Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 123

fiv medlife albu

545 raspunsuri la acest subiect

#521
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 10:43

Mersi pentru postare, Qiao[:)]

Da QiaoÎncep iar cu lungul.  [bang] Voiam și eu mai mulți foliculi, dar am recunoscut singură  ca la cel lung cu mulți foliculi am avut Beta negativ. 

Ia să mă mai uit și pe pagina ta cu protocoale, ca am salvat- o atunci.

Da, la protocol lung sarcină biochimică când ai avut cei mai mulți embrioni!!!!

În schimb era cât pe- aci  la "FIV4 , EPP (Estrogen Priming Protocol) cu plasturi Climara in ciclul anterior, Gonal si Menopur + Cetrotide, 3 foliculi, 2 ovocite, 2 embrioni buni, ETz2, sarcina oprita in evolutie"

Cam protocolul asta îl am și eu, doar ca am avut și Elonva și în loc de Estrogen am avut Testosteron Priming.

 3 săptămâni stimulare Uau! Mie așa îmi vine ciclul, la 3 sapt!! Ce vorbesc eu? Ultimul ciclu a fost de 18 zile. [:D]  

 



#522
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 12:16

La mine cred ca cresc repede foliculii sau foliculul. N- am parte de stimulare lungă. Vineri, in ziua 6 de stimulare cel mai mare avea 16 mm. Luni cred ca va avea 20 mm, cam gata de pregnil. Să vedem ce decizie ia doctorul, dacă vrea să continuam stimularea pentru cei mai mici.....

 



#523
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 13:38

    Maru si daca cel mare ajunge la dimensiuni,dr poate vrea sa ajunga ceilalti si pe asta e posibil sa-l pierzi.Depinde si de analize cum vor iesi...asa ca nu te mai stresa atat,vei face pui turbati:)))



#524
Rikidone

Rikidone

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 14:16

Mersi, Rikidone pentru rezumat! Super! am salvat pagina la bookmark, ca și pe cele ale altor fete când mi-au dat detalii. O sa o numesc Rikidone si Lavinia, ca sunteți pe aceeași pagină. [:)]  În curând o să mă puteți asculta din protocoale! [:-)))] 

Mamă ce stimulare! O să mă tot minunez! Nu au fost hotărâte ovarele tale dar doctorul nu le-a lăsat deloc până nu și-au făcut treaba. A fost bine ca ti-a permis progesteronul. La mine nu cred ca merge cu amenințarea, își vor băga capul la cutie și nici alții nu or sa apara.:))) La tine chiar a fost tricky.

Țin pumnii embrionasilor să reușească până la capăt! [flo2] [flo2] [flo2]

La mine de la inceput a fost complicat: greseala lu' steriu cu hidrosalpinxul si nebunia daca sa ma operez sau nu, amhul mic, apoi raspunsul slab la tratament si amanarea punctiei ....... Azi m au sunat si mi au spus ca embrionii sunt de calitate intermediara 2-3, dar ca se face oricum transferul ca poate prind ...... Imi ramane sa sper ca or sa prinda cu toate ca sansele sunt mici ...... 

Uneori ma gandesc ca Doamne Doamne ma pune la incercare ca sa aprciez cu adevarat ce imi da.



#525
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 18:24

Așa e Dea, or să iasă stresați!  [zirea]  Ce să fac! Mi- au dat speranțe 7 afc, ca apoi să rămân cu 4 dar de dimensiuni diferite. Poate am vreo surpriză ca data trecută și mâine aflu ca cel mare i- a înghițit pe toți. [smulgpar] și scap de problema nesincronizării. [:-)))]

Riki, Doamne Ajuta! Îti țin pumnii, sunt totuși trei, s- o învrednici măcar unul!  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#526
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 10:49

Fetelor, voi cat timp ati sangerat dupa histeroscopie?

Au trecut 12 zile de la ea si eu inca sangerez...am zile in care sangerez mai tare altele cand mai putin [:(] . Ma cam ingrijoreaza treaba asta. [fri]



#527
Deeaodeea

Deeaodeea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 11:33

Buna fetelor,

 

Cum mai sunteti?

Nu a ajuns nimeni la data testului BHCG? Haideti, ca avem nevoie de vesti bune :-)

 

Fetelor, care sunteti acum in perioada de stimulare, calitatea conteaza, nu cantitatea. Aveti incredere in voi si in dl doctor ca va fi bine.

Am citit multe studii cu reusite din numai cativa foliculi fecundati.

 

vio_TinTin, cum te mai simti cu hiperstimularea? 

 

hope_32, si eu am sangerat un pic dupa histeroscopie.

La mine s-a suprapus si cu menstruatia (pt ca terminasem Belara) si cu inceutul administrarii Clexane (care cred ca provoaca sangerari mai puternice).

Cred ca ar trebui sa ii dai un email drului Albu sa ii ceri parerea. Mie mi-a raspuns intotdeanuna.

 

Pe mine ma asteapta o saptamana grea, testul este abia lunea viitoare.

Asteptarea aceasta este cea mai grea parte a intregii proceduri pt mine. 

 

Ganduri bune.



#528
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 11:41

Hope eu si dupa histerosonografie si dupa histeroscopie am sangerat destule zile . Dupa histeroscopie am sangerat pana am dat-o in cm (aproape 2 saptamani), dar eu sunt sensibila - inclusiv la recoltari de secretii am cateva zile bune de spotting. 

Totusi, mai bine da-i un semn doctorului si vezi ce zice.

 

Deea de acum incolo o sa fie din ce in ce mai greu - asteptarea pana la test, asteptarea pana la al doilea test, asteptarea pana la prima eco etc. etc.  [soricel] E nevoie de muuuulta rabdare (prea multa pentru puterile noastrre uneeori).

 

Fetelor sa avem o saptamana frumoasa si plina de vesti bune!


Editat de elbereth, 23 noiembrie 2015 - 11:42 .


#529
vio_TinTin

vio_TinTin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 11:43

   DRAGELE MELE, azi, BHCG 196,86 mlU/ml în ziua a 9 a după ET!! Progesteronul este mai mare de 80 nmol/L. Sunt tare fericită!! Azi la ora 16 m-a chemat dl doctor să mă vadă, că hiperstimularea nu dădea deloc înapoi, ci era mai rău.

  Doamne, mulţumesc ! Sper să fie bine 9 luni.

   vă pup şi succes fetelor! Eu sunt cam emoţionată şi nu mai ştiu ce să spun.. [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#530
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 23 noiembrie 2015 - 11:50

    Felicitari Vio,sarcina usoara si la termen!Frumos progesteron:))





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -