Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Trump presedinte?Who's next?


917 raspunsuri la acest subiect

#631
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.759 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 14:33

Nu stiu de unde iti iei informatia, dar adevarul este exact opus de ce zici tu.  Crestinii nu sunt de acord ca taxele lor sa mearga inspre avorturi, dar sunt cei mai generosi din lume cand vine vorba de donatii caritabile. Cei mai multi crestini doneaza cel putin 10% din venitul lor inspre acte de caritate. Dar a dona si a fi fortat sa dai impotriva constiintei este cu totul altceva.  De ce nu doneaza toti astia cu gura mare la fel de mult inspre ce organizatii vor ei si inspre ce tara vor ei sa sterilizeze. Nu, ei vor sa doneze banii altora!

 

Uite aici niste statistici.cu privire la cat doneaza conservativii vs. cat doneaza liberalii.  

http://downtrend.com...ats-not-so-much

 

 

Cat despre avorturi, in america nu exista stat la ora aceasta care sa interzica avortul, ci doar state care interzic avortul dupa 20 saptamani (unele chiar mai tarziu) asa ca nu inteleg toata faza cu marsul femeilor pentru dreptul de a face avort.  Din nou, lipsa de informare este mare si se pare ca multa lume inghite fara sa gandeasca ce spune media.  

 

Uite aici informatia cu privire la avort pe fiecare stat.

 https://www.guttmach...w-abortion-laws

 

Stefanyia, este valabil si pentru tine.

 

 

 

Esti sigura ca nu vorbesti de zeciuiala care merge la biserica (nu caritate direct) si fericeste predicatorii astia fancy ai vostri?

 

 


Editat de Aqai, 25 ianuarie 2017 - 14:38 .


#632
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 14:56

Nu stiu de unde iti iei informatia, dar adevarul este exact opus de ce zici tu.  Crestinii nu sunt de acord ca taxele lor sa mearga inspre avorturi, dar sunt cei mai generosi din lume cand vine vorba de donatii caritabile. Cei mai multi crestini doneaza cel putin 10% din venitul lor inspre acte de caritate. Dar a dona si a fi fortat sa dai impotriva constiintei este cu totul altceva.  De ce nu doneaza toti astia cu gura mare la fel de mult inspre ce organizatii vor ei si inspre ce tara vor ei sa sterilizeze. Nu, ei vor sa doneze banii altora!

 

Uite aici niste statistici.cu privire la cat doneaza conservativii vs. cat doneaza liberalii.  

http://downtrend.com...ats-not-so-much

 

 

Cat despre avorturi, in america nu exista stat la ora aceasta care sa interzica avortul, ci doar state care interzic avortul dupa 20 saptamani (unele chiar mai tarziu) asa ca nu inteleg toata faza cu marsul femeilor pentru dreptul de a face avort.  Din nou, lipsa de informare este mare si se pare ca multa lume inghite fara sa gandeasca ce spune media.  

 

Uite aici informatia cu privire la avort pe fiecare stat.

 https://www.guttmach...w-abortion-laws

 

Stefanyia, este valabil si pentru tine.

 

 

Daca as putea sa scriu cu cele mai mai litere posibile:

 

EU NU SINT DE ACORD CA BISERICA SA NU FIE TAXATA ATITA VREME CIT SE AMESTECA IN VIATA MEA PERSONALA. Un platitor de taxe nu alege sa mearga banii strinsi unde vrea muschiul lui. Ceea ce fac acest falsi credinciosi este un abuz. Un abuz grosolan.

 

Toate aceste mega biserici care promoveaza de fapt o violenta tacita impotriva femeilor ar trebui taxate ca orice alta afacere. Asta ar trebui sa fie campania electorala...dar na...daca nu ai o mare de oameni bine spalati pe creier, cine sa voteze pe cei 1% (vot de fapt impotriva bunastarii majortiatii)?

 

 

Nu ma intereseaza caritatea nimanui. Demnitatea unei persoane in nevoie nu sta in caritatea unuia care vrea sa isi cumpere bilet in rai.



#633
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 15:36

Greieras, exact cum a scris si Aqai, banii donati de catre credinciosi sunt catre proiectele lor.

Iti pot atasa un video in care un "credincios"  american tine predica in Africa impotriva homósexualilor, si tot acelasi grup de ascultatori exclude niste copii, avand eticheta ca fiind vrajitori. Nu numai ca-i exclude, dar pana sa fie luati de catre o fundatie, sunt torturati.

 

Si Collins a pus un link cu un documentar interesant, sunt fonduri enorme ( donatii de la credinciosi)

 

Doar stim ca si Tom Cruise, Madonna,...doneaza enorm de multi bani grupurilor religiilor din care fac parte. Sunt o groaza de religii! Pe mine nu ma intereseaza de banii donati, ci ce fac pt a preveni? Sa semnezi o lege e usor, dar cum ramane cu efectele? 

 

Te intreb Greieras, ai idee cum e in tarile din lumea a treia? Te intreb pt ca actul semnat de Trump loveste in acele tari.

 

Nu stiu cum sa-ti spun, dar Danemarca, cu doar 5mil de locuitori a construit 900 de scoli in Africa, canale cu apa potabila si multe multe altele, plus multe alte proiecte de ajutor in multe tari sarace ( iar in DK numarul credinciosilor e relativ mic, deci n-o fac pt a-si primi loc in rai )O alta tara recunoscuta ca doneaza multi bani e Anglia. Oameni de toate conditiile, credinciosi si necredinciosi. Daca toate aceste tari, inclusiv America, n-ar fi ajutat tarile sarace, realitatea ar fi fost mult mai cruda. 



#634
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.275 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 15:37

The Donald a tweet-arit  ieri: "Big day planned on national security tomorrow. Among many other things, we will build the wall!"

 

Deci teoretic de azi incepe procesul de construire a zidului cu Mexicul, daca semneaza acea ordonanta azi.



#635
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.275 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 15:42

Eu totusi nu pricep cum un singur om poate hotari atitea chestii fara consultarea congresului????



#636
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.759 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 15:58

 

 

 

 

 

Te intreb Greieras, ai idee cum e in tarile din lumea a treia? Te intreb pt ca actul semnat de Trump loveste in acele tari.

 

 

 

 

 

da' bineinteles ca stie... ca doar aproape toate bisericile (cel putin in north america) inca  fac prozlitism activ in lumea a treia. doar sunt atatea suflete de salvat. si daca nu mai practica avorturile, vor fi si mai multe suflete de salvat!

 

si cine nu salveaza suflete, isi ingrijeste trupul, nu? 

 

in canada sunt foarte mult miscari active pt a denunta abuzul bisericilor in proria noastra lume a treia, in comunitatile indigene...

 

foarte recent (cateva zile)

 

A long-awaited public apology from the Anglican Church for the rampant sexual abuse perpetrated by former priest Ralph Rowe in the 1970s and 1980s will be vital in helping victims heal, Canada's Indigenous affairs minister says.

The Anglican Church of Canada acknowledged last week the tragic legacy of Rowe, a former Boy Scout leader who abused countless children during the two decades he spent travelling between remote First Nations communities in northern Ontario.

Indigenous leaders have suggested a link between that legacy and the recent suicide deaths of two 12-year-old girls earlier this month in Wapekeka First Nation, a fly-in community about 600 kilometres north of Thunder Bay, Ont.

_________

 

pentru cine se simte tentat sa-mi atraga atentia ca bisericile anglicane/ episcopale sunt mai mult catolice decat protestante, o sa rog doar sa isi aminteasca vorba cu aschia si trunchiul.



#637
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.759 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 16:01

ca sa nu incepem sa vorbim despre implicatiile fiscale ale tuturor donatiilor astora... cat de multe din ele se transforma in sustinerea unui stil de viatza "imbelsugat" (finutz vorbind) a tuturor pastorilor astora protestanti. si a armatei de "servitori" de pe langa ei.



#638
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 16:34

Ce erau asa zisele "Obama-care" la care vrea Trump sa renunte?

Am tot auzit de lucrul asta (daca i-am inteles bine denumire), dar nu am avut timp sa caut si sa citesc pe net.



#639
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.711 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 18:17

Ce erau asa zisele "Obama-care" la care vrea Trump sa renunte?

Am tot auzit de lucrul asta (daca i-am inteles bine denumire), dar nu am avut timp sa caut si sa citesc pe net.

 

asigurare medicala obligatorie, dar pe care nu toata lumea poate sa o cumpere...ca nu isi permit financiar...si treb sa renunte la doctorul lor...si sa alegi de pe o lista f limitata....sunt multe cauze.

la taxele anuale cine nu a cumparat asigurare plateste aprox $600 amenda(nu stiu suma exacta)

doctorilor ,spitalelor nu le convine ca sutn obligati sa faca ce le spune guvernul



#640
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.711 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 18:46

Eu totusi nu pricep cum un singur om poate hotari atitea chestii fara consultarea congresului????

 

nu stiu amanunte, dar din cite stiu astea sutn executive orders(un fel de instructiuini) ...nu e nimic diferit de ce a facut si Obama la timpul lui si toti ceilalti presedinti de-alungul timpului...viitorul presedinte dupa trump va putea sa le schimbe din nou...si tot asa...se pot schimba de la presedinte la presedinte

 

executive orders nu se pot da si nu pot schimba legile deja care au trecut prin congress.

 

iar asta cu zidul e veche...nu e venita de la trump ...daca nu ma insel de pe timpul lui bush s-a aprobat zidul.


Editat de michelle-usa, 25 ianuarie 2017 - 18:48 .



Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Astăzi, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - Ieri, 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - Ieri, 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Astăzi, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Astăzi, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Astăzi, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 08:05

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -