Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Ghiveci de pinguini pe ghetar


732 raspunsuri la acest subiect

#521
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:34

si nu ar fi sufficient sa reduca portiile, daca asta e problema?



#522
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:42

da bella ai dreptate cu zaharul,etichetele...dar cand o adolescenta are o greutate acceptabila (ca nu ccred ca vorbbim aici de obeze ) ...si daca e putin doar overwight, ma gindesc ca asta se poate reglementa mult mai usor si sa nu devina o obsesie fiecare gram  de grasime si zahar.



#523
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:47

Rox, Ioana mi-am copy-paste la tot ce mi-ati scris. Thx thx thx

Stiam de treptele alea minunate. La Fuentes din Barcelona am mai trait ceva ... cam cum imi imaginez eu ca la treptele din Pta Di Spagna din Roma.

Nu ma dau in vant dupa Rieu, desi-i ft comercial. Prefer ceva fara microfon, live :)

 

Viv te simt determinata si va sustin!

Intru si eu sunt in lupta cu cateva kg. Vreo 3-4 intr-o luna.

Sper sa scap de ele prin alergare pe banda, inot si ceva atentie la mancare.


Editat de alinuk, 21 aprilie 2015 - 19:50 .


#524
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:48

da bella ai dreptate cu zaharul,etichetele...dar cand o adolescenta are o greutate acceptabila (ca nu ccred ca vorbbim aici de obeze ) ...si daca e putin doar overwight, ma gindesc ca asta se poate reglementa mult mai usor si sa nu devina o obsesie fiecare gram  de grasime si zahar.

recente studii au aratat ca grasimea e ok si chir avem nevoie de ea mai ales in dezvoltarea creierului,

aici sant de acord cu Viviana trebuie sa-i intre in reflexie ca hei a doua bomboana nu e ok sau poate nici una daca stiu ca nu ma pot opri doar la o bomboana si trebuie sa le am pe toate



#525
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:53

Viviana, din experienta iti spun, dieta asta e horror.Eu am incercat, inainte de Montignac, varianta 2-2-2, esec total...Dupa 5 zile, ca in a 6-a am renuntat, am realizat urmatoarele: -nu am mai pus gura pe iaurt, branza de vaci si ton in suc propriu 3 luni, vomitam doar daca le vedeam-eu carne nu mananc asa ca in unica zi de ,,carne'' am mancat doar ton, in cea de a doua am renuntat.

-am slabit 2.5 kg-dar eu slabesc extrem de usor, deci nu sunt etalon

-am plecat o saptamana la schi in care le-am pus la loc, pentru ca aveam o asemenea nevoie de carbohidrati incat am mancat numi orez, paste si cartofi, cu disperare...

 

Nu o poti transforma in stil de viata, nu e pt slabit 10-15 kg ci doar asa ceva rapid, de 1-2, exclude o gramada de grupe alimentare, mai ales carbo buni, fara de care organismul pur si simplu nu functioneaza.E monotona si scarboasa.Are efect yo yo mare, ca toate dietele drastice si exclusive.Si mai ales nu e pentru cineva gurmand, cum e fata ta...De ce nu incercati Montignacul?



#526
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:54

Obezitatea a devenit o problema cam de cand s-a instituit ideea ca grasimile sunt rele. Si ca sa aiba ceva gust mancarea s-au introdus carbohidratii in locul lor. Iaurtul cu 0% grasimi dar cu amidon pentru ingrisare si zahar pentru gust e diar cel mai usor exemplu. De aceea o dieta cu verdeturi, carbohidrati buni si cu masura plus proteine (si de origine animala si vegetala) este cea mai echilibrata.

 



#527
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:55

Corina, am in casa, lapte, kefir, sana, lapte batut, perlute de branza, branza de vaci, telemea, brie, iaurt. Numai cand le vad imi vine sa vomit.

 

Nu conteaza ce indulcitor este. Niciunul, dar absolut niciunul nu imi place in cafea. De exemplu mie stevia mi se pare ca e cel mai rau la gust indulcitor. Altii sunt incantati.

Viviana

nu toate lactatele sant la fel, ai grija, laptele, iaurtul si kefirul contin o cantitate mare de zahar natural, deci cele mai bune lactate e smantana =0 carbs, branza fermentata =0 carbs si frisca naturala=0 carbs deci in cafea mai bine pui frisca decat lapte

mult succes la dieta stiu ca vei reusi poate asa ma incurajez si yo [flo2]



#528
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:55

Da, tocma ce vroiam sa continui postarea cu Montignac si imi sufla Caress vorba :))



#529
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 20:01

Eu am ramas din Montignac doar cu cafeaua cu indulcitor, fructoza in prajituri ,faina si painea integrala nu alba si iaurtul cu tarate de ovaz dimineata.In rest mananc absolut orice, oricand, oricat si da, am luat 3 kg in primele 3 luni si gata...ma mentin la 61 si fara sala si fara restrictii (dupa sala sufar tare dar am o problema la un umar care ma impiedica sa merg deocamdata).



#530
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 20:05

Tot Alinuk, uite aici un filmulet dragut despre columna lui Traian : http://video.nationa...-trajans-column

 

In aceeasi piata Venezia (ma rog, la 2-3 min de mers de columna) este muzeul de ceara. Este OK daca nu ati mai vazut alte muzee, unele exponate sunt bine realizate, unele mai asa si asa.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -