Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Atac terorist in Tunisia

terorism

128 raspunsuri la acest subiect

#41
pacino

pacino

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 15:05

Aici ne explica pe indelete de ce niciodata Islamul nu va fi compatibil cu democratia.Ea insasi musulmana,a colaborat cu Theo van Gogh la realizarea acelui film pentru care Van Gogh a platit cu viata.Foarte foarte interesant de stiut si de inteles de ce nu se poate discuta rational cu ei.

 

 



#42
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 15:16

Pacino, cu fundamentalistii nu se poate discuta rational.

 

eu va recomand sa citi cartea ei, Necredincioasa, (a ei, adica a lui  lui Ayaan Hirsi Ali). Si citita cu Coranul la-ndemana si studiate surele la care face ea referire in cartea. 

Cartea este foarte frumoasa, te tine cu sufletul la gura - o carte din care daca vrei intelegi foarte multe.



#43
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 15:20

Si mai cred ca vor mai fi atentate. La ei a inceput ramadamul, iar radicalistii au insistat pe producerea de atentate in perioada asta.



#44
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 16:20

Un expert in terorism (neamt) a spus ca nu exista nici o legatura intre cele 3 atentate...IS a revendicat atentatul din Tunisia...turistii ucisi erau englezi, belgieni si nemti...



#45
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 16:31

Si atacul din Kuweit a fost revendicat de SI.



#46
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 16:52

Viv, asta a spus si expertul neamt ref. la atacurile teroriste din perioada ramadamului...



#47
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 17:18

Acuma, ce sa zic, exista si varianta: orchestram atacuri, dam vina pe islamisti/musulmani/orice trebuie sa fie in vizor , discreritez tara/locul respectiv sa nu mai castige bani din turism... parerea mea este ca exista oricum alte interese, mult mai ascunse, de care nu avem habar, pentru ca sunt minti atat de bolnave, incat niciunui om normal nu i-ar trece prin cap asa ceva... Nu afirm ca asta e situatia actuala in Tunisia, doar ca e o posibilitate, care nu anuleaza oricum pericolul... :(

Edit: ba chiar il poate amplifica, ca daca asta se urmărește,  scaderea turismului, dar vizitatorii nu pricep din prima......

 

Anda, atacurile teroriste sunt "recunoscute" de gruparile teroriste, imediat. Insa, daca IS vine si spune public ca ei sunt responsabili ptr. un anumit act terorist si nu e asa, gruparea care de fapt a faptui actul terorist o sa vina sa spuna ca de fapt, ei au comis actul... Stii, e un fel de regula intre ei, asa cum "hotzii nu fura de la hoti", nici teroristii nu isi asuma responsabilitatea (sau mandria) comiterii unui act terorist, decat daca le apartine. Nu fura "mandria" altui grup.



#48
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 17:47

Ba eu vad mare problema!!!!!

 

Tu stii citi bani publici "maninca"un azilant?

 

Aseara am auzit la toate statele est europene s-au dat deoparte la luat azilantii ce intra in Europa.Chiar o politiciana din Polonia(daca nu ma insel)a  avut tupeul sa spuna,ca noi luam din umanism si nu ca ni se impune...ca atare nu au luat niciinul! [il]

 

Germania a luat 9000 de refugiati!!!!! [fal] Las' c-avem de unde sa-i tinem ,nu?????

 

Dana, tu nu esti auslander, cumva? Vorbesti de parca ai fi nativa, nu tot emigranta! [:(]  



#49
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 18:42


"Presedintele Iohannis a declarat azi (26 iunie 2015) la Bruxelles ca MAI va stabili cati imigranti poate primi Romania in cadrul actiunii de relocare a 40.000 de refugiati aflati in Italia si Grecia. "

 

Probabil ca la buletinul de stiri d ela ora 23 nu se auzise de initiativa lui Johannes.

 

M-a enervat cumplit reprezentanta Poloniei(cred ca Polonia era,uite ca n-am retinut exact din cauza nervilor [:)] )



#50
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 iunie 2015 - 18:48

Dana, tu nu esti auslander, cumva? Vorbesti de parca ai fi nativa, nu tot emigranta! [:(]  

Si care-i problema ca-s ausländer?

 

Eu n-am luat un cent de la statul German,insa din impozitul meu -si crede-ma ca cit iau in cont ,tot atit platesc si impozit,statul German intretine atitea.

 

Tu stii cit este somajul minim in Germania?

 

Iti spun eu ,citeva sute de euro(vorbesc de frizori ,de exemplu),iar oamneii astia au platit impozit si taxe din banii lot.

 

Un azilant,primeste  totul platit si n-a contrinuit cu un cent la nimic.

 

Stiu cum suna, si stiu ca e usor sa stai pe gard si sa spui "saracii nu d ebine pleaca"insa sunt probleme cu care noi ,europenii,ne lovim zi de zi si nu cred ca e tocmai ok ce se intimpla.

 

Si sa nu-mi veniti iar cu povesti istorice...nu inteleg de ce trebuie eu sau copilul meu sa plateasca pentru niste nedreptati facute de istorie.





Etichetat si cu terorism

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -