Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#41
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 13:39

Buna dimi...si eu am data pe 29 Iunie 2017 si la fel nu stiu in care grup sa stau, iunie sau iulie...cred ca le voi urmari pe amandoua.  [barza1] . Sarcina usoara tuturor burticilor!!!  [il]  [il]  [il]

 

[hia]  bine ai venit,  sarcina usoara!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  multumim de urari.. eu vazand ca nu prea sunt fete pe aici..stau mai mult la iunie.. dar usor usor o sa creasca si grupul asta cred... sper  [:)]

oricum scopul e sa avem cu cine impartasi emoziile, si sa avem cu cine ne confrunta.. [:)]



#42
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 13:42

Buna fetelor...sunt insarcinata in 8 sapt...din saptamana a 3a am tot am probleme cu niste sangerari maronii care le am si acum....eco am facut in fiecare sapt doct a zis ca bobo e bine si sangerarile ar fi din cauza ca placenta ar fi pozitionata prea jos...mia dat utrogestan 2/zi no spa si magne B6....de vreo 2 3 zile am si niste dureri din cand in cand....doct nu mia dat repaus la pat decat a zis sa nu ridik mai mult de 1 kg si sa nu stau mult in picioare...sunt fff ingrijorata sunt la prima sarcina si am inteles ca primele 3 luni sunt cele mai critice

[hia] bine ai venit!!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2] sarcina usoara  si pozitivitate !!!! [:)]

sunt in aceeasi situatie ca tine..   fii tare..va fi totul bine !!! o imbratisare!!!



#43
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 13:46

buna fetelor

am fost ieri la dr pt  ca am avut marti scurgeri maronii, din  fericire nu au tinut mult si ieri dimineata s-au oprit. sarcina e mica 5 spre 6 sapt, inca nu s-a vazut inima. mergem si miercurea viitoare sa vedem daca incepe sa bata inima. sper sa fie totul bine. a zis dr ca nu se vad probleme la sarcina, si nu isi da seama de unde scurgerile. e bine ca s-au oprit. mi-a dat tratament arefam de 200 si nospa (la nevoie) + acid folic

 Ai grija de tine!!  nu fa eforturi deosebite.. si mai ales nu ridica nimic.. abia astept sa ne spui sapt. viitoare ca e totul bine!! [flo2] [pup]



#44
Raissa_raissa28

Raissa_raissa28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 14:56

Multzu pt fetelor pt incurajari...sper sa fie totul bine...sunt abia in prima sapt de tratament si mai o sapt abia apoi ma duk la doct



#45
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 18:04

Multzu pt fetelor pt incurajari...sper sa fie totul bine...sunt abia in prima sapt de tratament si mai o sapt abia apoi ma duk la doct

eu pot sa-ti spun ca eram mult mai grav..dupa o sapt. de pete maronii..incepuse cu sangerari... iar acum dupa 2 sapt. de medicatie cu progesteron si repaus total la pat(o decizie a mea, nu al dr), pot spune ca e mult mai bine... fizic..nu ma sunt nici un fel de pete..iar psihic , faptul ca nu le mai vad ,ma incurajeaza mult  [:)]



#46
denysa88

denysa88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 19:03

 Ai grija de tine!!  nu fa eforturi deosebite.. si mai ales nu ridica nimic.. abia astept sa ne spui sapt. viitoare ca e totul bine!! [flo2] [pup]

multumesc frumos. stau cat mai cuminte posibil :)


Editat de denysa88, 25 noiembrie 2016 - 12:07 .


#47
denysa88

denysa88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 12:11

Salutare.  [flo2]

 

Se pare ca la sarcina asta au aparut greturile. cu baietelul nu am avut probleme.Sper de data asta sa fie fetita [bbfata]

voi ce sintome aveti?



#48
Luiza85

Luiza85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 13:11



Salutare.  [flo2]

 

Se pare ca la sarcina asta au aparut greturile. cu baietelul nu am avut probleme.Sper de data asta sa fie fetita [bbfata]

voi ce sintome aveti?

Eu greturi am avut intr-o singura zi... Insa de o saptamana am dureri ca la menstruatie cam tot timpul :-( Azi o sa merg prima oara la medic...sper sa fie bine

 

 

nr5Jp2.png


Editat de Luiza85, 27 noiembrie 2016 - 18:29 .


#49
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 13:47

 eu cu prima fetita nu am avut nici un fel de sintome, parca nici nu eram insarcinata... dar cum nici o gravidanta nu e la fel ca alta ....  acum tot felul de sintome..nu prea "grave" dar simt ca sunt   [:)] am zile cand am rau de voma... tot felul de dureri... pofte , si nu mai zic cate frici... [alcool]  incerc sa nu le dau importanta ... sa gandesc pozitiv.. dar ele tot ma "incearca"...ma gandesc ca  e normal si asta atata timp cat imi doresc foarte mult ca aceasta gravidanta sa mearga bine pana la capat! [:)]


#50
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 13:48

Eu greturi am avut intr-o singura zi... Insa de o saptamana am dureri ca la menstruatie cam tot timpul :-( Azi o sa merg prima oara la medic...sper sa fie bine

sa ne dai de stire!! noi iti tinem pumni!!! [pup]  [flo2]





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -