Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Gogonate murate si pinguini iuti


787 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 00:10

Bravo Patricia! Ioana, somn usor...



#12
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 01:38

W a avut asstazi meci de basket. groaznic meciul, painful de urmarit...au pierdut cu 15-40!!! consolare ca macar W a marcat 6 puncte...

 

a treb sa ii fac baie lui Pepper de ziua lui (va rog, fara la multi ani)...

 

azi noapte a plouat...da am scris ca a PLOUAT...asta dupa nu stiu cite luni....si cand I-am dat drumul lui pepper afara s-a murdarit ca un purcel...mi-a innegrit cada. ..si dai freaca si cada.

...asa ca abia acum pe la ora 4 imi trag si eu putin sufletul pe ghetar.

 

maine de la biserica , cred ca mergem la un restaurant sa sarbatoresc premiantul pe trim 1. are numai A. trim asta l-am lasat sigur cu temele cu testele...sa vad cum se descurca si drept sa spun sunt multumita.

 

apoi in drum spre casa, pe starada noastra e o casa pusa la vinzare. a fost cumparata in urma cu vreo 3 ani cu vreo 6-700 mii, acum e pusa cu 1,4 mil. am vazut poze superbe pe net, cu marmura , columne...ma duc ca la muzeu.

 

 chiar imi zic...strumphitza se plimba pe la castele in Anglia, eu prin casele oamenilor...ca alte muzee nu's pe aici.



#13
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 01:57

Ioana, daca nu te-a sunat pana acum e de bine [flo2] ...hi, hi...ai luat frica de la sleepoverul lui W.

 

Didi, noi le ziccem scooter...dar ala furat era electric, de ce era asa de scump? aici eu I-am luat lui W cu $30.

 

Rall, ce scumpi sunt astia micci ai tai!

 

Julia, ma duc asstazi sa mai tai inca o muscata...dar oare ar fi bine sa le mai raresc? sunt multe lujere(peste 20 la o tufa) care cresc direct din pamant?

 

Viviana,

nu mai gasesc pagina in care spuneai de sfinti. asta e termenul folosit de pavel si contrar invataturilor catolice si ortodoxe-care considera ca sfintii sunt doar in Rai si  treb venerati,... dar  in Biblie se face peste tot mentiunea in Noul Testament ca ei sunt pe pamant si sfintii sutn toti crestini, insemnind ca sutn cei "pusi deoparte,alesi, credinciosii adica cei care si-au pus credinta in Domnul Isus... biserica." 

si acesti sfinti niciunde in biblie nu spune ca treb venerati.

 

pt un crestin sa fie considerat sfint, titlul vine cu foarte multa greutate, sa spun asa...pt ca treb sa fim demni de el si sa reflectam titlul care il purtam si ne indeplinim misiunea de adevarat crestin, de sfint prin Gloria si jertfa Domnului Isus.

 

tocamai mi-a venit in minte de data trecutade la bible studie si sper sa pot sa reproducc idea.

noi suntem mai presus decit ingerii, pt ca ingerii l-au vazut pe Dumnezeu si o parte din ei au ales sa-l paraseasca...pe cind noi , nu il vedem pe Dumnezeu dar alegem sa il urmam.

la fel si apostolii , ei l-au urmat pe Domnul Isus ca l-au vazut, noi nu avem aceasta optiune (mai sunt si exceptii) dar il urmam prin credinta.


Editat de michelle-usa, 18 octombrie 2015 - 01:58 .


#14
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 07:52

Neata!

 

Daca m-am culcat cu gainile normal cam-am trezit la 6.30. ..s-a trezit si Crina si asteptam sa se trezeasca si somnorosul casei.

Aseara nu v-am mai citit dar, multumesc pentru sustinere!!!

A iesit deja soarele asa ca o sa plecam la tara. 

 

Ioana, felicitari! Ai fetita curajoasa! Crina a primit la noi o fetita si o verisoara de varsta ei si i-a placut mult dar nu vrea sa mearga si ea...nici vorba. Nici macar la bunici!



#15
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 07:55

S-a trezit somnorosul si nu mai e imbufnat deci sper sa fie o zi buna, ceea ce va doresc si voua.

 

Azi noapte pe la 2 m-am dus la pisu si el se uita la box. Cred ca a trait intens meciu si s-a descarcat. 



#16
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 08:31

Daniela, saru'mana de oferta, da' cheesecake-ul trebuie sa aiba si atmosfera din Cluj langa el ca sa-mi placa  [:)]

 

Am impresia ca la intoarcerea la birou ma asteapta o oferta pentru un alt proiect. A zis sefu' doua vorbe ieri dimineata, da' n-aveam chef de negocieri.

 

Negocieri care pot suna intr-un fel in faza initiala, si sa se schimbe pe parcurs. La ultimul proiect am negociat Clujul si Sibiul. Pana la urma nu s-a luat niciunul, si m-am ales cu 2 site-uri in Bucuresti si cu audit la amandoua  [:-)))] (da, tocmai am incheiat un audit si mi s-a anuntat si al doilea).



#17
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 08:32

De asta te-ai trezit asa diineata? Intr-o duminca fara cusur pana acum.



#18
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 08:38

morgen

 

 

io am dormit din trei in doi, mai mult cu ochii pe pereti. nu stiu de ce.... banui defapt, dar tratez cu ignoranta. coana batranete care bate toata ziua la usa.  [fri]

 

 

silvi, o zi frumoasa si tie/voua. 

 

 

fleur, rabdare multa iti doresc. 

 

 

Ioana, gata cu grijile. felicitari Patriciei.  [il]

 

 

mianna, intai am fost asa  [fal] . distractie maxima, enerveazo si tu putin pe mama ta.  [il]

 

 

 

Viviana,  [:-)))]  [:-)))]  

 

 

michelle,  [flo2]

 

 

 

aseara..... barbatul a  avut un moment de stralucire. a pus mana pe aspirator si a curatat dormitorul nostru. apoi a decretat ca in veci vecilor nu va mai lasa pe nimeni sa curete camera noastra, decat el! 

azi trebuie sa gatesc ceva.... 



#19
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 08:42

daniela, cum oare am uitat de tine? ai dat gata prajitura? 

am auizt ca in Cluj e o cofetarie cea mai cea cu cele mai bune prajituri. 



#20
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 08:48

Barbatul tau, Kari a luat o decizie inteleapta. Toti barbatii ar trebui sa ia astfel de decizii.

 

Aseara am visat ca mergeam cu Ioana la botezul Juliei. Julia era nepoata regelui Mihai.

Si eu si Ioana aratam atat de bine! Ioana era ca acuma, eu mai tanara. Mai tin minte limuzine, flori multe, cat de importante ne simteam cu bodyguarzii dupa noi, si rujul meu foarte rosu si foarte sclipicios care a facut-o pe mama Ioanei sa traga aer in piept inainte de a ma privi in buze, pardon in ochi.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -