Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#51
Raissa_raissa28

Raissa_raissa28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 17:00

Eu am greturi aproape zilnic...dar nu sa ma simt fff rau...de 2 ori mam simtit chear rau rau ..sunt ff sensibila la mirosuri...pofte nu am nici pe dulce nici pe acru...manank acru cum ar fi castraveti murati pt starea de greata sfecla rosie pt tensiune pt ca am tensiunea ffff mica 



#52
Luiza85

Luiza85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 17:07



Eu am greturi aproape zilnic...dar nu sa ma simt fff rau...de 2 ori mam simtit chear rau rau ..sunt ff sensibila la mirosuri...pofte nu am nici pe dulce nici pe acru...manank acru cum ar fi castraveti murati pt starea de greata sfecla rosie pt tensiune pt ca am tensiunea ffff mica 

Pffff.... Si eu am tensiunea foarte mica, dar nu stiam ca sfecla ajuta :-) ce bine ca sunteti aici, fetelor... Ma ajuta sa n-o iau razna. Asa panicos om n-ati mai intalnit :-))) Dar cand astepti minunea timp de multi ani, cred ca e putin de inteles :-)Asta asa, ca sa ma scot putin. Eu sunt si extrem de slaba, iau tratament pentru tiroida... 

 

nr5Jp2.png


Editat de Luiza85, 27 noiembrie 2016 - 18:27 .


#53
Luiza85

Luiza85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 20:35

Dragile mele!!! Am avut prima vizita la medic in seara asta :-) Avem o inimioara care bate!!!!! Desi avem doar 6 saptamani si 2 zile, mi-a facut eco abdominal si e acolo un punctulet de 5.1 mm :-) Suntem cei mai fericiti! Totul pare in regula pana acum, medicul asta e minunat, m-a incurajat... 

 

 

nr5Jp2.png


Editat de Luiza85, 27 noiembrie 2016 - 18:27 .


#54
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 26 noiembrie 2016 - 13:34

Dragile mele!!! Am avut prima vizita la medic in seara asta :-) Avem o inimioara care bate!!!!! Desi avem doar 6 saptamani si 2 zile, mi-a facut eco abdominal si e acolo un punctulet de 5.1 mm :-) Suntem cei mai fericiti! Totul pare in regula pana acum, medicul asta e minunat, m-a incurajat... 

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] FELICITARI din toata inima!!!!!  [bis]  [bis]  [bis]

 asteptam cu nerabdare mesajul tau ..eram sigura ca va fi bine dar eram curioasa  [:)]

 

cat despre panica si paranoie...cand bb se lasa mult asteptat..e foarte normal...dar cel mai important e sa nu le dai importanta prea multa... alunga repede gandurile rele si lasa loc de cele bune [;)] [pup] [flo2]



#55
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 26 noiembrie 2016 - 13:40

ca tot ma intreba denisa de sintome..la mine sunt mereu schimbatoare... intr-o zi sunt greturi, intr-o zi prea imbalonata... durerile de sani..nu le mai contez...dar cel mai mult ma deranjeaza ca zilele astea nu prea am baut apa si am reusit de m-am constipat..si cum mi-e frica sa ma screm sa nu starnesc din nou ceva la uter (scuzati expresia.. [alcool] dar cum ma fac inteleasa..? ) m-am chinuit o gramada.. sincer imi dadea si o stare de disconfort asa.... acum sunt mai bine...o sa incerc sa fiu mai atenta si  sper de acum incolo sa mearga totul bine.. [:)]

 

o sambata frumoasa tuturor!!!! [flo2]



#56
Raissa_raissa28

Raissa_raissa28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 26 noiembrie 2016 - 15:59

Incearca dimineatza sa mananci fructe...primul lucru....nici eu nu prea mai beau apa in ultima sapt dar nu am avut probleme pt ca manac un fruct dimi pe stomacul gol....si in maxim juma ora ma duc la baie...de 3 zile devorez in fiecare dimi cate o rodie



#57
Raissa_raissa28

Raissa_raissa28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 26 noiembrie 2016 - 16:06

Cele mai bune fructe pt combaterea constipatiei sunt prunele



#58
Raissa_raissa28

Raissa_raissa28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 26 noiembrie 2016 - 16:08

Dragile mele!!! Am avut prima vizita la medic in seara asta :-) Avem o inimioara care bate!!!!! Desi avem doar 6 saptamani si 2 zile, mi-a facut eco abdominal si e acolo un punctulet de 5.1 mm :-) Suntem cei mai fericiti! Totul pare in regula pana acum, medicul asta e minunat, m-a incurajat... 

Felicitari!!!!! Un moment emotionant sa auzi cum ii bate inimioara



#59
denysa88

denysa88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 27 noiembrie 2016 - 10:53

Dragile mele!!! Am avut prima vizita la medic in seara asta :-) Avem o inimioara care bate!!!!! Desi avem doar 6 saptamani si 2 zile, mi-a facut eco abdominal si e acolo un punctulet de 5.1 mm :-) Suntem cei mai fericiti! Totul pare in regula pana acum, medicul asta e minunat, m-a incurajat.

Felicitari!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Si eu abia astept ziua de miercuri sa mergem sa vedem daca bate inimioara. 



#60
evaioanna

evaioanna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 27 noiembrie 2016 - 14:42

Buna fetelor, sunt si eu noua pe aici.

Am un baietel de 4 ani, care s-a lasat asteptat multicel, apoi am avut o sarcina cu probleme genetice, caz extrem de rar, oprita din evolutie la 9 saptamani iar in prezent sunt insarcinata in 6+1 sapt si imi este f teama sa nu se repete povestea de anul trecut.

Am 2 beta hcg din sange, evolutie buna a valorii si o ecografie facuta la 5+4 sapt in care s-au vazut sacul gestational si vezicula vitelina masurand 5 sapt; embrionul inca nu se vazuse. Ieri am avut o scurgere infima bej si dureri usoare de burta si de spate (moderate cele de spate), asa ca stresul este mare. Voi ati avut dureri deburta/spate?Urmatoarea eco este in 7 dec.

Am vazut ca au fost cateva fete care au pierdut sarcina, imi pare exrem de rau, este un lucru dureros. Pt celelalte va doresc vesti bune de la dr si bebei puternici!





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -