Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Lounge Cafe


1015 raspunsuri la acest subiect

#1001
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 16:31

Letitia, azi se pare ca e zi in care nu-mi tin gura inchisa. Daca copilul are astm, chiar daca pisica e etichetata "fara astm' eu tot n-as incerca. E parerea mea, nu vreau sa te supar, tu stii mai bine. 

 

In alta ordine de idei am planuri marete : vreau sa ma ocup de faianta dintr-un WC din casa. N-am facut asa ceva [roscatavant] in viata mea, da' incerc. Am zis. 

Oh, asta a fost si argumentul meu forte ani de zile, dar a stat pe linga pisica lui vara-miu si a fost ok, plus vara-miu e si el asmatic si cu pisica asta ruseasca nu are nimic. Of, ce sa mai zic...Daca ar fi dupa mine...



#1002
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 18:14

Letitia, noi suntem in vacanta. La gratare si balaceala. Nu am net acasa si pe telefon e mai greut sa scriu corect, nu pot formata. Acum suntem in vizita. Asa din cand in cand am intrat pe net de la mall, de la Divertiland. Dar nu-s la curent cu toate noutatile. Am citit aseara ca v-au fost depasite asteptarile in Ro ceea ce e super. Noi nu am mai gasit unde sa mergem la mare. Am luat luni pasaportul piticei dar deja decisesem sa renuntam la mers la mare. Am gasit alte distractii prin Bucuresti. Asta este. Vor mai fi si alte vacante. Nu s-a putut sa bifam si acte si botezuri si litoral. Poate mai prindem zile insorite sa mergem la mare in No. Mik, interesanti vecini ai.

#1003
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 19:39

Hahaha Otilia si eu am avut probleme cu internetul la munte, iar in oras eram cu neamurile, n-am avut cind sa scriu, dar mai citeam. Eu zic ca e o idee buna sa nu te duci la mare acum. Cred ca e moarte de om si daca nu ai deja rezervare, risti sa nu gasesti unde sa stai. Numai ce te enervezi degeaba. Bine ca ati gasit unde sa va distrati in Bucuresti. Vacanta placuta in continuare! 



#1004
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 19:58

Oh, asta a fost si argumentul meu forte ani de zile, dar a stat pe linga pisica lui vara-miu si a fost ok, plus vara-miu e si el asmatic si cu pisica asta ruseasca nu are nimic. Of, ce sa mai zic...Daca ar fi dupa mine...

Letitia, ma bag si eu in discutie.

Din cite am inteles vrei sa tineti pisica numai in casa.

Realizezi ca nu mai poti sa ai usa din spate deschisa? Trebuie sa fii tot timpul atenta sa nu se strecoare printre picioare sa va fuga afara ...ca repede se mai catara peste gard.

Ai cu cine o lasa cind mergeti in concediu? Sau ai gasit o 'cattery' de buna calitate pe linga voi? 

Eu am motan dar il las afara. 



#1005
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 00:20

Letitia, ma bag si eu in discutie.

Din cite am inteles vrei sa tineti pisica numai in casa.

Realizezi ca nu mai poti sa ai usa din spate deschisa? Trebuie sa fii tot timpul atenta sa nu se strecoare printre picioare sa va fuga afara ...ca repede se mai catara peste gard.

Ai cu cine o lasa cind mergeti in concediu? Sau ai gasit o 'cattery' de buna calitate pe linga voi? 

Eu am motan dar il las afara. 

 

Inca nu stiu daca o sa stea numai in casa. O sa vorbesc cu cea de la care il iau, sa vad ce spune. Daca spune ca pot sa-l lasa afara, o sa-l las. Macar in gradina si tot o sa iasa. Fiu-miu se gindeste sa ii cumpere zgarda si sa-l plimbe [:-)))]

 

Am gasit o cattery pe linga noi, cu 10 lire pe zi, deci foarte ok, insa o sa stea fiu-miu cu el cit sint eu in concediu, peste 2 ani. Atunci o sa fie major si nu o sa mai mearga cu noi in concediu. Doar e mitza lui!

 

Tu unde o lasi in concediu? A ta merge afara? Nu te temi ca intr-o zi nu se mai intoarce? Unde doarme? Am inteles ca te pot trezi in toiul noptii si e mai bine sa fie incuiata in alta camera noaptea. Valeu in ce ma bag??? [batcap]



#1006
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 01:08

Noi am avut noroc, fi-miu moved out si cand am fost in vacanta a venit in fiecare zi (desi planul era la 2 zile): le-a curatat litiera, s-a jucat cu ele, le-a schimbat apa si le-a dat sa manance wet food....

Noi stam la etajul 10, le lasam doar pe balcon. sunt cumintele, "grasuta" nu incearca sa ajunga prea sus, cealalta has the smarts ..... 



#1007
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 02:52

In alta ordine de idei, in August, matusa mea, sora maica-mii, implineste 80 de ani ... se va aduna multa lume, din toate colturile lumii si ale tarii, va fi o petrecere mare ...in primul rand pentru ea, pentru ca acum 40 de ani, nimeni nu ar fi pariat pe cei 80 de ani pe care ii are acum, pentru ca a avut tot felul de probleme medicale, caner la san, la coloana, pacemaker la inima, hepatita C, luata de la schimbarea pacemakerului acum 10 ani ...etc.

 

In fine ...  este persoana la care am stat toate vacantele de vara de la Neamt, este aerian de optimista, aerian de aeriana [:)] , tulburator de "pe alta planeta", molipsitor de "cu pluta", incantator de zambitoare, fermecator de primitoare, fantastic de familista, este a doua mea mama ...si trebuie sa ii cumpar ceva de ziua ei, de 80 de ani.

 

Eh ? Ce ? ... chestii din astea, bluze, rujuri, parfumuri mi se par asa prea comune, prea anonime ...

Eu as duce-o undeva. La teatru, la mani-pedi, la coafor, la terasa. Bunica mea, la 80 de ani, nu mai vroia stuff, vroia sa facem ceva impreuna. Asa ca ne luam si mergeam pe strasse, stateam cu ea pe terasa, ea povestea despre tinereti, ne indopam cu inghetata si apoi o duceam acasa. Ii cumparam o cafea buna, fructe exotice si dulciuri pentru diabetici :) Si, pe ascuns, sa nu ma stie nimeni, ii cumparam ciocolata, ca n-avea voie. O tinea tableta cite-o saptamina :) Uitindu-ma inapoi, i-as lua un matress top, divanul ala de moda veche pe care dormea ea era tare incomod. SI i-as mai lua un halat moale si placut, sa-i fie bine si cald in el.

Tare-am iubit-o si tare mult a insemnat pentru ea ca am iubit-o asa. Cred ca asa e si matusa ta, o sa fie fericita si numai pentur ca esti acolo :)



#1008
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 03:06

Si noi sintem in cautari de masina pentru sot. Alex is va lua carnet la sfirsit de noiembrie si pasam masina veche lui. Deci sotului ii trebuie masina noua. Cred ca sfirsim pina la urma tot la Mazda. Noi nu avem stofa de Audi sau BMW  [:)]  [:)]  [:)]

Vrea o masina relativ mica si economica care sa mearga relativ ok si iarna...

Da, da, Mazda asta noua, cred ca tot o mazda 3 e, cu fundul sus, de zici ca-i truck, meseriasa. CX3, zice Colegu', ca el stie :)

Si au am o mazda 3, foarte bine ne intelegem :) Am cumparat-o, mai am doi ani de platit la ea. Pe urma am zis ca 3-5 ani, depinde cit ma duce si cind trebuie sa incepem sa bagam bani in ea, nu mai vreau sa aud de platit la masini.

Colegu' are un Nissan mic, Versa, ca el e ecologic :) Am fost sa vedem ce-au scos nou si cind s-a urcat in Murano i-a trecut ecologia LOL E in lease, asa ca anul viitor o schimba, sint curioasa cu ce ne alegem.

 

Buflea, voi? Aveti masina noua? Stropim cu visine? (care n-ai FB, sa stii ca m-az zarghit, am cules 10 kile de visine ieri si maninc intr-una de-atunci :) Acum vreau o reteta de visinata. Miine trebuie sa ma duc sa-mi cumpar borcan, ca nu stiu in ce s-o fac!

 

Citim Micul Lord cu Catrinel. Prima carte fara poze. Ma duc sa vad daca ramine lord :)))

 

Kisses, pe miine,

Simonna



#1009
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 10:06

 

Tu unde o lasi in concediu? A ta merge afara? Nu te temi ca intr-o zi nu se mai intoarce? Unde doarme? Am inteles ca te pot trezi in toiul noptii si e mai bine sa fie incuiata in alta camera noaptea. Valeu in ce ma bag??? [batcap]

Vecinii mei care au si ei pisica,  si ne avem grija de mite reciproc.

 Ei sint pensioari si nu merg in concediu in vacantele scolare.

Al meu e 'maidanez' dar e tare frumos si destept- l-am luat de la 'azilul' de pisici.

Umbla noaptea mai mult pe afara- dar are trapa in usa nu ma trezeste pe mine. 

De citeva ori nu a venit cam 24 de ore m-am panicat ....dar de e mita, umbla. 

Al meu are toata casa pe mina, ma mai trezeste dimineata ca se baga in pat linga mine si are chef de 'pupat' .....dar deja m-am obisnuit. 



#1010
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 25 iulie 2016 - 10:35

Vecinii mei care au si ei pisica,  si ne avem grija de mite reciproc.

 Ei sint pensioari si nu merg in concediu in vacantele scolare.

Al meu e 'maidanez' dar e tare frumos si destept- l-am luat de la 'azilul' de pisici.

Umbla noaptea mai mult pe afara- dar are trapa in usa nu ma trezeste pe mine. 

De citeva ori nu a venit cam 24 de ore m-am panicat ....dar de e mita, umbla. 

Al meu are toata casa pe mina, ma mai trezeste dimineata ca se baga in pat linga mine si are chef de 'pupat' .....dar deja m-am obisnuit. 

Oh, cei fain ca aveti vecini! Si eu care vroiam sa-ti propun sa ne mitzuim reciproc, macar pina face fiu-miu 18 si il las acasa cu ea!!! (glumesc)

 

Iti spun sincer ca daca nu ar lasa atita par, as fi luat si eu un "maidanez" de la shelter. Dar parul ma ingrozeste mai mult ca orice! Asta ce o iau lasa putin par numai 12 zile/an. Atit.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -