Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

FIV Turcia 37

fiv acibadem tayfun turcia

395 raspunsuri la acest subiect

#21
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 10 iunie 2015 - 09:04

Buna fetelor!!! Felicitari si sarcina usoara celor care au reusit si multa rabdare si optimism celor ca mine care inca traim cu speranta! 

Am intrat mai rar, am vrut sa ma detasez putin de acest capitol din viata mea. M-am hotarat ca anul acesta sa nu mai incerc nimic, vreau sa ma axez si pe altceva, pe lucruri mai relaxante. La anul, in ianurie ma duc ptr fet si apoi voi mai vedea ce va mai fi.

Va pup si va doresc o vara superba!!!



#22
KryssI

KryssI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 18 iunie 2015 - 17:45

Buna fetelor! Sunt noua pe acest forum dar am stat si am citit povestile voastre. Va felicit pe cele care ati reusit si va urez mult noroc celor care inca lupta sa aibe copilasul lor. Povestea noastra e urmatoarea: eu 28 ani, sotul 30, diagnostic azoospermie. Pana acum am facut urmatorii pasi: eu analize hormonale Synevo-au iesit bine, HSG- la Giulesti(trompa stanga permeabila, la dreapta e un polip), teste Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma la fel bune...sotul prima spermograma Synevo: concentratie spermatozoizi 0,1, a 2a la clinica Columna Bucuresti la dr. Diana Cocei, concentratie spermatozoizi 0, analize hormonale bune(prolactina putin marita), si ultima vizita a fost sambata la de. Sebastian Voinea la Fundeni. Acesta ne-a vazut dosarul, l-a consultat pe sot, i-a zis sa faca o analiza pt aflarea fructozei din sperma la dr. Mioara Matei dupa care va stabili ce tip de azoospermie are dar dupa consult a zis ca nu crede ca este obstructiva si solutia lui a fost operatie Micro tese pt sot 1500 euro si fiv mie 3500 euro la clinica Genesys Bucuresti. Dupa tot ce am citit pe forumuri nu prea mai am incredere in aceasta clinica si in echipa ei...de aceea ne bate gandul sa alegem Turcia...voi ce credeti ce sanse avem? A mai facut cineva aceasta operatie microtese? Care sunt sansele de reusita? Va pup si astept raspunsurile voastre.

 



#23
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 18 iunie 2015 - 18:06

Krys, bine ai venit si sedere cat mai scurta [flor]

 

Sotul meu are azoo , am facut prima biopsie testiculara in tara, la Promed ( acum se numeste clinica Wellborn ) la primul fiv. Au congelat spermatozoizii , 4 tuburi parca :) au folosit cate un tub pt fiecare fiv. 1 tub=1 fiv.

Am facut 3 fiv-uri la ei cu spermatozoizi congelati si nu am reusit . 

Asa ca am decis sa mergem in Turcia la dr Tayfun. 

Acolo a mai facut o biopsie sotul . In ziua biopsiei mie mi-au facut punctia, sa fie spermatozoizii fresh. 

Fiv reusit .

Urmatorul fiv a fost cu spermatozoizi congelati si nu am reusit din pacate . Tot la Acibadem .

La urmatoarea incercare o sa facem cu fresh. Deci il asteapta pe sot o a 3-a biopsie. 

 

Sotul lui Vreau_bebel [i] [pup] are azoo si a reusit tot la Tayfun dupa mai multe incercari din pacate . 

Tot cu fresh. Iar acum are 33 de sapt si e nerabdatoare sa isi vada gemenasii [:)]

 

mult succes ! [flo2]

 

Ruxandra, mult succes [flo2]

 

pupici tuturor ! 



#24
KryssI

KryssI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 18 iunie 2015 - 18:21

Buna Nelay! Am scris si pe forumul dedicat azoospermiei si acolo mi-a raspuns Miha. Tot ea mi-a zis si de vreau bebel careia ii spun felicitari si ii doresc sarcina usoara in continuare! Vreau sa te intreb care au fost costurile in Turcia: tratamentul tau, op microtese, fiv-ul si ce ai mai facut...+ cheltuielile de acolo...Azi am sunat la Acibadem in Bucuresti si tipa de acolo mi-a zis ca pe 30 iunie vine dr- Tayfun in Bucuresti si pot veni impreuna cu sotul sa ii dam dosarul nostru. Dosarul tb sa cuprinda analizele facute in ultimele 3 luni si un formular pe care mi l-au trimis azi in mail. Tot pe forumuri am citit si de clinica Polisano din Sibiu...ce sanse credeti ca avem in tara? Operatia Microtese se face si in Sibiu? Sper ca nu v-am zapacit cu atatea intrebari dar am aflat de 3 luni diagnosticul sotului si de atunci tot cautam informatii, si incercam sa gasim solutia cea mai buna.  pupici fetelor! [flo2]



#25
KryssI

KryssI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 18 iunie 2015 - 18:28

Vroiam sa te intreb daca dupa Fiv-ul din Turcia cu spermatozoizii fresh a aparut Tarzanel?  [:D]  Si tot atunci ati congelat pentru un nou FIV si nu a fost cu succes? te pup



#26
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 12:52

Krys, eu nu stiu nimic despre Polisano. Nu stiu ce reusite au. 

In schimb iti recomand cu drag Acibadem . Comunicarea este mai grea dar rezultatul final este cel mai important pana la urma . 

Costul tratamentului este diferit de la pers la pers. Depinde ft mult de cum raspunzi tu la stimulare.

Max 1.000€ o sa fie tratamentul . + cat costa procedura. Noi am stat doar la Akin, deja ne simtim ca acasa acolo... E vreo 60-65€ pe noapte parca . 

Le poti trimite un mail sa iti faca un pret bun , le poti spune ca o sa vii pt tratament la Acibadem . Poate iti mai fac o reducere ceva . 

Acestea erau preturile in 2013 :

TESE : 940 EURO

Micro TESE : 915 EURO

Da, la fiv-ul cu spermatozoizi fresh a apart Tarzanel. 

La primul fiv am congelat spermatozoizii si abia dupa aceea am inceput eu tratamentul de stimulare.

Tayfun a decis mai intai sa incep eu tratamentul iar in ziua punctiei sa-i faca sotului biopsia sa fie spermatozoizii fresh. 

Ultimul fiv l-am facut la sfarsitul anului trecut , deci acum cateva luni bune ... cu spermatozoizi congelati de la primul fiv facut la Acibadem in februarie 2013 . 

Pup



#27
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 14:05

Bine ai venit Kryssl si la fel iti urez sa reusesti cat mai repede! Si eu iti recomand din inima sa incerci la Acibadem la dr Tayfun si daca tor vine in Bucuresti nu sta pe ganduri si duceti-va la consultatie. In engleza puteti discuta direct fara nicio problema. Iar toate inf despre costul procedurilor le poti obtine precis de la fetele de la Acibadem Bucuresti. Nu te speria de ideea de a face fiv in strainatate, in tara te poate costa mai mult, crede-ma, am facut si la noi si in strainatate. Ai incredere in dr. Tayfun, este mult peste majoritatea dr. Succes si nu ezita sa-l intrebi tot ce vreti sa stiti.



#28
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 14:07

Multumesc Nelay, pup!



#29
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 15:28

Nelay in pare rau pt ultima nereusita, cu fresh, parerea mea e ca veti reusi.



#30
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 15:50

Hatice, [i] [pup] te pup si sunt cu ochii pe tine dincolo! [flo2]





Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -