Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Gogonate murate si pinguini iuti


787 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 22:03

De aici venim, cu muraturi si iuteala. Spor la tomnit!

 

http://comunitate.de...86#entry8311949

 


Editat de Ioana_Pos, 17 octombrie 2015 - 22:06 .


#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 22:51

E  23.30. A plans Patri?

Mai astepti?

 

Ce face Julia acum?

=====

 

Rall, atatea amintiri mi-ai trezit cu "Incepe lumea sa faca focul, miroase a lemn ars... imi place f mult, cu frigul reiese o combinatie foarte aducatoare-aminte de copilarie"

 

Bunicii mei aveau o casa chiar langa Beluu catolic. Era compusa din 2 corpuri de casa.

Curte mare, mare, incalzire cu lemne. Iarna era o minunatie cand ne facea bunicul derdelus in curte si cand lemnele trozneau in soba. Cu toate ca doar pana la 6 ani ai mei, au stat acolo am cele mai frumoase si pregnante amintiri.

 

Apoi vara la tara la ceilalti bunici. Stateau acolo doar vara. Nu era apa curenta si Wc-ul era in curte. Cu toate ca era butelie si aragaz bunica mea facea cele mai neaipomenite mancaruri pe soba cu lemne.

 

Asa ca mi-am adus din nou sticla cu coniac pe noptiera, ascult Celion Dion si sunt melancolica.

===

 

E clar ca am o problema cu ginecologii barbati si cu pedichiuristii. Ecografiile din pacate le-am facut numai cu barbati si am rezistat eroic.

 

Si.... incerc sa o inteleg pe Mianna cu seful ei care.

Parintii mei aveau un prieten ginecolog si o data mama s-a dus la el sa o vada. Si nici pana in ziua de azi nu stiu cum a putut.

 

Si povestea Miannei mi-a amintit (asta e toata lumea imi aminteste de cate ceva) de nepoata mea care a avut HPv, am dus-o la ginecoloaga mea si a trebuit s-ai taie din col.

Dupa operatie i-a spus ca nu are voie relatii sexuale o perioada de timp 

Si o data o aud pe nepoata-mea intreband: "Nu am voie sex sau sex total?"

 

----

Farfuria Ioanei a carei varza s-a lipit de popoul ei mi-a amintit de oala cu masline. Dar povestea asta o pastrez pentru maine. Acum casc.

 



#3
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:06

Noapte buna, Viviana!

 

Ioana, te ai culcat? Eu ghicesc ca Patri a stat la colega, ca doar de aia i sleepover, nu?

 

Copilul meu a adormit acum "de dupa amiaza" la ora 17 00, dupa o zi in care mi a mancat ficatii cu mofturile, cam cum povestea Strumphi de Sophia. Insa a fost si ziua cand are 2 activitati una dupa alta si e cred prea solicitant pentru el ( o ora gym urmata de o jumatate de ora de inot). Cred ca i le voi separa, sa faca gymul duminica si ramane doar cu inotul sambata. La gym e problema, nu asculta, pana ii vine randul se plictiseste si se joaca de unul singur. Instructorii au gasit mareatza metoda sa il scoata afara din sala din cand in cand si sa mi l aduca, in astfel de momente. Eu am platit sa l tin in sala nu in afara ei... In fine nu e singurul, 



#4
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:06

23.00 la noi, Viv. Abia e 22 acu.

 

Julica doarme. Eu am calcat si m-am uitat la Bridget Jones. Stiti faza de final cand ea alearga in chiloti, maiou si un puloveras dupa el, prin zapada in mijlocul iernii? Dupa calculele mele sunt 2 greseli in film, se vede ca e facut la Hollywood [:)] : o arata pe ea zgribulita, ceea ce nu e adevarat, fetitele aici merg in sandale la scoala iarna si arata ceilalti oameni de pe strada infofoliti, ceea ce iar nu e adevarat, din acelasi motiv. [:D] [:D] [:D]

 

Si eu imi amintesc cu drag de focul facut in soba si de mirosul ala de zapaa proaspata, eventual care sa si scartaie sub ghete.



#5
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:15

Continui aici ca mi e imposibil sa editez de pe telefon.

 

Ziceam ca nu e singurul copilas care nu asculta la cursul de gym...Sunt si cam mici pt o ora in continuu...nici instructorii, niste pustani, nu prea stiu sa ii antreneze, sa ii implice pe toti. Activitatile sunt cam plictisitoare, mers pe barna, rostogoliri, la bara sau bare paralele, trambulina...nu stiu sa le faca atractive pt copii, sub forma de joaca sau mici concursuri

Sunt cam dezamagita de cum a inceput cursul anul asta, posibil sa il retrag de acolo luna viitoare.

Desi a invatat lucruri bune pana acum, sare bine, e flexibil, are echilibru...

 

Mihaela_S, m a amuzat cum nu dormi tu de grija ca se trezeste W si plange. Exact. ca mine si multe alte mame probabil,  cand bebelusul incepea sa doarma legat mai multe ore, tot ma trezeam din reflex, cu grija ca se va trezi.



#6
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:25

Acum ca a adormit piciul, pot sa ma uit si eu la un episod din Sons of anarchy, pe dvd. E un serial plin de violenta, dar interesant, protagonista e D na Bundy, ati inteles voi, actrita din Married with children, excelenta.

Am citit pe forum ca a inceput Homeland sez. 5.

Fete din CA sau US stie cineva daca si la noi si pe ce canal?



#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:27

Da, Ioana am uitat fusul.

 

Intre timp mi-am amintit ca domnisoara si-a uitat cheile acasa si ca la 22.40 incepe filmul Horror pe care s-a dus sa il vada la Mall cu Suspi.

Deci trebuie sa o astept.

 

Ma uit la ultimul episod din Criminal Minds. S-a intrerupt la minutul 18 si astept acum.

 

---

Da, da Mihaela_s cu grija de domnul W si eu cu pisicoata care miauna la usa balconului si aseara mi-a adus un tantar hamesit.



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:30

Fleur, eu am vazut primele 2 episoade pe internet. Vrea sa zic ca m-a dat pe spate subiectul. E atat de actual si bine gandit incat ma face sa cresd ca scenaristul sigur a avut in mana niste documente reale.

 

Cu toata situatia asta internationala de azi filmul e ca o manusa.



#9
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 23:35

I s-o fi desumflat maseaua lui Ralu?



#10
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 00:04

Gata, e 23.00 Oficial am fetita mare, daca a dormit ea fara noi! Va zic maine cum a decurs dupa ce aflu de la cealalta mamica.

 

Noapte buna!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -