Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#31
dora91

dora91

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 18 noiembrie 2016 - 18:36

Slimatei eu am mai pierdut 2sarcinii si in urma inversigatilor de atunci (prima piedere 2013 a doua 2014) au gasit ca aveam ceva problene de coagularea sangelui si ca s ar forma cheaguri de sange care ar merge spre bebe si blocheaza acolo si nu se mai poate dezvolta. La a treia sarcina care am dus o cu bine cu ajutorul lui Dzeu de vand am am aflat ca sunt insarcinata imi faceam infiecare seara o injectie pt fluitizarea sangelui timp de 3luni si am luat si ceva tablete.. Am in 9dec programare din nou cu un doctor internist sa imi refac toate analizele si imi zicea ginecoloaga ieri ca voi relua acelas tratament cum o sa vad ca imi intarzie menstruatia. Trebuie sa fiu pozitiva ca stiu ca i cel mai bine pt noi si va veni si bb2.

#32
Luiza85

Luiza85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 18 noiembrie 2016 - 22:14

Buna seara, dragi mamici de iulie [:)] Dupa cum am mai scris pe-aici pe undeva, dupa mai bine de 3 ani de asteptari, s-a intamplat si pentru noi minunea. Se pare ca sunt insarcinata in 5 saptamani, sarcina confirmata doar cu test de sarcina si analiza de sange HCG. Saptamana viitoare avem prima "infatisare" la doctor [:I] Sper sa fie totul bine, in mintea mea e panica de pe lume acum. Voi cum sunteti? Aveti deja simptome? Eu ieri am debarasat  prima oara cina [zirea] (iertati-mi va rog detaliile astea) si am niste senzatii prin abdomen de parca trebuie sa vina mestruatia... din ce am citit nimic anormal, dar stresata de mine tot nu se poate detasa :(



#33
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 18 noiembrie 2016 - 22:25

dora..te cred ca pe iti este greu sa o iei mereu de la capat si cu frica presupun...dar sunt sigura ca dorinta de a avea bb e mai mare.. si atunci invinge totoate paranoile..

cum am spus.. am si eu cateva experiente urate care m-au demoralizat si mi-a trebuit mult timp sa-mi revin..pe care acum evit efectiv sa ma gandesc ,caci daca ar fi sa ma i-au dupa experientele trecute mi-as pierde efectiv curajul..multi ma intreaba cum de mai am curaj sa incerc?.. le raspund mereu:  ca Dumnezeu e mare !!! [ruga]

Doamne ajuta sa fie totul bine cat mai curand cu bb.. ma bucur ca esti curajoasa !!! te imbratisez cu drag!!![pup] [flo2]



#34
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 20 noiembrie 2016 - 12:39

Buna seara, dragi mamici de iulie [:)] Dupa cum am mai scris pe-aici pe undeva, dupa mai bine de 3 ani de asteptari, s-a intamplat si pentru noi minunea. Se pare ca sunt insarcinata in 5 saptamani, sarcina confirmata doar cu test de sarcina si analiza de sange HCG. Saptamana viitoare avem prima "infatisare" la doctor [:I] Sper sa fie totul bine, in mintea mea e panica de pe lume acum. Voi cum sunteti? Aveti deja simptome? Eu ieri am debarasat  prima oara cina [zirea] (iertati-mi va rog detaliile astea) si am niste senzatii prin abdomen de parca trebuie sa vina mestruatia... din ce am citit nimic anormal, dar stresata de mine tot nu se poate detasa :(

[hia] Bine ai venit Luiza!!  [flo2]  

cu simptomele, panica si stresul sa fie totul bine te inteleg!!!..cred ca mai toate femeile se confrunta cu ele.... [:)]  unele din noi mai mult ...sau.. mai putin..

asa ca stai linistita si gandeste numai la bine!! [pup]

 vrem absolut sa vii cu detalii  bune de la dr.  [:)]

 

 PS:scrie repede 5 mesaje sa sa te vedem in timp real ! 

 

 

O duminica placuta tuturor!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#35
Luiza85

Luiza85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 20 noiembrie 2016 - 18:03

Slimatei, multumesc mult pentru primire! Sper sa fie totul bine, ar trebui sa am mai multa credinta ca asa va fi... Eu m-am rugat mult sfantului Nectarie pentru aceasta sarcina si saptamana trecuta, in ziua cinstirii Sfantului, am aflat ca sunt insarcinata. Vreau sa cred ca ne aflam sub protectia lui :-) Pe mine m-a mai ajutat sfantul sa m vindec de o boala care avea sanse de vindecare aproape de zero. -)

Maine merg sa mai fac beta Hcg -ul. L-am facut la 5 saptamani fara o zi si era 5200... Cam mare, dar inca nu ma panichez.. astept eco-ul de vineri :-)

Va pup si va doresc o duminica minunata



#36
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 21 noiembrie 2016 - 16:59

Slimatei, multumesc mult pentru primire! Sper sa fie totul bine, ar trebui sa am mai multa credinta ca asa va fi... Eu m-am rugat mult sfantului Nectarie pentru aceasta sarcina si saptamana trecuta, in ziua cinstirii Sfantului, am aflat ca sunt insarcinata. Vreau sa cred ca ne aflam sub protectia lui :-) Pe mine m-a mai ajutat sfantul sa m vindec de o boala care avea sanse de vindecare aproape de zero. -)

Maine merg sa mai fac beta Hcg -ul. L-am facut la 5 saptamani fara o zi si era 5200... Cam mare, dar inca nu ma panichez.. astept eco-ul de vineri :-)

Va pup si va doresc o duminica minunata

 Bravo asa imi placi mereu positiva!!! [pup] [flo2] 

sa ne spui ce a zis medicul!!!



#37
vlivia1

vlivia1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 06:29

Buna mămici!... nustiu cum sa incep ..e mult ca nu dau pe la odisee... :)

 

 In primul rand bine v-am găsit !!!

am  [gravi] 7sapt.4 zile  data  prevista  a nașterii e pe 2 iulie...  Doamne ajuta !

am stat un pic pe gânduri dacă aici trebuie sa ma înscriu sau la grupul de iunie ...

Buna dimi...si eu am data pe 29 Iunie 2017 si la fel nu stiu in care grup sa stau, iunie sau iulie...cred ca le voi urmari pe amandoua.  [barza1] . Sarcina usoara tuturor burticilor!!!  [il]  [il]  [il]



#38
Raissa_raissa28

Raissa_raissa28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 09:37

Buna fetelor...sunt insarcinata in 8 sapt...din saptamana a 3a am tot am probleme cu niste sangerari maronii care le am si acum....eco am facut in fiecare sapt doct a zis ca bobo e bine si sangerarile ar fi din cauza ca placenta ar fi pozitionata prea jos...mia dat utrogestan 2/zi no spa si magne B6....de vreo 2 3 zile am si niste dureri din cand in cand....doct nu mia dat repaus la pat decat a zis sa nu ridik mai mult de 1 kg si sa nu stau mult in picioare...sunt fff ingrijorata sunt la prima sarcina si am inteles ca primele 3 luni sunt cele mai critice

#39
denysa88

denysa88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 11:42

buna fetelor

am fost ieri la dr pt  ca am avut marti scurgeri maronii, din  fericire nu au tinut mult si ieri dimineata s-au oprit. sarcina e mica 5 spre 6 sapt, inca nu s-a vazut inima. mergem si miercurea viitoare sa vedem daca incepe sa bata inima. sper sa fie totul bine. a zis dr ca nu se vad probleme la sarcina, si nu isi da seama de unde scurgerile. e bine ca s-au oprit. mi-a dat tratament arefam de 200 si nospa (la nevoie) + acid folic



#40
denysa88

denysa88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 12:04

Buna fetelor...sunt insarcinata in 8 sapt...din saptamana a 3a am tot am probleme cu niste sangerari maronii care le am si acum....eco am facut in fiecare sapt doct a zis ca bobo e bine si sangerarile ar fi din cauza ca placenta ar fi pozitionata prea jos...mia dat utrogestan 2/zi no spa si magne B6....de vreo 2 3 zile am si niste dureri din cand in cand....doct nu mia dat repaus la pat decat a zis sa nu ridik mai mult de 1 kg si sa nu stau mult in picioare...sunt fff ingrijorata sunt la prima sarcina si am inteles ca primele 3 luni sunt cele mai critice

bine ai venit. 

sarcina usoara. sa incerci sa te odihnesti cat de mult. incearca sa stai cu picioarele in sus pe perna in pat.  iti doresc sa fie totul bine si sa treaca sangerarile! 





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -