Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Lounge Cafe


1015 raspunsuri la acest subiect

#991
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 22 iulie 2016 - 23:43

Astea-s ale mele in primele zile la noi - cred ca am mai postat-o (acum nu mai dorm impreuna):

 

:

 

 

 

 



#992
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 23 iulie 2016 - 08:15

Buna de dimineata, va dau o cafea proaspata   [cit]  . Al meu sot s-a gandit sa ma răsplătească ptr cat de harnică fusei si mi-a luat un nou filtru de cafea. Cel vechi era functional, dar vechi, asa ca m-am înnoit.  [:)]

Azi gătesc si vreau sa-mi fac si manichiura si mai tarziu sper sa ajung si pe la maica-mea. Se încălzește iar la noi , asa ca maine sper sa fie vreme de piscină. De-abea astept. 

Mik te îmbrățișez. Sper sa fie bine.

Letitia, deci iei pisica.  [cupisi]

Anais, sper sa mai dai pe la noi.  [pup]

Pa.  [flo2]


Editat de dana vio, 23 iulie 2016 - 08:16 .


#993
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 08:45

Va invit la cafea cu o felie de cozonac facut cu manutza mea. 

Ador cozonacul simplu, neumplut. 

 

La noi e rece si ploua din 3 in 3 ore, O vreme caraghioasa.

 

Voi ce mai faceti ?



#994
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 11:55

Merci Mik si sper sa se rezolve repede si bine neplacerile tale.

La noi e un cer laptos insa cald si fara ploaie; din cand in cand vedem si soarele.

Dis de dimineata ne-am dat cu bicicletele, o tura de 2ore pt 50km iar acum (11h30) mergem intr-un fel de parc/domeniu unde putem face un gratar, juca mini-golf si dat in tobogane.

Ieri ne-am invartit prin jurul casei cu diverse gospodaresti. Eu am gatit, am copt ceva provizii pt iarna (vinete si ardei) si colegul a pregatit bicicletele pt plecat in vacanta sapt. viitoare. + tuns iarba. BTW, Buflea ti-l pot imprumuta pe colegul pt tuns iarba, al meu e pe dos fata de al tau, numai asta are in cap de cand incepe primavara

 

duminica placuta


Editat de Lea_des_bois, 24 iulie 2016 - 11:57 .


#995
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.262 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 12:17

Neata pe la aproape de prinz si de la mine.

 

M-am trezit cu durere de cap, cred ca de la vetilatoarele astea (incep si eu ca ai mei, un vinticel care de la o anumita virsta se numeste curent [:)] ). 

 

Da dragelor, inevitabilull se va produce. Se pare ca ne luam pisica. Nu va spun ce greu se gasesc. Am sunat, trimis texte si emailuri la o graza de anunturi, fara raspuns. In final am gasit pe cineva, ii vedem lumea viitoare. E £450 unul [fri] , dar vine cu acte, pedegree, tot ce trebuie.

 

Lili, 2 zici sa-mi iau? Sa ma coste £900?? No way! Nu mai spun ca nu avem nici o experienta cu pisici, sa vedem cum merge cu unul.

 

Lili, dar ce rasa sint ai rai? Arata ca cel pe care o sa-l iau eu. Noi avem astm si de aia nu iau o pisica ordinara, ca cica asta albastra e mai putin daunatoare la boala asta. 

 

Mik la noi e caldura mare, soare frumos, nu ma pling deloc. E vara, am asteptat asta 10 luni. 

 

Dana sa stapinesti sanatoasa filtrul de cafea! Cum a fost cafeaua azi dimineata? Stii cum sa-l folosesti? Eu am o cafetiera, usor de folosit si cafeaua iese buna. Tocmai ce sorb ultimele guri din ceasca.

 

Fiu-meu se plinge ca ii cade parul. Eu cred ca e de la stresul examenelor, asa a spus si doctorul. Aveti idee cu ce se poate spala? Ceva sfaturi de intarire a radacinii?

 

Elyda, Buflea, Carolyne, Simonna,Otilia, mai dati si voi un semn.

 

Revin.


Editat de Letitia1, 24 iulie 2016 - 16:34 .


#996
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.262 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 12:23

Apropo de tuns iarba Lea, noua ni s-a stricat masina de tuns in timp ce sotul tundea gradina, asa ca jumate e tunsa, jumate are iarba pina la geninchi. Am comandat o masina noua care trebuie sa vina azi.


Editat de Letitia1, 24 iulie 2016 - 12:35 .


#997
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 14:39

Noi acum ne-am intors de la piscină. A fost super, simt cum fiecare celulă imi este hidratata. Piscina la care mergem este cu apa sărată si e grozavă. 

[pool]  [plaja]

De-abea am adus-o pe Alex acasa.

Desteptii ăstia 2 mi-au rupt mecanismul de la spray-ul de plaja, nu cred ca-l mai pot folosi. 

Acum vreau sa-mi fac manichiura, in sfarsit, si apoi pun 2 vinete la copt. Poate ma uit la vreun film. 

Duminică plăcută sa aveti !  [flo2]



#998
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 15:03

Da dragelor, inevitabil se produce. Se pare ca ne luam pisica. Nu va spun ce greu se gasesc. Am sunat, trimis texte si emailuri la o graza de anunturi, fara raspuns. In final am gasit pe cineva, ii vedem lumea viitoare. E £450 unul [fri] , dar vine cu acte, pedegree, tot ce trebuie.

 

Lili, 2 zici sa-mi iau? Sa ma coste £900?? No way! Nu mai spun ca nu avem nici o experienta cu pisici, sa vedem cum merge cu unul.

 

Lili, dar ce rasa sint ai rai? Arata ca cel pe care o sa-l iau eu. Noi avem astm si de aia nu iau o pisica ordinara, ca cica asta albastra e mai putin daunatoare la boala asta. 

 

Wow, scumpe pisicile...

 

Nu stiam ca aveti astm, trebuie sa aveti grija (fata barbatului este alergica si mama ei a comandat o pisica speciala nu stiu de unde). Ale mele sunt maidaneze si una lasa o multime de par (una este mai blanoasa si mai grasa, se pare ca are mai multe layer de par) cealalta aproape deloc. 



#999
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 15:11

Letitia, azi se pare ca e zi in care nu-mi tin gura inchisa. Daca copilul are astm, chiar daca pisica e etichetata "fara astm' eu tot n-as incerca. E parerea mea, nu vreau sa te supar, tu stii mai bine. 

 

In alta ordine de idei am planuri marete : vreau sa ma ocup de faianta dintr-un WC din casa. N-am facut asa ceva [roscatavant] in viata mea, da' incerc. Am zis. 



#1000
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 24 iulie 2016 - 15:13

Era sa uit : o vecina mi-a confirmat localizarea magarului si mi-a spus ca daca ragea la ora 3 noaptea nu era de caldura, avea el chef de o magaritza.  [:)]  [:I]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -