Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

FIV Turcia 37

fiv acibadem tayfun turcia

395 raspunsuri la acest subiect

#351
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 15:52

Hatice  [flo2]  [flo2]  [flo2]  probabil ti-a crescut colesterolul pe bază de stres. 

 

Nelay o să pun și acolo. Soțul le face toată ziua poze...nu-l las eu ca umplea facebookul cu băieții lui [:-)))] 

 

Ancutzz îmi pare rău.Poate este tot răul spre bine...poate ai o surpriză acum, dacă tot a intarziat [pk]   Nu înțeleg de ce nu e bine să faci intralipid înainte. Sunt multe fete cu reușită la donate care au făcut. Și eu...nu știu ce să zic [smulgpar]

 

Turqoise și eu mor dupa fetele Loredanei. Cel puțin filmarea cu Clara și moșii cred ca am vazut-o de o grămadă de ori. E atât de dulceee, îmi vine să o mananc [il] 

 

Cristina Fawaz este si medicul meu. El a avut grijă de mine toată sarcină și de băieții mei.  [il]  Eu zic sa-i faci o vizită și sa-l rogi sa-ti facă un eco să vadă dacă e ceva pe trompe. E un doctor bun și sigur vede dacă e ceva... Așa ești și tu liniștită. Da-i un mesaj și explica-i situația.Te pup



#352
Michelle_S

Michelle_S

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 15:56

Dragelor, am vazut un anunt ca Turkish Airlines ofera 50% discount pentru pacientii care se trateaza la clinicile turcesti.

 

Sper sa fie adevarat si sa va fie de folos.

 

http://www.economica...cia_108560.html

 



#353
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 17:22

Mi-am facut si eu analize si au iesit cam asa : Colesterol total- 124 mg/dL ( optim <200 )

HDL Colesterol - 65! Mg/dL ( < 35 - Risc boala coronariana > 60 )

LDL Colesterol - 53 mg/dL ( 0-100 )

Trigliceride - 28! mg/dL ( Optim :<150 , crescut :150-199 , Crescut:200-499 , Foarte crescut:>=500 )

nu stiu de ce este bolduit la trigliceride .

Lipide Totale - 397 mg/dL ( 400-850 )


Editat de Nelay_star, 19 octombrie 2015 - 18:53 .


#354
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 17:24

Dellya, sa pui ! Sa pui !  [il]

 

Michelle, esti o draguta ! Iti multumim  [flo2]  am vazut si eu anuntul .. Am zis ca sun dar uite ca am uitat  [batcap]

Poate sun zilele astea sa vedem daca este adevarat sau nu.

A crescut burtica ?



#355
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 22:50

Cristina, de ce crezi ca hidrosalpinxul s-a refăcut? Eu nu as merge la fiv cu hidrosalpinx, sansele de reusita fiind f mici!eu am facut un FET pe hidrosalpinx si degeaba! Dar nu stiam ca sansele de reusita sunt inexistente! Poti sa faci HSG pentru a verifica starea trompelor si apoi laparo daca ai hidrosalpinx!

 

nelay, nu stiu ce sa zic de trigliceride pentru ca e in barem, suna maine sa te lămurească!

acupuncturista mea imi spune ca am ficatul ușor mărit si asta din cauza contraceptivelor, tind sa cred pt ca am momente mai ales dimineata  sau cand fac efort simt un gust amărui si stomacul sensibil la alimente pe care de obicei le tolerez, o sa le iau pana termin luna si gata!

 

Delya, cum se impaca motanul cu bebeii? 



#356
Cris_TinaN

Cris_TinaN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 20 octombrie 2015 - 21:26

Turqoise, am facut deja HSG si laparoscopie in iulie, respectiv septembrie. Doctorul care mi a facut laparoscopie mi a spus ca se va acumula la loc lichidul. Eu nu inteleg de ce facem laparoscopie(golirea trompelor de lichid) daca oricum se acumuleaza la loc si nu facem direct taierea si scoaterea lor definitiv, din prima! Ca sa nu mai lungim problema.. Poate nu inteleg eu si exista o explicatie stiintifica:))

Delia, si daca ma duc la Chazli si imi zice ca s a refacut lichidul? Ce fac? Nu ma mai duc la tayfun? Am platit biletele, am rezervat cazare.. Asa ma duc si vad si parerea lui.. Nu ca nu as avea incredere in Chazli. Ca oricum daca se reface nu se mai face laparo am inteles. Seara frumoasa fetelor! Va multumesc pentru ajutor si pentru sustinere! [flo2]


Editat de Cris_TinaN, 20 octombrie 2015 - 21:28 .


#357
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 20 octombrie 2015 - 22:40

Bună seara, dragelor. [flo2]

Nelay, eu am făcut 3 HSG-uri, nici una cu anestezie. Doare câteva secunde atunci când se introduce substanța de contrast și cam atât. Dr și asistentele mă întrebau periodic dacă suport sau trebuie sa se oprească pt a-mi da o pauza. Oricum eu eram cu ochii pe monitor sa văd dacă se duce lichidul unde trebuie și nu mai eram concentrata pe durere. Multă bafta, sa vii cu vesti bune!

Ancutzz, îmi pare rău că a trebuit sa amâni.  Mult succes luna viitoare.

Cris-Tina, hidrosalpinxul ar putea pune probleme, dar cel mai bine vezi ce zice Tayfun.

Dellya, mă bucur ca bebeii cresc. 

Turqoise, Hatice, Nelay, Ancutzz, Cristina sa va ajute Dumnezeu pe toate sa va împliniți visul.

 

Fetelor, va pup.



#358
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 09:29

Turqoise,multumesc frumos pentru complimente,nu e bucurie mai mare ca aceea de a-ti fi laudati copiii.Te pup si astept sa ne revedem,tu cu burtica si eu cu fetitele.

Dellya,iti multumesc si tie mamico si uite ca am ajuns sa iti intorc complimentele.Baietii tai sunt tare dragalasi si le urmaresc si eu evolutia.Bucura-te de perioada aceasta,este una foarte frumoasa.Colicile vor trece,la noi au trecut duoa 4 luni,stiu cat este de greu dar nu prea ai ce face.La noi functiona foenul pus deasupra burticii si apoi cand am luat marsupiul chiar s-a vazut f mult diferenta,s-a linistit de tot.

Cristina,nu face Fiv cu trompele pline cu lichid pt ca sansele vor fi destul de slabe.Mai citeste si vezi daca poti sa faci intai un HSG .Biletele de avion nu costa atat de mult cat un Fiv,poate reusesti sa le si schimbi.

Nelay,la mine a durut HSG in timpul procedurii.Nu am avut anestezie.

Va pup si va astept cu vesti bune!

Scrisesem o postare mai lunga dar s-a sters.



#359
Cris_TinaN

Cris_TinaN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 11:39

Lorelei78, eu nu stiu daca s a refacut lichidul la loc. Merg indiferent ce ar fi la dr tayfun sa vedem ce e de facut, ca si la o consultatie obisnuita. Apoi el decide daca fac FİV sau nu. Nu e vorba de bilete, ca nu conteaza cateva sute de euro acum. 

Multumesc pentru raspuns!  [flo2]



#360
Cris_TinaN

Cris_TinaN

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 21 octombrie 2015 - 11:40

Birmanutza,  [flo2]





Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -