Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Ghiveci de pinguini pe ghetar


732 raspunsuri la acest subiect

#541
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:03

Multam Vivi [flo2]



#542
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:04

viviana, succes cu dieta. daca ai mai tinut si a functionat, atunci mergi inainte. astept un raspuns de la tine, daca vrei poti sa-mi scrii pe pm. 

 

 

sanatate bolnavilor, nu mai stiu cine  e in suferinta. 

 

alinuko, vacanta frumoasa, desi cred ca mai e pana plecati. 

 

 

 

noi am fost azi la maraton si acuma suntem cazuti care incotro. doamne, ce s-ar face lumea asta fara barbati, adevarate comori la casa omului.  [:-)))]

ne-am trezit la 8, dupa ceasul barbatului. (o zi libera am si eu..... una.... [batcap] ) mancat si apoi toata lumea la cumparaturi. fiecare cu propria lista.  [fri]  in kaufland ne telefonam ca sa ne gasim.  [:-)))]  repede cica, ca nu avem timp.  [:-)))] repede asta,  a insemnat o ora jumate. la casa, ia venit barbatului o idee, lui mereu ii vin idei. sa mergem la gratar, undeva la vre-o 40 km.  [alcool]  asa ca fuga mars la aldi, sa luam carne ca aia de la kaufland e tare si scartaie intre dinti. la aldi, ca sa mearga treaba mai repede noi fetele ramanem in masina, si se duc doar barbatii..... care vin dupa o juma de ora, pe ceas.  [alcool]

in masina, seful cel mare al  casei incepe sa dea ordine: 'cand  ajungem acasa si debarcam repede cumparaturile, fiecare face cate ceva ca sa plecam in jumate de ora la grill' .  [:-)))]

il ador pe dl V, alt sot mai bun ca el nu puteam gasi. 

 

ajunsi acasa, terminatorii incep sa butoneze telefoanele, sa telefoneze cu X; Y; Z. 

asa ca madam mom a facut singura cam toate. in 45 de minute am plecat. 

 

la grill am avut un timp super fain, am mancat friptura buna, traiasca aldi! ne-am copt la soare si ne-a batut vantul. am ras pe rupte, feciorasul a luat cateva lectii de condus, sub privirile mele ingrozite. 

 

revin. 



#543
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:18

Mi-a adus Balaurul niste telemea noua de oaie din Ro si pana azi am mancat din ea, cu bucatica asa  [:)] Acum dau gata ultima bucata.



#544
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:19

Tot Alinuk, uite aici un filmulet dragut despre columna lui Traian : http://video.nationa...-trajans-column

 

In aceeasi piata Venezia (ma rog, la 2-3 min de mers de columna) este muzeul de ceara. Este OK daca nu ati mai vazut alte muzee, unele exponate sunt bine realizate, unele mai asa si asa.

 

[flo2]  ft fain filmuletz :)

am vazut Madame Tussauds



#545
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:20

Kari- bravo pt ieșire si Ca au o zi liberă/)- eu nu am!!



#546
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:22

nu mai stiu ce vroiam sa spun, intre timp  ma sunat mama sa ma intrebe unde am fost..... asta e nerusinare cu N. 

 

cred ca ma duc la scutece, nu mai am cap ptr nimik.  [il]



#547
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:25

De ieri ne-am apucat de dieta. Eu si fata.

Tinta mea 10 kg. jos.

Tinta ei 15 kg.

Concomitent cu asta ceva sport, elctrostimulare si mers pe jos.

 

Va ziceam ca am ales dieta disociata 3 3 3. 3 zile lactate, 3 zile fructe si legume, 3 zile carne.

Mei, eu sunt terminata. Asa cum fructele nu imi spun nimc asa si cu lactatele.

Una e sa mananci la masa o branza, o mamaliguta cu smantana si alta e sa mananci numai asta zi lumina. 

Mi-am luat iaurt - mananc rar iaurt. Beau cafea cu indulcitor.

Bun: dupa cafeaua cu indulcitor ce mi se pare ingrozitor de scarboasa am ramas cu o stare de voma. 

Acum am mancat niste iaurt care mi-a potentat starea de voma.

 

Si ma tin tare sa fiu exemplu pentru fii-mea, ca altfel as renunta la zilele de lactate.

Si mai am si maine o zi.

 

 

 

Incearca alta, Viviana :)))) o dieta nu e pt toata lumea, unii sunt multumiti cu disociatul, altiii nu.

daca e a doua zi si deja iti e scarba mai bine alege-ti altceva. Poti amnca pe calorii, weight watchers, doar jumate dintr-o portie normala de mancare, indiferent ca e o prajitura (puteti imparti o portie tot timpul), poti sa nu mai mananci seara dupa ora 18 samd. ceva ce sa poata tine a la long, nu ceva dupa care sa se ingrase dublu.

eu de cand am slabit mancand pe calorii nu mai prea mananc o pizza intreaga. ca am vazut atunci ca imi ajunge o jumatate de pizza, nu ma mai simt acum 'obligata' sa mananc tot din farfurie. si de atunci nu m-am mai ingrasat deloc desi mananc de toate.

 

 

Eu am vazut lista de garzi pt mai si mi-a venit sa imi trag o palma....incep in 1 mai, adica vineri---luni--miercuri--vineri--duminica, plus joi si sambata garda la domiciliu :))))) si apoi mai am inca un weekend vineri-sammbata-duminica.

Groaznic...

 

azi am fost la cumparaturi, i-am cumparat sotului atatea chestii faine...mi-am luat si mie o pereche de sandale, una de balerini ff draguti, un maieu pt sport cu care imi arata musculatura fioros :))))) o bustiera si un sutien care se potriveste cu slipii mei de la Victoria's secret.

 

 

 

 

 

Belladonna, iti pui o lingurita de ulei de cocos in cafea?
 


Editat de XIO, 21 aprilie 2015 - 21:36 .


#548
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:25

Kari- bravo pt ieșire si Ca au o zi liberă/)- eu nu am!!

 

 

 in ultima vreme am zile libere putine, si cand prind una..... imi face barbatul program. ca doar nu-s de capul  meu. sefi peste sefi in casa asta. 

 

ah, si la wochenende am liber, doua zile. ptr sambata dupa amiaza mi-am facut singura program. duminica nu stiu ce ma asteapta. 



#549
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:37

cafea fara zahar am inceput sa beau si eu de cateva saptamani. e foarte buna, eu nu pun lapte ca nu-l pot inghiti. cred ca mai bine de douazeci de ani am baut cafea fara zahar, apoi nu mai stiu din ce motiv am pus din nou zahar. 

 

zaharul si dulciurile sunt inamicul numarul unu al nostru. 

 

 

constat ca in ultima vreme imi scapa cuvinte in germana, batranetea  ede vina. de multe ori ma intorc si corectez, dar imi mai scapa. 



#550
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 21:43

Lasa cA scriu eu WochenEnde si asa se prinde lumea, macar de ende-le ala [:)]


Editat de Ioana_Pos, 21 aprilie 2015 - 21:46 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -