Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scrisoarea Mihaelei catre presa austriaca

mihaela radulescu

197 raspunsuri la acest subiect

#111
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 12 august 2015 - 21:16

stiu ca nu despre mine dar iti dadeam un exemplu.



#112
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 12 august 2015 - 23:11

Alinta, tu crezi ca numai parintii copiilor programati au voie sa-si iubeasca cu adevarat copiii? Daca pur si simplu se intampla, inseamna ca de fapt, nu-si iubesc copiii, ci doar "se dau parinti eroi"???



#113
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 13 august 2015 - 18:21

Alinta, tu crezi ca numai parintii copiilor programati au voie sa-si iubeasca cu adevarat copiii? Daca pur si simplu se intampla, inseamna ca de fapt, nu-si iubesc copiii, ci doar "se dau parinti eroi"???

nu stiu cum si tu intelegi ca si xio,  

 

eu nu  am vorbit de copii programati si suntem la un subiect in care este vorba despre cineva anume nu despre cei care citesc .



#114
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 13 august 2015 - 19:52

dar ea nu cred ca avea in minte sa faca un copil. daca imi aduc bine aminte a avut ceva probleme, adica a mers pe la doctori, s-a cautat.  cred ca si copilul a fost facut pentru ca l-a vrut barbatul , nu ea.  

si acum se da mama eroina !  acelasi tipar, ca si andreea marin [bib]  ce coincidenta! [:)]

Alinta, uite de ce se intelege ce se intelege; pentru ca tu spui ca ea nu a vrut copil (desi s-a dus la dr., "s-a cautat"); si chiar daca copilul a fost facut ptr ca barbatul l-a vrut mai mult, asta nu inseamna ca ea nu isi iubeste copilul, ci doar "se da mama eroina"... sunt multe cupluri in care unul dintre parteneri/soti isi doreste un copil mai mult decat celalalt, sau chiar accepta sa faca un copil ca pe un compromis si odata cu nasterea copilului, lucrurile se schimba, instinctul de parinte preia fraiele...  Cred ca o judeci un pic prea aspru.  [flo2]



#115
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 13 august 2015 - 20:00

Alinta, uite de ce se intelege ce se intelege; pentru ca tu spui ca ea nu a vrut copil (desi s-a dus la dr., "s-a cautat"); si chiar daca copilul a fost facut ptr ca barbatul l-a vrut mai mult, asta nu inseamna ca ea nu isi iubeste copilul, ci doar "se da mama eroina"... sunt multe cupluri in care unul dintre parteneri/soti isi doreste un copil mai mult decat celalalt, sau chiar accepta sa faca un copil ca pe un compromis si odata cu nasterea copilului, lucrurile se schimba, instinctul de parinte preia fraiele...  Cred ca o judeci un pic prea aspru.  [flo2]

eu nu judec pe nimeni, eu constat, iar  constatarea e doar din punctul meu de vedere.



#116
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 13 august 2015 - 20:07

eu nu judec pe nimeni, eu constat, iar  constatarea e doar din punctul meu de vedere.

Nu constati nimic, Alinta! Presupui ca stii ce e in sufletul ei, ce simte ea, referitor la copilul ei! Si pe aici e o vorba: "Assumption is the Mother of all screw-ups!"



#117
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 13 august 2015 - 20:16

Nu constati nimic, Alinta! Presupui ca stii ce e in sufletul ei, ce simte ea, referitor la copilul ei! Si pe aici e o vorba: "Assumption is the Mother of all screw-ups!"

asta e problema ta ,  nu a mea!



#118
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 13 august 2015 - 20:31

asta e problema ta ,  nu a mea!

Cum, mai exact, e asta problema MEA??? Presupunerile TALE referitor la sentimentele unei straine sunt problema MEA? Esti sigura? LOL



#119
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 14 august 2015 - 00:03

vaaaai, nu pot sa cred ce scrisoare de frustrata a putut scrie!!! in engleza!!! exprimare get-beget cam romaneasca, neaosa chiar [:-)))] , deci sintaxa lasa de dorit, ortografia sa nu mai zic!!!

clar, engleza nu e chiar punctul ei forte, putea sa ceara ajutorul cuiva sa o corecteze.

plus comentarii deplasate, cam de barfitoare de la colt. substanta articolului lipseste, se gadila singura la egoul ei grandios.

eu nu am nimic cu ea, fiecare cu viata lui, dar scrisoarea asta e incredibila [fal]

eu stiu ca oamenii fericiti, puternici si de succes( nu neaparat celebritati) aleg sa ignore trivialitatile vietii.

cand pierzi prea mult timp concentrandu-te asupra a ceea ce altii cred despre tine, se intampla sa uiti cine esti cu adevarat, sa te pierzi pe drum. nu ar trebui sa ne fie teama cand alte persoane ne judeca tocmai pentru ca stim cine suntem. mai ales cand e vorba de media, care inventeaza vrute si nevrute, de multe ori, pentru publicitate.

 

iar citatul asta se potriveste de minune:

"weak people revenge, strong people forgive, intelligent people ignore foolishness. but never regret the things you did wrong, only regret the good things you did for the wrong people”
~ Calvin Dillard


Editat de emaaimee, 14 august 2015 - 00:05 .


#120
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 august 2015 - 06:26

Alinta, cum anume constati tu ca Radlueasca pe care nu o cunosti 'se da o mama eroina'? :))))))) Tu nu constati, tu presupui. De fapt tu iei ceva pozitiv si il transformi in negativ doar pt ca e vorba de o persoana care iti displace.

EU constat ca tu esti subiectiva, pot doar sa presupun de ce.





Etichetat si cu mihaela radulescu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -