 - 06:29

Să dea Dumnezeu să nu facă! Voi ați fost la controlul de după 40 de zile? In ce consta mai exact? Eu nu am apucat sa merg.




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Săptămâna 30

    Denisa1996
    - Astăzi, 12:40

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -