Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

FIV Turcia 37

fiv acibadem tayfun turcia

395 raspunsuri la acest subiect

#361
Cris_TinaN

Cris_TinaN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 11:45

Fetelor, delia, tu am inteles ca ai facut histeroscopie, explica mi si mie te rog frumos, de ce nu se face direct histeroscopie si ne mai lungim atat cu laparoscopia? Eu am o luna de la laparo si daca merg la tayfun si imi face FIV, sa presupunem.. Lichidul se va acumula la loc in 2-3-4 luni.. Dupa 2-3-4 luni nu va mai fi toxic pentru embrion/făt? Au fost cazuri cand s-a facut FIV fara a fi indepartate/clipsate (whatever) trompele?

Ma gandesc ca nu m-ar fi chemat la ei degeaba.. Ca sa mi spuna ca nu se poate, explicandu le tot ce am facut pana acum in Romania.

Raspunsul a fost exact asa: "Dl dr transmite ca sunteti o candidata buna pentru FİV."

 

 

Multumesc! [:)] [flo2] [biz]


Editat de Cris_TinaN, 21 octombrie 2015 - 11:47 .


#362
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 12:03

Buna fetelor! Cristina stie Tayfun ca ai hidrosalpinx? Ar fi bine sa afle clar intrucat de obicei se recomanda legarea sau taierea lor ptr un fiv cu cat mai multe sanse. Si eu am si toti dr mi-au spus ca nici nu-mi fac fivul fara cliparea lor.

Delia, am luat legatura cu dr prin fetele de la acibadem, mi-a zis ca nu e nevoie sa fac si nk uterine si ca, in afara, de estrofem nu am nevoie de nimic inainte. Eu tot cred ca o sa le fac. 

Pentru cele care au facut clexane si au facut FET, cand ati inceput injectiile? Din ziua FET-ului sau inainte?

Am citit ceva despre un grup pe facebook, cum ma alatur voua?

Va pup!!! O zi frumoasa!!!



#363
Cris_TinaN

Cris_TinaN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 12:16

Ruxandra, stie clar doctorul ce am. Cand am facut epicriza am scris exact ce am. Si ce proceduri am facut. Nu mai inteleg nimic. De fapt, de ce ma cheama acolo? Doar ca sa mi spuna sa fac histero sau sa le leg? Mi-e si rusine sa ii dau mail sa il intreb.. "Dle doctor sigur ati inteles bine ce am?"  [batcap]



#364
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 12:52

Cristina,mie mi-au facut Fiv la Sibiu cu lichid in trompe,normal ca a esuat.Ulterior dr care a scos trompele a facut-o doar partial.Se poate scoate lichidul si la punctie in timpul procedurii cu sanse mici de reusita deci se poate sa ti se recomande aceasta varianta.Parerea mea ar fi sa nu o accepti,se practica dar mai bine mergi cu sanse mari la drum.Mail-ul primit de tine il poti trata ca atare:ai nevoie de Fiv,ce si cum vei afla dupa ce vei ajunge acolo.Poate Tayfun vrea sa vada exact daca se vede hidrosalpinxul.Eu am avut de tras cu hidro 1 fiv si 2 fet-uri nereusite,dar pana la urma am reusit de 2 ori dupa scoaterea trompelor si schimbarea clinicii.


Editat de lorelei78, 21 octombrie 2015 - 12:56 .


#365
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 13:02

Ptr fetele din Ct: aveti idee daca se face undeva analiza Nk din endometru? Sau ma duc in buc la wellborn?



#366
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 14:48

Ruxandra,diseara voi incerca sa te ajut cu adaugarea pe FB de pe calculator.



#367
Cris_TinaN

Cris_TinaN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 14:49

Cristina,mie mi-au facut Fiv la Sibiu cu lichid in trompe,normal ca a esuat.Ulterior dr care a scos trompele a facut-o doar partial.Se poate scoate lichidul si la punctie in timpul procedurii cu sanse mici de reusita deci se poate sa ti se recomande aceasta varianta.Parerea mea ar fi sa nu o accepti,se practica dar mai bine mergi cu sanse mari la drum.Mail-ul primit de tine il poti trata ca atare:ai nevoie de Fiv,ce si cum vei afla dupa ce vei ajunge acolo.Poate Tayfun vrea sa vada exact daca se vede hidrosalpinxul.Eu am avut de tras cu hidro 1 fiv si 2 fet-uri nereusite,dar pana la urma am reusit de 2 ori dupa scoaterea trompelor si schimbarea clinicii.

Ti-au facut FIV la sibiu fara laparo ? Sau dupa laparo?

Mie mi-a spus Tayfun ca facem fiv doar daca nu mai este lichid in trompe.


Editat de Cris_TinaN, 21 octombrie 2015 - 14:50 .


#368
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 17:25

Mi-am facut programare la wellborn la dr. Predoi ptr nk uterine. Vroiam sa va intreb: procedura Pippele prin care se recolteaza nk uterine nu e un fel de endo injury?  O s-o fac in ziua 21 si ma gandeam ca in urmatoarea luna sa ma duc ptr FET. I-am transmis lui Tayfun ca vreau sa-mi faca EI. Nu stiu de ce niciun dr si nici el nu mi-a pomenit macar de acesta procedura. De la voi am aflat. Si avand in vedere toate esecurile de pana acum cred ca este necesara. Nu stiu cat de mult face diferenta dar e o sansa in plus sper. Deja ma apuca trepidatiile cand ma gandesc ca trebuie s-o iau de la capat cu toata nebunia.



#369
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 21:59

Ruxandra,ai PM.

Cristina,am facut FIV la Sibiu dupa laparo de scoatere a lichidului,la vreo 8 luni dupa interventie.Deci fara scoaterea trompelor,lichidul se refacuse.



#370
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 22 octombrie 2015 - 11:38

Cristina, eu am facut un FET cu hidrosalpinx pe trompa stanga care a fost nereusit, apoi am facut laparo unde a clipsat trompa si histeroscopie unde au indepartat aderentele iar la 3luni dupa am facut din nou FET, tot nereusit!acum, la un an de la ultimul Fet am facut Rmn pelvin si nu s-a gasit hidrosalpinx, dar asta nu inseamna ca nu se va mai reface mai devreme sau mai tarziu!  Acum, părerea mea, daca tot ai cumpărat biletele de avion si ai stabilit programarea mergi si vezi ce iti spune dr la ecografie, daca e hidro te întorci si rezolvi problema trompelor si apoi te întorci la fiv cu șanse mult mai mari!

 

cunosc un caz care a reusit cu trompele clipsate in urma cu 2-3 ani iar acum a facut fiv pentru bb2 dar la punctie i-au scos lichidul pentru ca se refăcuse si e din dou însărcinată, deci se poate!

succes!





Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -