Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

FIV Turcia 37

fiv acibadem tayfun turcia

395 raspunsuri la acest subiect

#31
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 18:01

Buna fetele, am de vanzare pt cine intereseaza 3 fiole de Pergoveris care expira in 06.2016, le dau la pret de 200 Ron/fiola si 3 fiole de Orgalutran care expira in 04.2016 la pret de 150 Ron/fiola.
Ambele medicamente au fost si sunt tinute la frigider din momentul cumpararii.

 

Eu am trecut prin 3 fiv-uri nereusite...

Sunt din provincie, tel: 0744-508108 sau ma puteti contacta pe PM.



#32
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 18:16

Buna, dragele mele. [flo2]

Kryss, bine ai venit si o sedere cat mai scurta in postura de aspiranta! [:)] Indiferent de alegerea ta, iti doresc mult succes.

Nelay, nu am stiut ca dupa Tarzanel, a fost o alta incercare nereusita....imi pare tare rau ca nu s-a lasat cu burtica de gravidutza atunci dar sigur va fi bine data viitoare, cu [bib]  sau poate [bib] [bib]  ca la Bebel. [:D]

Hatice, si eu citesc cu drag despre planurile tale, iti doresc si eu  mult noroc! Sa fie bine de data asta! [flo]

Ruxandra, sa dea Dumnezeu sa fie fet-ul norocos!

 

Fetelor, va pup pe toate. Un week-end frumos sa aveti.



#33
KryssI

KryssI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 19 iunie 2015 - 21:28

Buna fetelor!!! [flo2]  Va multumesc pentru raspunsuri, sfaturi si incurajari...da si noi ne indreptam atentia din ce in ce mai mult spre Turcia. Luni mergem la Bucuresti pt aflarea fructozei la dr. Matei si dupa ii facem iar o vizita dr-lui Voinea sa stabileasca ce tip de azoospermie are sotul...daca ar fi obstructiva am avea o sansa sa scapam de Microtese si sa ii faca el in spital vasoepididimostomie, daca nu unica varianta e Microtese si atunci cred ca vom alege Turcia...Revin luni cu noutati...pana atunci va doresc weekend placut si relaxant!!! pupici!!!



#34
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 20 iunie 2015 - 02:17

Sa dea D-zeu Birmanutza! Ce face Miaunica?

 

Krys, mult succes !



#35
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 20 iunie 2015 - 08:22

Va pup dragelor, pe toate!!!

Krissl gandeste te bine inainte sa l lasi pe sotul tau sa faca peocedura in spital la noi... astia sunt macelari.

Mai bn fa un efort si mergi la.Acibadem, sigur urologul face si tipul asta de procedura, il cheama Hakan Ozveri. Retin bn Kinderel?



#36
KryssI

KryssI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 22 iunie 2015 - 21:52

[flo2]  Buna fetele! Doar ce am ajuns acasa. Sa va povestesc cum a decurs azi intalnirea cu dr.  Voinea si dr. Matei. Am ajuns la Fundeni la 7:30 pt ca dr. Voinea ne-a chemat sa ii mai faca o data prolactina sotului. Am recoltat prolactina, am mers la Synevo si am lasat proba si dupa am plecat la Genesys. Acolo sotul a dat proba pt aflarea fructozei si am stat cam 1 ora jumatate sa aflam rezultatul. Cred ca erau vreo 10 fete pt punctii si vreo 2 pt ET...intr-un final am intrat la dr. Matei care ne-a zis de cum am intrat in salon ca i-a gasit spermatozoizi sotului si ca nu are nicio azoospermie...a zis ca a gasit 1,2 mil si ca ii da diagnosticul de oligospermie severa, ca nu mai ar avea nevoie de operatie ca are suficienti pt FIV. Ne-a vb f frumos, ne-a zis ca ne asteapta la fiv, ca avem sanse f mari...si sa o sun pe la 16 sa imi spuna cat a iesit fructoza. Am mers la receptie sa platim, receptionera s-a dus sa o intrebe cat tb sa platim si ulterior a venit si ne-a cerut 400 lei( spermograma cu fructoza) bon am primit doar cu suma de 200 lei :). Am plecat si la 16 am sunat-o si mi -a zis ca fructoza e 17. Cu rezultatele am mers la dnul dr. Voinea care ne-a spus ca tb sa ne grabim pt Fiv, ca e bine ca a gasit gigei si ca daca nu iese fiv-ul dupa sa ne gandim la op sotului...acum spuneti-mi voi ce sa inteleg eu din toate astea? 
Pana acum in 2 spermograme nu i-au iesit deloc spermatozoizi si acum s-au gasit 1,2 mil.... Fructoza 17 ce inseamna? De ce imi era teama nu am scapat si parca traiam povestea lui vreau bebel care a zis ca a trecut prin ceva asemanator...cum poate dr. Voinea sa zica daca nu iese 1 fiv dupa ii facem op sotului? Sunt f data peste cap si chiar nu stiu ce sa mai cred si in cine sa mai cred.... Voi ce parere aveti? Va pup  

 



#37
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 22 iunie 2015 - 23:09

Buna, fetelor. [flo2]

Kryss, poate a fost de vina laboratorul in cazul primelor spermograme. Si noi am patit ceva asemanator: la Tulcea, sotul avea 80% forme normale, la Constanta, 10% iar la Bucuresti Medlife 4 % forme normale, analize efectuate in decurs de un an...

nu cred ca s-a deteriorat calitatea spermei intr-un timp atat de scurt. Acum voi ati putea sa procedati astfel: daca va hotarati pt Acibadem, cereti parerea lui Tayfun despre aceasta situatie; ar putea sa va cheme la procedura si in prima zi sa faca sotul o spermograma, daca sunt gigei, foarte bine, doneaza proba in ziua punctiei.  Daca nu sunt, atunci se face operatia sotului, cred ca tot in ziua punctiei. Te pup si multa bafta.

Nelay, [flo2] 

Miaunica e bine, tot fara dinti....mai nou nu mai vrea sa doarma in patutul ei si daca doarme cu noi e jale.....imi iau la picioare de la ea toata noaptea.... a crescut, nu imi vine sa cred ca mai are o luna si un pic pana face primul anisor. 

 

Fetelor, va pup pe toate. Noapte buna.

 

 

 

 



#38
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 23 iunie 2015 - 23:30

Kryssl, fugiti cat puteti de sarlatanii astia!!! Este copie la indogo cu "experienta" noastra. Acelasi mod de operare, aceleasi cuvinte, aceiasi nenoro iti. Imi vine sa mor cand ma gandesc pe cati altii au mai prostit....Mai mult ca sigur iti vor folosi ovocitele... te mai si umflii aiurea de tratament.

Auzi, nu cumva a venit cu proba voastra in buzunarul de la piept si apoi sa va convinga v a incitat in laborator sa i vedeti la microscop????



#39
KryssI

KryssI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 24 iunie 2015 - 08:31

A venit cu rezultatul scris pe un biletel galben unde avea scrise 3-4 cuvinte nu am vazut exact ce si in cabinet ne-a completat ditamai fisa....am zis ca poate tine minte exact ce a vazut in laborator...ne-am convins de ei si ti-am zis ca simteam ca traiesc povestea ta dar cu alte cifre....pana prin octombrie-noiembrie nu o sa mai facem nimic doar o sa strangem banuti si dupa la turci cu noi. Te pup si mersi ca ati impartasit cu mine experientele voastre  [flo2]



#40
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 16:10

Buna sultanelor!!! [flo2]

 

Unde sunteți??? Nu mai pleacă nimeni la Tayfun?????

 

Miaw ai născut? Ce faci? Sunteți bine? 

 

Kryssl asculta fetele care s-au luptat cu aceeași problemă. Eu zic să te duci să discuți cu Tayfun. Laboratorul lor e fff performant.

 

Bebel cât mai ai? Încă puțin și vine perechea [il]  [il]  [il]

 

Noi suntem bine, crestem. Incepem sa ne miscam din ce in ce mai greu. Si sa ne rostogolim in pat [:-)))] ca altfel nu putem de burtica. Bebelușii mișca aproape toată ziua. Săptămână viitoare mergem la dr să ne vedem. Doamne ajuta să fie totul bine! 





Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -