Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Ghiveci de pinguini pe ghetar


732 raspunsuri la acest subiect

#511
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.704 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 18:49

Michelle si Denisa, nici cu pinguineii baieti nu mi-e rusine! Michelle, William are deja trasaturi de adolescent, in curand o sa vezi ca vin fetele pe la usa. Usha nu USA  [:)] . Denisa, puiutul tau inca merge smotocit  [flo2]  

ioana, iluzie optica [:)]

si al meu mai sta la smotocit si pupacit...

aseara imi spunea iar "mami, te cuci (culci) cu mine!"  



#512
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 18:52

Ah, ce fericita esti Michelle! Make the most of it!



#513
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.704 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 18:53

Viviana nu ma pricep la diete...dar mi se pare drastic mai ales pt fetita ta...si mai ales sa o ia pe calea asta de pe acum.

 

scuze daca vorbescc ce nu trebuie...dar asta am pe suflet.

 

poate mai bine ar fi sa mancati mai sanatos, sa reduceti din alimentele/ mancarurile proaste...si sa le inlocuiti cu cele mai bune...si mai mult sport...decit o dieta asa severa.



#514
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.704 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 18:54

Ah, ce fericita esti Michelle! Make the most of it!

I know, I know! nu ma mai satur de momentele astea...pur si simplu cand ma uit la el ma topesc de ffericire si multumire ca il am in vviata mea.



#515
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 18:57

ce frumos ai spus Michelle! Asa simt si eu! XX



#516
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:00

Ghetarul pe dieta si pe sport, santem aici pt suport!

 

[bis] [bis] [bis] [bis] [bis]



#517
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:07

Ioana [flo2]  multumesc a inceput sa ma mai lase, deci e ok, m-am obisnuit deja cu episoadele astea e ceva normal [:)]

 

cele mai nasoale pt dieta sant dulciurile, zaharul, faina si cartofii tot ce e alb, si anumite fructe care au o concentratie mare de fructoza care = tot zahar se transforma in organism,

deci multe verdeturi, salate vegetale, uleiuri si grasimi sanataose si putin proteina e succesul la slabit cel putin la mine, problema la mine e ca mananc emotional si e un cerc vicios, cand sant jos cu sanatatea si se tin lant migrenele de ajung sa nu ma mai recunosc si intru intr-un statiu de oboseala cronic ca nu pot face doi pasi ei bine atunci nu vreau sa aud de nimic si satisfacia imediata de care am nevoie e in mancare, caci sport nu pot face ca as cautao in sport, sper ca hot yoga sa ma ajute cel mai mult cu relaxare nu o vad ca un sport inca si nu urmaresc asa ceva vom vedea va tin la curent, deabia imi fac curaj aman de 3 luni sa ma duc [:)]



#518
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:12

Vivi, nici mie nu mi se pare ca aveti nevoie de dieta. Si cu cit te chinui mai mult cu atat ai sa renunti mai repede la ea si ai sa pui la loc foarte repede tot ce ai dat jos. De ce nu renunti de tot la carbs, dar in rest maninca orice (fara dulciuri evident). 12kg cu o dieta pe care o urasti din prima zi nu e posibil in opinia mea.

Nu ma cunosti! Nu ma las.



#519
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:20

Michelle [flo2]

 

acunm depinde ce vad unii drastic [:)] , nu e , si eu pe domnisoara mea am invatat-o fara dulciuri si zahar, sa citeasca toate etichetele in magazin si sa se uite la cantitatea de zahar, daca nu e in lista mai mult ca sigur e ascunsa in ingrediente, acum e ca un vultur citeste tot si ne amuzam, unde scrie ca e 0 zahar defampt e o minciuna ca e in lista de ingredietnte dar nu sant obligati sa listeze daca gramajul de zahar e sub un gram sau un gram

daca are pofta de dulciuri, ciocolata neagra, sau afine/zmeura sau mure care le am tot timpul congelate si mai cumpar proaspete sant o combinatie bestiala cu iaurt, zahar nu am in casa decat glucoza/dextroza care o folosim rar

ea paine mananca ca e ok pt ea dar nu mai folosesc cartofi decat ocazional de pofta sa zicem odata pe luna [:)]

nu cumpar sucuri de nici un fel doar apa mineral au cea mai mare cantitate de zahar si din fructe dar si adaugata

acum cine e norocos si are un metabolism foarte bun ce scriu eu e vazut ca SF si drastic, dar......pt cei ca mine ..nu

si sfatul cu mancatul asta sanatos ma deranjeaza recunosc, ca ce e sanatos pt o persoana e nesanatos pt alta,

am ca ex. prietena mea care a pus-o doctorul pe dieta pt epileptici si ea nu ii vinea a crede ca pt ea e sanatos ca dieta ei sa contina grasimi si proteine si verdeturi de fapt cat mai multe grasimi si doar 20 g carbs pe zi are voie, 0 zahar, 0 paine 0 fructe

deci???!!!!

ce e sanatos????!!!! si pt cine.........si de ce.....



#520
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 19:21

Viviana nu ma pricep la diete...dar mi se pare drastic mai ales pt fetita ta...si mai ales sa o ia pe calea asta de pe acum.

 

scuze daca vorbescc ce nu trebuie...dar asta am pe suflet.

 

poate mai bine ar fi sa mancati mai sanatos, sa reduceti din alimentele/ mancarurile proaste...si sa le inlocuiti cu cele mai bune...si mai mult sport...decit o dieta asa severa.

Nu se poate Michelle, altfel

Noi oricum mancam sanatos. Insa ea mananca foarte mult, foarte mult. 

Cu dieta asta sper sa o pot face sa manance cu masura, sa-si obisnuiasca organismul altfel - alta varianta nu exista. Am incercat o gramada de alte chestii.

 

La mine in casa de exemplu nu ai sa gasesti (si nici nu au existat vreodata) dulciuri de niciun fel si nici sucuri de vreun fel. De paine nu mai zic.

 

Ideea e ca dupa ce se va chinui o luna, 2, trei si va vrea sa manance 4 pizza dintr-un foc se va gandi de 2 ori.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -