Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Abdomen extraplat (66)

sport sanatate hrana sanatoasa

331 raspunsuri la acest subiect

#41
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 14:34

Eu am bustiere din material sintetic. Pantalonii gen colanti tot sintetic. Imi plac cei din material dry-fit. Am de la Nike, de la o firma de pe aici si unii nemtesti. Dar si asa mai transpir pe ici pe colo. Si e aiurea dupa o tura de alergat, adica bine transpirata, sa ma asez pe un aparat pentru exercitii la brate.

Tricourile le am majoritatea din bumbac. Le aveam in casa asa ca le folosesc la sport si le spal dupa o folosire. Cele din sintetic sunt usoare si flexibile.

Maiouri pentru sport nu folosesc. Am cumparat unul dar i l-am dat ficamii nou nout. Nu pot face sport doar in maiou oricat de mulat si de rigid ar fi el. Ma simt prea dezbracata. Iar maiou pus peste bustiera nu imi place, prefer un tricou care sa acopere bustiera.

 

Si mie imi place sa fiu asortata la sala. Dau randament mai mare.



#42
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:06

io de pe subiectul asta m-am imbolnavit cu lululemon http://www.eu.lululemon.com/

De ceva vreme imi iau doar de la ei si mi se pare super faine.

 

Imi plac si nike fit pantalonii, se aseaza bine pe tine.

Pantaloni/bustiere de plastic dar de f buna calitate (sunt maniaca la asta si imi cumpar mereu). Tricourile daca sunt largi mai pun si plastic dar in general prefer bumbac, nu ma impac cu orice fel de plastic. Astea de la lululemon sunt ca bumbacul pe piele.

 

eu nu transpir mult in general asta e un avantaj, dar apoi daca transpiri la sala care e baiul, sau la alergat afara. De fapt la alergat eu imi pun mereu si bluza cu maneca lunga sa transpir mai bine. 

Ceea ce mai fac eu daca fac ora de cardio si dupa aia aparate imi iau mereu tricou de schimb si gata



#43
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 15:31

Oh da, si mie imi plac lululemon, cei de yoga mai ales. De la Allure am aflat de ei. Numai ca sunt prea lungi penru mine. Asa de la Nike pot cumpara marime de copil si am rezolvat problema.



#44
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 17:04

si eu folosesc echipament "sintetic", specific de la magazinele de articole sportive; pt alergat, am multe de la Decathlon (mai ales cele de iarna). transpir insa nu se lipesc de mine, nu ma incomodeaza absolut deloc; plus ca tin departe vantul si frigul :-) Am incercat si cu bumbac dar eram mai mult concentrata sa-mi dezlipesc tricoul decat la alergat, asa ma enerva.

la sala, dupa spinning sau alergat pe banda sunt varza de transpirata (si nu eram genul sa transpire); insa nu ma stresez prea tare, oricum fac dus dupa, ma schimb. si de mirosit n-am mirosit niciodata dar nici n-am stat transpirata mai mult de distanta sala-dus. si dupa o cursa de alergat unde nu sunt prevazute dusuri, imi iau tot timpul tricou, bluza de schimb pe care le imbrac asa nedusata, si pun un prosop pe scaunul masinii ca nu cumva sa-l ud cu mirosuri :-))



#45
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 17:08

Otilia, cred ca au si variante 3 sferturi, eu imi iu sincer colanti sau pantaloni normali de sport in sala. Pe astia normali ii iau la tenis ca daca ma duc in fusta scurta sau colanti mor aia pe teren :D



#46
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 17:18

Anda, soacra mea face si ea "marche nordique", plimbari prin padure si drumetii de 10-15km cu suisuri si coborasuri; si transpira mult cred, din ce se vede la cap si fata.

Am vazut ca se imbraca tot timpul cu un hanorac sau veste din polar; si nu se observa transpiratia, n-am remarcat nici o aoreola dar daca te uiti la capul ei zici ca-i iesita de la dus, si nu poarta caciula (deci, cu siguranta de transpirat transpira)



#47
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 18:12

La Mine unii dintre cei mai faini pantaloni sunt o pereche de colanti luati de la ....Primark :)))))

In tricou nu prea merg, pt perioada de dinaintw de epilat am o bluza cu maneca mai lunga iar in rest doar bustiera si maieu. Ca atunci cand imi zaresc muschii am si mai mult chef sa trag tare.

Am si bluze cu maneca lunga dar nu pot face in asa ceva.
Cat despre transpirat, cand jucam baschet nu transspiram niciodata la kickbox insa imi pot stoarce hainele si imi place la nebunie.

#48
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 18:43

Anda, soacra mea face si ea "marche nordique", plimbari prin padure si drumetii de 10-15km cu suisuri si coborasuri; si transpira mult cred, din ce se vede la cap si fata. Am vazut ca se imbraca tot timpul cu un hanorac sau veste din polar; si nu se observa transpiratia, n-am remarcat nici o aoreola dar daca te uiti la capul ei zici ca-i iesita de la dus, si nu poarta caciula (deci, cu siguranta de transpirat transpira)

 

 

Lea...polar e o marca?Ai vreun link ceva?

 

Marina ,la traseele astea de citeva ore , e destul de periculos sa stai atitea ore transpirat,mai ales toamna tirziu.Iarna ny fac cam din cauza asta...mi-teama sa stau uda cind afara sunt citeva grade. 



#49
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 19:06

Aha, multumesc mult de raspunsuri,o sa mi iau un echipament sintetic oana lanurma sa vad Cum ma simt, ca nu e chiar o avere :) Andacos, ,hai sa incercam si varianta plastic, sa alergam ca niște doamne si noi :))!

 

Edit:eu zic generic plastic la materialele sintetice, am citit ca astea speciale de sport sunt cu niște pori care lasa sa iasa umezeala,  si asa nu mai tin rece..

Doar ca mie mi era teama ca o sa tranapir si mai mult,; ca nu pot purta rochii sau bluze nici cu 20% plastic ca ...aia sunt :))

Dar aca voi aveti ai va simtiti bine in ele, n-oi fi eu mai cu mot :))

 


Editat de andaghe, 11 februarie 2016 - 19:12 .


#50
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 22:45

Dana, tot varianta tricou de schimb te salveaza daca transpiri tare. Sunt alea din bumbac fin natural care incap in buzunar asa finutze sunt. Si daca ai o bustiera sport te schimbi si din mers pana la urma.



Etichetat si cu sport, sanatate, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -