Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 123

fiv medlife albu

545 raspunsuri la acest subiect

#501
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 18:16

Mai bine îmi făcea inhibare lungă cu Diphereline, cu Cetrotide nu s- au sincronizat. Dar doctorului nu "ii place" protocolul lung. : (

Practic am unul dominant, cel de 16. Nu cred ca îi ajung ceilalți din urma. Deci degeaba am patru acum, dacă sunt la distanță așa mare unul de altul. :(



#502
Andreea2015

Andreea2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 18:29

Maru nu mai fi atat de pesimista! Trebuie sa fie bine in final! Nu se poate altfel!



#503
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 18:40

Andreea, nu cred ca sunt pesimistă! Văd și partea bună. [:-)))] Partea bună e ca se poate să crească și toți foliculii, să nu mai dispară. Data viitoare o sa insist mai mult să fac inhibare din ciclul precedent, adică protocol lung pentru o mai bună sincronizare.

Ok [:)] Dacă o să mai fie cazul! [:-)))]


Editat de Marushelu37, 21 noiembrie 2015 - 18:41 .


#504
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 18:45

Nu ca nu ii place protocolul lung, poate a crezut ca la tine nu este cazul. Data viitoare va sti mai bine. Dar nu va exista data viitoare, va fi bine acum. Eu am facut 2 fiv- uri numai cu protocol lung, zicea ca cel scurt nu are ce căuta la mine. Depinde si de ce anume a văzut acolo, înainte de a lua decizia.

#505
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 19:26

Felicitari Riki pentru punctie! Sa fie voinicuti amandoi si sa ii poti transfera pe amandoi! [il]



#506
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 19:28

Maru, e groaznica inhibarea cu Diphereline! Nu stiu cum este cu celelalte, insa ai toate simptoamele de la menopauza, cel putin asa a fost in cazul meu: bufeuri, stari de voma, mintea in ceata si departe, maini si picioare umflate, dureri de cap, stari de oboseala crunta... ai vrea sa dormi nonstop...



#507
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 19:30

Mersi Lavinia! Stiu ca așa a considerat ca e mai bine. Mi- a zis ca cel mai bun protocol este Microflare, cel pe care îl face în ultima vreme. Și pentru ca nu am vrut să îl mai fac mi- a propus un protocol scurt cu inhibare Cetrotide și stimulare Elonva. A zis ca cel lung nu e bun pentru mine. Am zis eu doar așa ca " nu îi place ". Știu ca are el motive.

Știu ca la protocol lung ar fi fost sincronizați, ca am făcut la Gynera anul trecut, dar ce folos Beta negativ. Până la urma el are ca scop succesul fivului, știu, nu doar numărul foliculilor.

Lavinia, dar tu sigur ai făcut protocol lung? Înseamnă inhibare din ciclul precedent.

Mersi pentru optimism!  [flo2]



#508
mari_ghicu

mari_ghicu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 19:30

Andreea, suuper productie! Felicitari .... [flo2]



#509
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 19:52

Mari Ghicu, tu ai făcut un protocol foarte diferit. Eu spun de inhibarea pe care o începi în ziua 21 a ciclului precedent si stimularea începe în următorul. Pe asta il numesc eu lung. Tu săraca de tine ai făcut din vară începând. La tine a fost o adevărată menopauza indusă.: (

La Microflare, am avut un șoc ca am rămas cu un folicul dar acolo an obținut sarcină. Microflareul e un protocol scurt, inhibarea cu Diphereline începe doar cu patru zile înainte de stimulare.

La protocolul lung fiv 1, am avut  5 foliculi Beta negativ. Așa ca degeaba am avut mulți foliculi. 

Am încredere în Albu dar cârcotesc și eu ca nu vreau să ajung iar intr-un folicul.

Eu nu am avut simptome de la Diphereline, dar au fost perioade scurte față de ce ai făcut tu.



#510
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 21 noiembrie 2015 - 21:18

Am citit ca Elonva nu e recomandat a se folosi cu inhibare cu Agonist ( Diphereline). Deci nici nu aveam cum să fac protocol lung făcând stimulare cu Elonva. De- aia mi- a dat Doctorul inhibare cu Antagonist  (Cetrotide). La Gonal (și la orice FSH zilnic) e altfel, merg ambele inhibări.

Am început din seara asta Menopur 150 și Gonal 100.

Am citit ca Elonva recrutează mulți foliculi datorită dozei mari unice. I- a recrutat, de recrutat, să vedem și cati ajung să fie puncționați.

 Am scris mai mult eu astăzi. [batcap]

E bine ca va am pe voi ca sta si soțul meu liniștit. [:-)))]

 

 





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -