Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Elucubratiile lui Victor Viorel

ponta puie

6 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 22 august 2016 - 15:18

Perioada de vara, de soare si vacante ne-a indepartat putin de la actualitatea politica. Nici ziarele de stiri nu m-au mai interesat.

Am putut vadea insa, pe fluxul meu de FB - diverse stiri despre elucubratorul plagiator: Victor Viorel.

 

Nu le-am dat atentie pentru ca ... aproape tot ce spune acest domn pare o stire din Kamikaze ...

 DIn goana fluxului FB am vazut si cand chipurile spunea ca la alegeri nu au fost deloc randuri in diaposra ci ca diaporezii au stat de mai multe ori la rand ca sa faca poze si sa para coada. Si asta tot ceva din Kamikaze am crezut ca e - pentru ca trebuie sa fii drogat sau mincinos fara concurenta in lume + nesimtit sa spui asa ceva.

 

Iata insa ca elucubratorul plagiator national - asa a spus ... ca diasporezii au fake-uit cozile  [:-)))]

 

de citit

Aşa ajunge un şmecher ca Victor Viorel, hulit de un popor, responsabil pentru un sistem extrem de putred şi de corupt care a ucis în Colectiv, care a schilodit sufleteşte şi a sărăcit o ţară, să îndrăznească, din nou, să iasă în văzul lumii şi să ne mintă. Să mintă cu o nesimţire tipică pentru un individ măcinat pe interior de obsesia puterii, a banilor, a hoţiei. Aşa ajunge, de exemplu, Ponta să-şi permită să jignească, de la televiziunea de partid a prietenului său infractor Sebastian Ghiţă, milioane de români plecaţi în străinătate, mulţi, foarte mulţi dintre ei goniţi din ţara asta de atâta jaf din banii publici, de atâta umilinţă pe care au înghiţit-o, de atâta lipsă de speranţă. Ştiu, mirarea e mare, iar scârba şi mai mare, atunci când îl auzi pe Victor Viorel că debitează următoarea inepţie, făcând referire la cozile umilinţei înşirate de mii de români din diaspora, la alegerile prezidenţiale din 2014: „Îmi pare rău pentru acele cozi, pe care, însă, ulterior, am aflat că nu le-am făcut eu, ci cei care se aşezau de două ori, de trei ori, de patru ori la rând, ca să fie cozi, să se arate la televizor”. Delirul lui Ponta, de duminică seară, la televiziunea lui Ghiţă, a mers şi mai departe, susţinând că el, de fapt, nu a demisionat după Colectiv pentru că aşa era normal să se întâmple, chiar şi într-un stat din lumea a treia. Ci aruncă prostimii un alt scenariu, din care aflăm că el şi Guvernul lui de puşcăriaşi şi viitori puşcăriaşi şi-au dat demisia pentru că „se dorea să se întâmple în România ce s-a întâmplat în Ucraina, aşa, un Maidan.

Ori eu am spus că atunci era ministru de Interne domnul Oprea, am zis: «Nici vorbă, niciun jandarm... Domnule, lăsaţi în pace să facă ce vor, nu există în România jandarmi care bat oameni cât sunt eu prim-ministru»”. Lăsând la o parte schizofrenia absolută care răzbate din cuvintele fostului premier, ce vrea să ne transmită tovarăşul Ponta e că Oprea ne-ar cam fi dat nişte bastoane-n cap, aşa cum meritam, după părerea lor, toamna trecută. Noroc de el, de Victor Viorel, c-a fost atât de bun şi ne-a scăpat. Ştiu, n-ai nici un chef de halucinaţiile lui Ponta. Nici eu. Doar c-ar fi bine să ne fie clar că, dacă mai permitem ca indivizi ca el să ne conducă viaţa, aşa cum se pregătesc din nou să facă după alegerile din toamnă, data viitoare bastoanele alea vor lovi până la sânge în toate visurile noastre.

 

cititi integral aici; Victor Viorel, există pentru tine un cuvânt care începe cu „m”. Îl ştii?

 

 



#2
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 22 august 2016 - 22:13

Idiot mai mare ca asta nu am vazut!!! Mitoman, agresiv, lipsit de orice urma de inteligenta, e ceva incredibil. Personal ma enervez de cate ori citesc ce zice. Nu pot sa cred ca un om cu un dram de minte scoate asa ceva

#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 august 2016 - 23:12

Si eu m-am enervat cel mai tare cand a zis ca Oprea i-a spus ca manifestantii ar urma sa dea foc la institutiile statului.

am inchis televizorul ca e nou si aveam papuci cu toc.

 

Poate i-ar trebui si lui o statuie ca a lui Trump.

 

Acum 2 zile l-am ascultat si pe mult-divortatul elucubrand pe seama permisului de conducere.

Pur si simplu mi-e greata.

 

Cred ca din 1990 incoace nu am mai avut o clasa poltica mai  meritoasa de scuipati ca acum.

 

Sunt niste pulifrici.



#4
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 23 august 2016 - 11:14

si mult divortatul a luat-o razna...am auzit si eu faza cu oamenii de stat speciali care nu tb sa stea la cozi ca'st preocupati de binele poporului. Decat sa se preocupe asta de binele meu mai bine ma lipsesc. Mare hahalera si asta!



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 23 august 2016 - 11:33

rar intalnesti un personaj atat de penibil - insa ... are inca electorat  [ups]



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 august 2016 - 11:34

si mult divortatul a luat-o razna...am auzit si eu faza cu oamenii de stat speciali care nu tb sa stea la cozi ca'st preocupati de binele poporului. Decat sa se preocupe asta de binele meu mai bine ma lipsesc. Mare hahalera si asta!

Ar trebui sa se ocupe sa NU se mai stea la cozi in institutiile statului.



#7
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 23 august 2016 - 11:51

imaginea care defineste cel mai bine situatia : "Avem di tati" 

 

PS: am copiat imaginea, de pe net fotografii-cu-kitsch-din-mamaia-786-1471





Etichetat si cu ponta, puie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -