Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce facem cu firele de par alb?

par alb vopsea de par par

111 raspunsuri la acest subiect

#61
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 15:34

Nu, nu revii la ceva mai rau...pur si simplu revii la ce ai avut inainte. 



#62
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 16:19

Singura substanța care re-creste par (aducă sa indeseasca si sa degenereze fire noi) testata in laboratoare este comercializata in State sub numele de Rogaine.

 

 

si in Europa / Romania sub numele de Alopexy, Hairgrow, Minoxidil. din pacate efectul la femei este mult redus.



#63
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 16:39

si in Europa / Romania sub numele de Alopexy, Hairgrow, Minoxidil. din pacate efectul la femei este mult redus.

 

Party pooper  [:)]  [:)]  [:)]  [:)]  [:)]

 

Asa e...mie mi-e nitel "jena" sa incep sa ma dau ca eu nu prea am perseverenta cu administrat orice fel de "tratement"...mi-e lene sa imi pun o masca pe mutra seara si uit sa ma dau cu crema...daramite sa imi pun chestiunea in cap zilnic. Dar nu am scos-o inca din ecuatie. 

 

Cineva mi-a mai recomandat Aminexil de la Kerastase (nu il gasesc in State, trebuie sa merg in Canada). Ai auzit ceva bun despre aminexil?



#64
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 16:51

si in Europa / Romania sub numele de Alopexy, Hairgrow, Minoxidil. din pacate efectul la femei este mult redus.

Dar la barbati sint eficiente?



#65
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 16:54

Nu, nu revii la ceva mai rau...pur si simplu revii la ce ai avut inainte. 

Farmacistul spunea ca poti sa ai surprize dupa ce intrerupi, sa te trezesti ca chelesti intr-un ritm mai rapid decit inainte de a incepe tratamentul.

 

Eu am zis ca daca printul William e chel, ce sperante sa mai avem noi, mere mortals? Ca daca nu mai are asta acces la bani si doctori si medicamente, nu stiu cine mai are? [:-)))]



#66
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 16:58

Letitia, nu pe toata lumea deranjeaza chelia barbatilor...si barbata-miu cica cheleste de 20 de ani...pina si maica-sa il ia la bobirnace ca i se pare ei ca e cam chel, insa eu zau daca il vad chel :) :) :) Adica nu-i ceva care imi sare mie in ochi sau ma deranjeaza cumva. Iar pe el, nici atit!!!

 

Eu insa sint mai vanitoasa ca el si ma deranjeaza chelia mea personala...dublu standard  [:)]  [:)]  [:)]  [:)]


Editat de antmil, 17 noiembrie 2016 - 16:59 .


#67
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 16:59

nu, nu la cada ma gindeam, la par, daca nu iese greu unsoare aia din par si vad ca nu sint probleme dupa cum spui. Eu am cabina de dus, rar folosesc cada.

 

Daca o sa-ti dai cu ulei de cocos vei vedea ca, inca dupa prima masca, parul tau va deveni stralucitor. Dar depinde si de marca. Marca pe care o folosesc este mult mai eficienta decat altele. Am incercat cateva pana m-am oprit la asta.



#68
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 17:24

Dar la barbati sint eficiente?

 

da, mai eficient decat la femei. Dar depinde mult de gradul alopeciei, daca e extinsa.. n-ai ce mai face



#69
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 17:27

Party pooper [:)] [:)] [:)] [:)] [:)] Asa e...mie mi-e nitel "jena" sa incep sa ma dau ca eu nu prea am perseverenta cu administrat orice fel de "tratement"...mi-e lene sa imi pun o masca pe mutra seara si uit sa ma dau cu crema...daramite sa imi pun chestiunea in cap zilnic. Dar nu am scos-o inca din ecuatie. Cineva mi-a mai recomandat Aminexil de la Kerastase (nu il gasesc in State, trebuie sa merg in Canada). Ai auzit ceva bun despre aminexil?

 

pai aminexil e tot minoxidil, dar in concentratie mai mica, ca e cosmetic nu medicament. Si pret de 10 ori mai mare ca platesti marketing si numele kerastase, nu? lucruri bune poti auzi de orice produs, dar depinde asa mult de pacient...

 

aplicarea nu e mare scofala, 5ml de solutie dimineata, masat suprafata afectata si gata.  Trebuie evitata aplicarea, da reactii alergice la expunerea la soare



#70
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 17 noiembrie 2016 - 17:33

Farmacistul spunea ca poti sa ai surprize dupa ce intrerupi, sa te trezesti ca chelesti intr-un ritm mai rapid decit inainte de a incepe tratamentul.

 

Eu am zis ca daca printul William e chel, ce sperante sa mai avem noi, mere mortals? Ca daca nu mai are asta acces la bani si doctori si medicamente, nu stiu cine mai are? [:-)))]

 

sau julio iglesias, parca citisem/auzisem o stire mai demult, ca ar fi investit multi bani intr-o clinica sau cercetari in domeniul alopeciei...





Etichetat si cu par alb, vopsea de par, par

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -