Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Felicitaari Eyna! Soparlici! Ade! ^v^ Hai Nicol, Alynutza, Ana! - Bulgarasi februarie 2015 (14)


388 raspunsuri la acest subiect

#281
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 01 martie 2015 - 22:06

Carmen, ce dulce e Emma! Si eu sper si cred ca lapticul o protejeaza pe Irene, dar cand il vad pe Luca, abia respirand, ragusit si vai de el, ca o baloseste (toata sacina m-am plans ca ma pupa "ud", si el, si Mimi, pitici de gravida care vad ca nu mai pleaca :))), nu ma pot abtine sa-l alung [:I] . Sa stii ca a venit lapticul si cred ca scap si eu de "furie" de data asta, tin minte ca mi-am dorit asta mult cand te-am citit pe tine, asa cum mi-am dorit sa nasc precum Iuli, si mi-a reusit - zici ca-mi pun dorinte la alun :)))))))

 

 

PS (edit). Da, si eu eram cu tricotatul in sarcina, mai ceva ca un paing-testator-troglodit (nu ma intrebati ce e cu paingul ala, e din ceva povestioara sf, un paianjen care tricota doar manusi pt mana stanga, mi-a ramas mie pe creier din adolescenta :)))))). Multumim de aprecieri! [pup]


Editat de simplyana_m, 01 martie 2015 - 22:10 .


#282
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 08:36

Miha, am plans cand am citit si plang de fiecare data cand ma gandes prin ce ati trecut. Sa stii ca nu multi oameni pot ramane puternici in astfel de situatii. Dar tu ai ramas, te admir nespus. Sunt sigura ca Dumnezeu nu va va lasa, o sa fie bine, iar rezultatul va fi negativ. Noi toate ne vom ruga pentru asta! Te imbratisez tare, tare. Bebe Ioan este un frumos si un scumpel!

Deni, cand citesc despre emotiile tale, parca ma vad pe mine peste un timp cand va veni bebe 2. Iubirea de mama este inaltatoare. Te imbratisez.

Iuli, stiu ca va fi bine, chiar daca acum toate par cu fundul in sus. Ai incredere si asa va fi. Noi suntem aici sa ne sprijinim reciproc si chiar te rugam sa ne spui tot ce ai pe suflet. Hug?

Carmen, eu ti-am zis ca Emma e minunata :)

Ana, ma bucur ca sunteti bine. Eu m-as topi dupa pupicii balosi :)

Adwyna, fii linistita. Eu n-am avut nici picatura de colostru in sarcina, iar bebe papa san exclusiv. Colostrul a aparut a doua zi dupa nastere, iar de cand suntem acasa papa doar laptic, de iese de la san plin de laptic la botic :) Fara ceaiuri, fara suplimente de lactatie.Iti tin pumnii! Bafta!

Intrebare de SEMI-PANICA: bebe Stef a facut buba de la un colt de unghie sau vreo pielita rupta aiurea. Aveti idee cu ce as putea sa dau?

#283
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 09:17

Andreiuta, si Luca a facut o bubita asa si i-am dat cu iod, in cateva zile s-a uscat si a cazut si am taiat coltul buclucas. Yes, lots of hugs, thank you!

 

Adwyna, nici mie nu mi-au curs sanii inainte de a naste si lapte avui de ambele dati. [flo]

 

Ana, tre sa intru si eu sa intru sa vaz printesica mica. 

 

Carmen, uau ce mare e Emma si dulce! Abia astept sa fie si Luca vocal sa imi dau si eu seama ce gandeste. Emma cere san cand papa Vera? Luca cere dar nu stie sa suga si sta cu gura cascata la san 30s apoi zice gata. 

 

Ma duc sa ii iubesc. Astazi sunt hormonicioasa, e ultima zi cu dl pinguin acasa si cred ca ma cuprinde teama. Sa aveti o zi fantastica! [flo]



#284
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 09:18

P.S. Si acum merge masina de spalat vase si pe dl proprietar il doare la basca  [:-)))]



#285
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 09:34

Neata fetele,

 

Iuli nu, Emma nu cere san cand papa Vera, spune ca e "pentru bebe". Se intampla uneori sa vrea sa stea lipita de mine cand papa Vera, si o iau in partea cealalta celei in care sta Vera, sau sa vrea sa manance in acelasi timp in care Vera e la san, si atunci am descoperit ca pot foarte bine sa o hranesc pe Emma cu o mana in timp ce  o sustin pe Vera cu cealalta :).

 

ps daca tot merge masina de spalat vase macar foloseste-o draga Iuli, nu mai spala tu vasele ;).

 

Iuli, iti doresc o zi frumoasa cu piticii si dl. Pinguin.

 

 

ana, ai cumva un model pentru costumasele pe care le-ai facut? Ca si eu tricotez dar intotdeauna ma incurc la maneci ;)

 

pup fetele ca se descarca tableta si oricum intru repede la dus pana nu se scoala "fomista" mica.



#286
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 10:18

'Neata dragelor!
O primavara frumoasa, norocoasa, presarata cu sanatate si bucurii va doresc! Cred ca martisoarele ni le-am pus deja la piept fiecare dintre noi si sunt cele mai frumoase si cele mai deosebite.

Of, eu m-am trezit asa toata o emotie. A mai zis si sotul ca ploua afara, bebe a inceput si el sa dea semne de trezire asa ca ma zmiortai de la prima ora cam fara motiv. Iar cand am mai citit si prin ce ai trecut tu Mia...chiar m-am pus bine pe bocit.
Or fi de vina tot hormonii?

Miha, Oana o sa fie totul bine! Rabdare si credinta! Nu e usor, dar nu aveti alta cale decat cea de a merge inainte! Ganditi-va ca minunile astea mici, care ne privesc involuntar in ochi, ne zambesc in somn sau ne strang cu manuta de degete merita fiecare efort din partea noastra.
Eu una uit de durerea de la sani din timpul suptului (care e uneori la fel de rea ca nasterea) cand ii vad fatuca senina si nevinovata.

Ana felicitari! Micuta sa fie sanatoasa si sa va bucurati cu totii de ea!

Carmen ce frumos povestesti tu de fiecare data. Daca nu aveam interzis de la medic acus as fi sarit pe sot sa mai fac unul.

Iuli rabdare si iar rabdare! Alt sfat nu gasesc. Nici tie nu iti e usor, dar o sa vina si momentul in care sa te bucuri cat de bine se vor intelege amandoi.

Lory, DeniL si voi aveti copii frumosi si minunati. Si ca si celelelte ne sunteti un bun exemplu de urmat.

Adwyna! Doamne ajuta! La mine asa a debutat. Hai, te asteptam cu vestile bune.

Noi am avut un weekend care a trecut parca instant. Sambata am mers si am luat carutul, apoi la prima sesiune de shopping in formatie completa, apoi la plimbare.
Ieri a venit socrela in vizita. A ramas uimita sa vada ca la noi nu e teribil de cald (22.5 grade, zicea ca e frig) cum era la cumnata mea. Ca eu il las pe bebe in patut singur chiar daca nu doarme, ca il las in capul sau fundul gol sau ca nu ma agit daca sotul iese in balcon sa stranga rufe si lasa usa un pic crapata ("aoileu maica inchide usa ca raceste", "da, zic eu, i se aeriseste nitel pampersul de basini" - scuze, dar asa i-am zis). Nu a mai stat sa vada ca il tin in fata geamului deschis ca ar fi facut ca trenul.
Am fixat botezul pe 30 mai, local nu cautam ca facem la nasi la curte. O sa vorbim cu cineva sa vedem de foto si video.
In rest...ziua e cam activ (ieri de la 1.30 la 6 cand i-am dat 30 ml supliment ca smotocise tot) nu a dormit. Noapte insa se trezeste fix la 3 ore, de 2 ori. O ora masa, schimbat, scos aer. Sunt tare multumita.
A avut ceva scaune acide sambata (si mai consistente ca a iesit din pampers) si acum ne luptam si noi cu funducul rosu. Dam cu crema, spalam bine, limpezim cum apa si bicarbonat si pare sa se dreaga lucrurile.

Fug la datorie!

#287
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 12:02

Andreea, cred ca merge si cu rivanol pe bubita. Sau ulei de musetel, de la plafar, ala merge peste tot si nu ustura deloc. La Luca am folosit la greu, incl la masaj, la scutec, era un fel de Windex :)))) ("put some windex on it")

 

Iuli, da-i restart masinii de spalat. Inchide si deschide siguranta de la panoul electric (nu-s programator :)))).

 

Carmen, doar modelul asta l-am testat: http://www.ravelry.c...perium-cardigan



#288
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 12:44

Ana, multumesc mult, o sa il incerc. Pentru ca din cauza ca nu imi ies manecile fac doar vestute, rochite gen sarafan si pantalonasi cu bretele. Am facut un puloveras o singura data pentru Emma si statea saraca in el cam cu forta asa :d



#289
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 13:09

Carmen, Ana, hahaha i-as da restart sau as spala vase daca chiar ar merge. Am pus o pastila azi noapte si e intacta. Nush exact ce a facut in tot timpul ala, acum s-a oprit din senin, asa cum a si inceput. 



#290
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 14:13

Carmen, Emma e o surioara pe cinste!!!!!! <3




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -