Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

FIV Turcia 37

fiv acibadem tayfun turcia

395 raspunsuri la acest subiect

#11
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 28 mai 2015 - 11:58

Buna, fetelor. [flo2]

Lorelai, ma bucur ca cele doua minuni sunt active, imi pare rau ca cea mica are colici, saracutza. La noi au fost foarte durerosi de la 3 luni pana la 4 luni si jumatate, plangea tot asa, cateva ore

in fiecare seara....credeam ca innebunesc, eram singura cu ea (ta-su era plecat din tara), de multe ori plangeam o data cu ea. Am luat la rand toate produsele, Espumisan, Infacol, Debridat, dar cel care o calma a fost Bonisan de la Hymalaia. Si bineinteles caldura si zgomotul uscatorului de par, care era non stop in priza.  Va doresc sa scapati cat mai repede de nesuferitii de colici, sa poata incepe joaca, si alinturile. Va pup pe toate trei.

Fetele, va pup pe toate.



#12
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 28 mai 2015 - 12:38

Birmanutza, nu iti face griji ca nici Tarzanel nu avea nici un dinte la 10 luni [alcool]  primul dintisor i-a iesit inainte sa faca un an. [pk]  acum deja are 12 dintisori la 1 an si jumatate  [:)]

 

Lorelei, te imbratisez! O sa treaca si perioada asta!  [flo2]



#13
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 28 mai 2015 - 17:25

Nelay [flo2] , multumesc de incurajari. Atunci mai asteptam, trebuie sa ne iasa si noua dintisori....ca doar n-o ramane asa, babutza stirba. 

 



#14
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 30 mai 2015 - 22:13

Bună sultane dragi!

Birmanutza draga nu exista copil fără dinți deci îi vor apărea , doar ca e posibil sa îi apara mai mulți deodată și atunci o sa fie matzaita [:)] .

Nelay mersi !  [:)]

Dellya  nu peste mult timp vor juca fotbal de-a binelea băieții tai, sa vezi atunci capete sparte , julituri și vânătăi [:)] .

Lorelei e frumos ca te țin minunile așa de ocupata dar Îți doresc sa treacă durerile de burtica cât mai repede.  

Va pup pe toate , nu va mai numesc ca sigur uit pe careva [batcap] !

 

 



#15
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 31 mai 2015 - 12:17

Buna, fete dragi! [flo2]

Loli, da, mai multi deodata.....sa vezi atunci concerte, sa stie toti vecinii ca ii ies dintii....  [soricel]

Va pup pe toate. Duminica placuta sa aveti.



#16
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 22:30

Birmanuta,multumesc.Se pare ca oricum s-au mai potolit colicile sau sunt un pic mai rare.

Am citit azi pe pagina de FB Acibadem ca Tayfun va fi pe 30 iunie la Bucuresti pt consultatii gratuite.



#17
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 03 iunie 2015 - 12:20

Buna, fetelor!  [flo2]

Lore, ce bine ca s-au mai rarit colicii! Super tare informatia despre Tayfun. Pup mandrutzele.

Pup gasca de fete.



#18
Giulia1981

Giulia1981

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 03 iunie 2015 - 14:10

Buna fetelor. Ce mai faceți ? Am vazut ca vine tayfun la București pe 30 la consultatii. Ancutzz poate ar fi bine sa vezi cand zice ca poti sa faci transferul cu ceilalți embrioni. Ruxandra te -ai hotărât cand te mai duci? Noi crestem  avem 13 saptamani. Încă nu mi - a venit rezultatul la dublu test. Va pup pe toate.



#19
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 03 iunie 2015 - 19:07

Buna - eu am reușit sa vorbesc cu Iulia - a spus ca pot merge pentru FET dupa 2 luni - cred ca o sa mergem in august. Nu stiu ce sa fac daca sa fac RMN sau nu ma poate ajuta cu ceva ? As putea descoperi ceva in cazul meu? As încerca sa merg si la Viena la vreo clinica cu tradiție poate ma ajuta in vreun fel. Îmi puteți recomanda vreuna - eu abia am început sa caut informații. Giulia am vorbit la Acibadem Romania -Tayfunel vine si consulta doar cupluri noi - oricum el nu are ce sa-mi mai zică nou - sarcina  usoara in continuare. Seara buna tuturor



#20
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 07 iunie 2015 - 19:10

Buna fetelor - ce liniște pe aici - se pare ca nu mai merge nimeni la Tayfunel - dar vine el la noi. La Bucuresti Tayfunel va consulta in 30 Iunie doar cupluri noi in baza unei selecții a dosarelor medicale. Mi s-a comunicat ca se face test de preimplantare genetica la Acibadem insa in cazul meu nu mi se recomanda ca am doar 3 embrioni inghetati. Din testele de trombofiliei îmi lipsea  factorul 13 - l-am facut si a fost identificat in stare heterozigota


Editat de ancutz22, 07 iunie 2015 - 19:13 .




Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun, turcia

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -