Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ponta Presedinte !

ponta

88 raspunsuri la acest subiect

#21
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 13:05

[:-)))]

Da, si eu m-am gandit la asta. Insa m-am gandit ca posibil scenariu - din pacate dezastruos pentru Romania.

 

M-am gandit ca vine Ponta la putere - si economia va fi pusa pe butuci, taxele se vor mari (deja a scapat Tariceanu porumbelul ca taxa unica va fi de 16% ca de...

Oricum o sa fie un recul indiferent de rezultatul alegerilor.

- PSD-ul intotdeauna a dat pomeni inainte de alegeri si a dat drumul la inflatie dupa alegeri, ca sa erodeze pomenile.

- Basescu si Boc au redus salarile si pensile ca sa aiba clientela bani de contracte  cu statul.

Nu-mi fac iluzii de la alegeri.



#22
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 13:12

Nu vreau sa fiu niciodata pusa in postura de a lasa intentionat copilul sa atinga fierul incins doar sa vada el , monstruletul ,ce va pati daca il mai atinge .

Ma depaseste un pic logica ta .



#23
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 13:19

ce le mai da unora prin minte [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

http://www.wowbiz.ro...nta_128130.html



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 11:17

Preşedintele PSD Satu Mare, Mircea Govor, a fost înregistrat în timp ce ţipa la colegii săi de partid şi-i ameninţa pe directorii de şcoli, pe şefii de deconcentrate, dar şi pe preoţii din judeţ că vor avea de suferit dacă Victor Ponta nu va câştiga prezidenţialele. În această săptămână, Liviu Dragnea a discutat cu toţi şefii de organizaţie din ţară despre rezultate de la alegeri, iar în week-end-ul trecut s-a deplasat la Satu Mare pentru a evalua situaţia din judeţ.

În înregistrarea audio obţinută de gândul, Mircea Govor le transmite, pe un ton ridicat, colegilor că nu se pot „pişa pe şefi”.

„Să-i ia mama dracului pe toţi, că n-am nevoie de toţi nenorociţii in jurul meu. Deci am nevoie decât de cei cu care pot face treabă, restul valea.  Pleacă la mama dracului toţi, n-am nevoie de niciunul”, ţipă Govor.

El îşi ameninţă primarii şi consilierii că toţi cei care nu vor avea rezultate în turul al doilea al prezidenţialelor nu vor mai primi bani de la Consiliul Judeţean, dar nici de la bugetul de stat.

Cei care nu veţi avea rezultate în turul doi, cât sunt eu în Consiliul Judeţean şi cât am posibilitate, nu o să primiţi niciun cinci bani. Când se repartizează bugetul – zero, când se impart …(neinteligibil) zero  şi garantez că niciunul nu mai primeşte nimic. Staţi şi muriţi, asta e viaţa. Deja nu se mai poate. Trebuie să mă duc eu să mă milogesc ca un prost şi să pun o groază în joc? Pentru ce? Ca sa vin aici să ce? Să mă fac de râs. Pentru că ăla doarme la amiază în loc să meargă în campanie electorală, alalalt în ziua votului stă şi nu face nimica, mă duc la altul nimica. Unde ai fost, măi? Unde a fost …(neinteligibil) de la şcoală? Cum să fie la şcoală, mă? Eu ce-s, tâmpit? M-am dus şi am vorbit cu omul nostru. … (neinteligibil) Să-ţi spun ceva, de luni nu mai vine la şcoală, să se ducă să se odihnească. De luni, la revedere. Nu mai merge cu de-aste feluri. Şi-o spun foarte clar. Toţi directorii de deconcentrate care au fost numiţi politic , directorii de şcoli, toţi care au fost numiţi politic dacă nu participă efectiv la campanie, pleacă acasă. S-a-ncheiat”, spune Govor, potrivit înregistrării obţinute de gândul.

Audio se poate asculta aici:

http://www.gandul.in...-ponta-13520057



#25
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 11:49

Eu nu am vrut sa ma mai uit la televizor in perioada asta.Pentru ca mi-e sila de Ponta si ciracii lui care trateaza poporul asta de parca ar fi coborat acum din pom.Dar am vazut ieri mizeria de care e in stare.
Mi-e sila de tupeul cu care a aparut ieri si a zis ca deschiderea mai multor centre de votare in afara tarii e ilegala.
Dar nu e ilegal sa faci in asa fel incat sa impiedici românii din afara tarii sa voteze.Pentru ca stie da ar vota impotriva lui.

Mi-e sila de modul cocalaresc de a se comporta si de tupeul cu care minte. Mi-a fost sila de el si atunci cand a aparut la televizor sa-l apere pe Nicolescu (fostul prefect de Arges)desi nu cred ca era cineva care sa nu vada circul oribil si bataia de joc la adresa omului de rand.


Mi-e sila de Corlateanu care a aparut sa spuna ca el demisioneaza pentru ca nu poate face ceva ilegal.Poate trebuia sa nu intre in partidul in care este si atunci era altceva.

Mi-e sila de televiziunile care stau cu buzele umede si pregatite sa pupe dosuri de politicieni fara dumnezeu dar cu tupeu ,pentru un os de ros si de ţaţe (care se erijeaza in formatori de opinie)pentru care atacul la persoana sub demnitatea umana si datul cu mucii in fasole sunt atat de normale ca fumatul unei tigari.E prea multa bataie de joc si prea multa mizerie .

Si ar mai fi multe...

Dar imi tratez sila( intr-o oarecare masura) cu stirile si imaginile romanilor care au facut sute de kilometri si au stat la cozi ore intregi pentru a vota si cu studenti(din tara si din afara ei) care si-au dat banii de buzunar pe bilete sa se duca la dracu-n praznic sa poata avea ocazia sa aleaga pe cine vor.

Editat de elyda, 11 noiembrie 2014 - 11:55 .


#26
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 12:50

Viviana - asta-i asa o "bomba" mediatica cu o chestie pe care toata lumea o stie.

Orban spunea la radio "sa mearga fiecare din casa in casa sa lamureasca alegatorii".

Presedintele respectiv a facut acelasi lucru intr-o sedinta.

 

Sigur cei din opozituie nu pot sa spuna ca pierd avantaje pentru ca nu le au, dar toata lumea stie ca atunci cand se schimba puterea se schimba directorii.

Cand a fost PD-ul a fost PDL-izarea. Cand a venit CDR-ul PSD-ul striga ca din gura de sarpe ca se face CDR-izarea, ei facand anterior alegerilor PSDR-izarea.

 

Nu e nimic iesit din comun.

 

Nu le-a cerut sa comita ilegalitati sau fraude.

Este ca indemnul sa mergi la vot. Pentru unii a constituit motiv de reclamatie la DNA, dar indemnul la boicot era legal si moral.


Editat de Deceneus, 11 noiembrie 2014 - 12:53 .


#27
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 13:46

pe mine m-a socat acest lucru:

 

http://www.hotnews.r...cta-moartea.htm



#28
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 15:32

Eu insist sa cunosc parerea oamenilor care-l voteaza pe Ponta. A oamenilor simpli, fara avantaje directe de la PSD. Deceneus este singurul care si-a expus pozitia, chiar daca din punctul meu de vedere este SF.

Mai, Ponta va fi votat de jumatate (sper eu fara cateva procente...) de alegatori si eu nu am intalnit persoane care sa zica ca-l voteaza? Cum naiba?

Ok, vor fi fraude...dar vor fi si oameni reali care il voteaza.

Chiar nu-i nimeni care sa-mi spuna de ce il voteaza pe Ponta?



#29
coraly

coraly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 983 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 17:34

Simplu. Ca sa nu iasa clica basesciana la putere.



#30
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2014 - 17:36

Simplu. Ca sa nu iasa clica basesciana la putere.

tu realizezi ca Basescu nu candideaza?

Atat de bine esti manipulata incat ai ajuns sa crezi ca tot ce este anti-ponta este basism.

Relax, viata merge mai departe.

Ponta e la putere de 3 ani si NU au facut nimic.





Etichetat si cu ponta

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -