Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iunie 2016 (Capsunele de Iunie 2016)

sarcina mamici gravida iunie 2016

5698 raspunsuri la acest subiect

#71
minnie1

minnie1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 noiembrie 2015 - 10:30

Buna..si eu voi avea o capsunica de iunie 2016..noi avem 10 saptamani si 4 zile..o zi buna



#72
OanaTD

OanaTD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 298 mesaje

Postat 28 noiembrie 2015 - 17:04

Bine ai venit minie1! Sarcina usoara!



#73
pustoa1

pustoa1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 15:48

Va salut, mamicutelor! Sunt insarcinata in 10sapt si 6 zile, UM fiind pe data de 15.09. Totul a decurs bine pana acum o zi cand au aparut cateva firicele de sange, pe care le.am observat si astazi. Am luat legatura cu medicul ginecolog care mi.a spus ca ma asteapta miercuri la control. Tin sa precizez ca fac tratament cu utrogestan si clexane, avand in urma 4 avorturi spontane, dupa o nastere normala, fara probleme. A mai patit cineva asa, in legatura cu firicelele de sange? Sper ca totul sa fie bine cu ajutorul lui Dumnezeu!



#74
ramonaelenaserban

ramonaelenaserban

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 377 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 10:32

pustoa 1 ai avut avort sspontan sau oprit în eevoluție ?eeu am 5 sarcini oprite în evoluție și am sângerat de fiecare data înainte sa se oprească.  Nu am trecut niciodată de 9 săptămâni. .. Îmi venea asa cate ceva maroniu.... La tine nu cred ca e cazul sa te sperii dar totuși mergi la control.  



#75
AndreeaAndreea

AndreeaAndreea
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 decembrie 2015 - 07:38

Salutare mamici

Sunt pentru prima data pe acest forum si astept cu nerabdara sa vorbesc cu viitoarele mamici!

Bebe are 11 saptamani si este primul bebel al familiei  [il] . Avem emotii de numa numa dar il asteptam cu nerabdare. Doctorul ne-a zis ca undeva la sfarsitul lunii iunie ar trebui sa apara bebe.De abia asteptam!

Sarcina decurge bine, ma pot considera o norocoasa. In afara de stari de epuizare din cand in cand nu prea sunt simptome. Acum tot ce speram este un bebe sanatos si fericit!

Sarcina cat mai usoara tuturor!



#76
OanaTD

OanaTD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 298 mesaje

Postat 02 decembrie 2015 - 13:33

Pustoa1, imi pare rau ca abia am vazut mesajul tau. Sper ca esti ok si ca au gasit cauza sangerarilor. Eu una am pierdut sarcina trecuta la 14 sapt cand am avut firicele de sange. Nu trebuie sa stai nici macar o zi. Doctorii care te cheama la ei cand tu ai o sangerare abia dupa cateva zile sunt niste inconstienti. 

Mare atentie, sper sa fii ok. Nici o sangerare oricat de mica nu e un semn bun.

 

Va salut, mamicutelor! Sunt insarcinata in 10sapt si 6 zile, UM fiind pe data de 15.09. Totul a decurs bine pana acum o zi cand au aparut cateva firicele de sange, pe care le.am observat si astazi. Am luat legatura cu medicul ginecolog care mi.a spus ca ma asteapta miercuri la control. Tin sa precizez ca fac tratament cu utrogestan si clexane, avand in urma 4 avorturi spontane, dupa o nastere normala, fara probleme. A mai patit cineva asa, in legatura cu firicelele de sange? Sper ca totul sa fie bine cu ajutorul lui Dumnezeu!



#77
paula29

paula29
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 decembrie 2015 - 09:34

Bună Mămici!

Tocmai ce am descoperit acest site. Voi fi și eu mămică de iunie, voi avea o căpșunică care ar trebui să se nască pe 1 iunie. Acum mai vedem... Căpșunica mea acum are 14 săptămâni și este foarte cuminte. Încă nu știu ce va fi, dar așteptăm liniștiți și cu mare drag. Vă salut și vă îmbrațișez pe toate mămicile și căpșunicile.



#78
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 04 decembrie 2015 - 11:35

Pustoa1, sper ca esti ok! Si sper ca toate sunteti ok si sanatoase!

 

Mie mi-a iesit dry test-ul f ok, in afara de indicatorul de varsta unde era de asteptat :)

In rest, de duminica de la pranz mi-e mai bine. Trebuie sa mananc des sa nu mi se faca rau, dar barem nu mai mi-e rau non-stop - sau mai bine zis, mancatul controleaza asta :D

Am 13 sapt si 3 zile, dupa eco e mai mare bebe cu 4-5 zile.

O sa mai am o eco pe 16dec, sa il mai vad pe bebe :) Poate aflu si ce e atunci, o sa am 15 saptamani. Copiii abia asteapta (bineinteles ca baiatul vrea un fratior si fata o surioara) :) Si tata :) Eu vreau sa ii iau cadou niste hainute sa le pun sub brad, asa ca astept sa vad si eu :)

 

Imi pare rau ca nu avem cum sa facem o lista cu numele si UM/DPN-urile pe prima pagina... Mi s-ar parea mai ok decat link-ul de pe prima pagina, unde oricum suntem doar cateva... Poate asa ne-am cunoaste si noi mai bine si am fi mai active

Cred ca suntem cele mai codase de pana acum :)



#79
OanaTD

OanaTD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 298 mesaje

Postat 07 decembrie 2015 - 10:39

Buna fetelor, cum ati trecut de morfologia de trimestru 1 si dublu test?

Noi suntem ok, si 100% avem o fetita! Ma rog zilnic la Dzeu sa aiba grija de ea si sa duc sarcina la termen.

Si voua va doresc acelasi lucru!



#80
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 07 decembrie 2015 - 10:48

Dupa cum am zis mie mi-a iesit risc scazut la dry test (si implicit f ok morfologia de sem 1). A ramas la latitudinea mea daca fac amniocenteza sau nu, inca ne mai gandim (tocmai am facut 37 de ani).

Mai e cineva care se gandeste la amnio?

 

Am uitat sa zic ca intre timp am facut si cerclaj-ul, deci am taiat si asta de pe lista. Cum in 2 sarcini precedente dintre care prima nastere naturala la 41 de saptamani si a doua cezariana la 39 de saptamani nu am avut nici urma de contractii (neprovocate),  sper sa nu am probleme cu colul si sa ajung la sfarsit de mai/inceput de iunie (adica 39-40 de saptamani). Desi nu stiu daca ma lasa doctorul.

 

Si eu banuiesc ca e fetita :) Mi-a fost muuult prea rau, mult mai rau decat la prima sarcina cu fetita (nici nu exista termen de comparatie), iar a doua cu baiatul a fost mai simpla. Maine fac 14 saptamani si inca mai am urme de greata, dar oricum e bine ca nu mai dau afara.

 

In rest, ce mai povestiti?


Editat de poohy, 07 decembrie 2015 - 10:52 .




Etichetat si cu sarcina, mamici, gravida, iunie, 2016

Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Astăzi, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -