Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Trump presedinte?Who's next?


917 raspunsuri la acest subiect

#651
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 23:23

Si eu m-as infiora... dar gandindu-ma la cum s-a ajuns la cifrele astea Michelle.... nu la faptul ca cineva chiar a sustinut o procedura medicala.

 

aqai, chiar si 1 avort  e o viata si un suflet...un copil ca al meu si ca al tau....si o spun cu lacrimi in ochi... nu cu ura cum se insinueaza,.

acel copil avortat nu a avut nici un drept la viata, el nu a putut sa strige la un mars ca e pro life, nu a avut absolut nici o sansa. 

 

cand ii arat poza de la ecograf de la citeva sapt...ii spun lui William..."aici esti tu cand aveai x saptamani"...


Editat de michelle-usa, 25 ianuarie 2017 - 23:24 .


#652
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.759 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 23:32

aqai, chiar si 1 avort  e o viata si un suflet...un copil ca al meu si ca al tau....si o spun cu lacrimi in ochi... nu cu ura cum se insinueaza,.

acel copil avortat nu a avut nici un drept la viata, el nu a putut sa strige la un mars ca e pro life, nu a avut absolut nici o sansa. 

 

cand ii arat poza de la ecograf de la citeva sapt...ii spun lui William..."aici esti tu cand aveai x saptamani"...

 

 

 

Da michelle, but that's not for you to decide. E pt parinti si ultimately, dupa credinta ta, for God to decide. Tu si nimeni altcineva nu poti sa te erijezi in god si sa judeci pe altii. Asta ar trebui sa fie o forma inalta de erezie, nu altceva...

 

sunt atatia copii ALIVE pt care poti plange, saraci, subnutriti, inghetati, arsi de soare, flamanzi, batuti, agresati, violati... care sunt in viatza, nu nenascuti.

 

macar cei ce nu s-au nascut, nu vor suferi ani de zile.

 

iar daca vrei sa faci the diferenta, pot sa iti recomand cateva fundatii care trimit fiecare leu acolo unde e nevoie, fara sa ingrase conturile nimanui sau sa risispeasca banii pe prostii in proces.


Editat de Aqai, 25 ianuarie 2017 - 23:33 .


#653
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 00:20

Da michelle, but that's not for you to decide. E pt parinti si ultimately, dupa credinta ta, for God to decide. Tu si nimeni altcineva nu poti sa te erijezi in god si sa judeci pe altii. Asta ar trebui sa fie o forma inalta de erezie, nu altceva...

 

sunt atatia copii ALIVE pt care poti plange, saraci, subnutriti, inghetati, arsi de soare, flamanzi, batuti, agresati, violati... care sunt in viatza, nu nenascuti.

 

macar cei ce nu s-au nascut, nu vor suferi ani de zile.

 

iar daca vrei sa faci the diferenta, pot sa iti recomand cateva fundatii care trimit fiecare leu acolo unde e nevoie, fara sa ingrase conturile nimanui sau sa risispeasca banii pe prostii in proces.

 

aqai, remarca mea a fost strict ref la  fondurile(din bani publici) pt serviciile de avort ale organizatiei planned parenthood...eu nu judec, nu decid pt nimeni,  individ sau familie ce sa faca/nu faca...aimi este suficient sa decid pt mine si fam. mea...

 

iar atita timp cat aceste fonduri si directia unde si cum sa fie folosite sunt stabilite in urma votului guvernantilor alesi de oameni din tara asta.

nu e decizia mea....  si nu sunt eu singura care am aceasta opinie...sunt milioane si milioane de oameni(barbati si femei)...crestini, atei...si alte religii.

 

si aqai, crezi cumva ca avortul scoate o familie, o tara din saracie sau ca face lumea mai buna?



#654
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 00:29

 

Daca toti acesti credinciosi s-ar implica activ in viata celor nevoiasi, ar face o schimbare. 

 

 

numai  daca nu vrei , nu citesti despre crestinii...sutele de mii de crestini misionari care se implica activ si in mod direct in viata oamenilor nevoiasi din tara si de peste hotare.

 

si nu se duc acolo doar sa stea cu biblia in mina, dupa cum insinuezi...iar bisericile crestine dau bilioane de dolari acestor oameni.

 

dar deh...daca vrem sa vedem doar ce ne convine...asta facem.



#655
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 00:52

Michelle, am inteles de ce il prefferi pe Trump, ti-am respectat opiniile, si iti respect in continuare atitudinea pro-life, dar interventiile tale din ultimele pagini sunt efectiv inoportune.

 

Cum vrei sa "Make America great again?" bagand pumnul in gura, pedepsind si abrogand dreptul la libera exprimare? Dispretuind opiniile celor care nu gandesc ca tine? Substituindu-te poporului american si facand sâc, sâc de pe umerii lui?

 

Ai/ati castigat, ai/ati obtinut ceea ce ati vrut, bucura-te in liniste! 

 

care interventii sunt inoportune Viviana... ca am spus de madona sa fie pedepsita conform legii si  ca nu promovez avortul in gura mare ca altii?

 

"marsul" am spus ca a fost intutil pt ca de fapt nu era un mars pt sustinerea drepturilor dar un protest impotriva unui presedinte abia ales.

 

nu l-am preferat pe Trump decit ca alternativa Hillary...dar cuvintele astea s-au perdut printre atitea pagin...si din start mi  s-a pus stamplia de "trumpista". sunt constienta ca va face si  lucruri cu care nu voi fi de acord...dar asta e...doar sper sa nu fie prea multe.

 

si e culmea culmilor, a devenit o crima sa fii impotriva avortului...tocmai pe un site DESPRE COPII.

 

numai cine nu ma cunoaste poate sa spuna despre mine, despre crestini ca nu ne pasa sau ca ridem de suferinta altora...


Editat de michelle-usa, 26 ianuarie 2017 - 01:17 .


#656
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 00:52

aqai, remarca mea a fost strict ref la fondurile(din bani publici) pt serviciile de avort ale organizatiei planned parenthood...eu nu judec, nu decid pt nimeni, individ sau familie ce sa faca/nu faca...aimi este suficient sa decid pt mine si fam. mea... iar atita timp cat aceste fonduri si directia unde si cum sa fie folosite sunt stabilite in urma votului guvernantilor alesi de oameni din tara asta. nu e decizia mea.

 

Asta cu "eu nu judec" și "eu nu decid" este minciuna pe care trebuie sa ți-o spui zilnic pentru a nu considera ca păcătuiești. Și păcătuiești.

 

Nu văd așa mila și lacrimi de crocodil pentru copiii sfârtecați de bombe finanțate cu bani federali de la sutele de mii de "credincioși". Copiii aceia și t mai puțin demni de mila creștinească? Am uitat...republicanii fac bani grași din război și atunci pastorii știu cum sa va îndrume. 

 

Ti-am mai explicat dar refuzi cu încăpățânare sa înțelegi: atunci cind in mod activ militezi pentru o acțiune, atunci judeci și dai sentințe. Nu e suficient sa zici din gura sau sa crezi tu ca nu păcătuiești. 

 

 



#657
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 00:56

aqai, chiar si 1 avort  e o viata si un suflet...un copil ca al meu si ca al tau....si o spun cu lacrimi in ochi... nu cu ura cum se insinueaza,.

acel copil avortat nu a avut nici un drept la viata, el nu a putut sa strige la un mars ca e pro life, nu a avut absolut nici o sansa. 

 

cand ii arat poza de la ecograf de la citeva sapt...ii spun lui William..."aici esti tu cand aveai x saptamani"...

 

Pentru ca tu l-ai dorit Michelle, pentru ca tu nu te-ai trezit insarcinata fara un acoperis deasupra capului, fara slujba sau ajutor, pentru ca ai avut un tata pentru el nu o un loc gol, pentru ca tu l-ai conceput din dragoste nu pentru ca ai fost violata de un necunoscut sau un membru de familie. Pentru ca tu nu ai fost in criza.



#658
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 00:56

 

Ti-am mai explicat dar refuzi cu încăpățânare sa înțelegi: atunci cind in mod activ militezi pentru o acțiune, atunci judeci și dai sentințe. Nu e suficient sa zici din gura sau sa crezi tu ca nu păcătuiești. 

 

Asta cu "eu nu judec" și "eu nu decid" este minciuna pe care trebuie sa ți-o spui zilnic pentru a nu considera ca păcătuiești. Și păcătuiești.

 

 

 

ce stii tu despre pacat? poate deschizi un subiect si ne luminezi...ce e pacatul, cind cum pacatuim...



#659
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.748 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 01:06

Pentru ca tu l-ai dorit Michelle, pentru ca tu nu te-ai trezit insarcinata fara un acoperis deasupra capului, fara slujba sau ajutor, pentru ca ai avut un tata pentru el nu o un loc gol, pentru ca tu l-ai conceput din dragoste nu pentru ca ai fost violata de un necunoscut sau un membru de familie. Pentru ca tu nu ai fost in criza.

 

acestea nu sunt motivele principale pt care femeile aleg avortul...



#660
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 01:21

acestea nu sunt motivele principale pt care femeile aleg avortul...

Dar care sunt dupa tine motivele pentru care femeile aleg avortul?


Editat de Madanic, 26 ianuarie 2017 - 01:21 .



Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • ultima zi de sarcina

    Ralu31031992
    - Astăzi, 10:36

  • Prima vizita la medic

    AnaDemsa
    - Ieri, 20:34

  • Saptamana 36

    Pau26
    - Ieri, 17:53

  • VeÈ›i fi bunici!

    BeckyGaie
    - Ieri, 17:19

  • Geanta bebe

    Roxana3001
    - Ieri, 15:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -