Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 82


504 raspunsuri la acest subiect

#291
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 11:13

Neatza fete frumoase [pup]

Fetele Patri nu e in Ro si nu poate lua orice de la farmacie. Aspirina eu as evita-o in perioada asta pt ca da sangerari mari iar vit C multa creste imunitatea, NK care pot ataca embrionul. Cat mai natural tb tratata raceala. Pt tuse e f bun sucul de ridichie neagra cu miere, se scobeste ridichia, se pune miere iar a 2-a zi se bea ac lichid cate o lingurita.

Patri iei prednison/ medrol??
Pt durere in gat a spus draga noastra Alexia [pup] sa punem sare pe amigdala cu un deget . E f buna si gargara cu o saramura f concentrata.

Dea eu am observat ca aveam o ovulatie mai buna dc luam din zi 1 magne B6 3/zi si credeam ca B6 e cel care ajuta. De Zn m-am ferit pt ca stiam ca e pt cresterea testosteronului/ parului/ imunitatii.

Eu am in continuare pb cu pulsul, azi-noapte m-am trezit de 4 ori sa ma duc la toaleta si-l simteam cum bate in urechi. Era 112 iar tensiunea 11 cu 7.

Editat de _Micaela_, 27 decembrie 2014 - 11:16 .


#292
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 11:23

Cata sare papashi micaelule?Parca ai inceput sa iei si tratament pt tensiune,sau era pe perioada scurta?Eu de exemplu nu am luat suplimente cu zinc sau o alimentatie incarcata in el si cam pe toate alunitele au inceput sa-mi iasa 2-3firisoare de par,nu le pot smulge ca atunci alunitele cresc si nu-mi ramane decat sa le tai.Cam toate vitaminele e preferabil din alimentatie sa fie asimilate,daca nu se poate atunci din suplimente.Pana la urma corpul ne dezamageste pt ca nu avem grija sa-i dam ceea ce trebuie,cand trebuie.Eu ma gandesc ca mai am nevoie de el cel putin inca pe atat cat am trait si am inceput sa fiu mai atenta la alimentatie.Pupici


Editat de dea78, 27 decembrie 2014 - 11:32 .


#293
Patri1

Patri1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 11:40

Fetelor, mie pe tot parcursul tratamentului cu estradiol, sanii au devenit f durerosi. Insa de cand fac injectiile cu prolutex nu mai am nicio sensibilitate sau durere. Eu acum insa ma asteptam ca aceste simptome sa se accentueze nu se diminueze. Am 6 zile de la fiv...pe 4 ian fac testul.

#294
Patri1

Patri1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 11:43

Micaela,, sunt in romania, am venit de sarbatori, daca tot am ajuns prin europa. Plecarea este pe 15 ian. Iau prednison.

#295
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 11:46

Dea sunt cuminte, pap fara sare, si painea e fara sare. Mi-a facut soacra salata beouf , de vinete, piftie si gratar fara sare. Doar ce s-a pus in cozonacul cumparat . Nu-mi creste pulsul de la sare ci de la volumul de lichide din corp. Eu avand pulsul in afara sarcinii 90 e normal sa fie mai mare acum dar nu inteleg de ce noaptea cand dorm ajunge asa sus, pana acum dimi era 98. Cum trece de 106 imi pocane urechile.
Dopegyt am luat doar 1/2 pastila pana acum pt ca mi-a spus dr sa il iau doar dc sare tensiunea mai sus de 13/8 iar eu am avut-o 10/7 ,11/7 zilele astea.

#296
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 11:56

Patri fereste-te de frig, prednisonul scade imunitatea de aceea ai racit. Progesteron nu ai si vaginal??
Dureri de sani am avut de prin sat 6 de sarcina, la mine primul simptom de sarcina (la toate) a fost durerea de spate, imi trecea doar dc stateam intinsa. In masina puneam o pernuta si rabatam scaunul mult.
Pe foaua mea data de ginecolog scrie ca pt raceala pot lua:
Paracetamol simplu (nu sinus)
Strepsils sau homeogene pt dureri in gat
Algocalmin pt febra (pe asta ultimul nu-l inteleg, stiam ca e pt dureri)
Mie mi-a trecut o raceala de prin sapt 12 cu ceai de macese cu lamnaie si indulcit cu miere. Si am luat max 2 paracetamol simplu .

#297
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 12:05

Tensiunea mai poate creste din cauza caldurii,grasimilor...eu am problema ca la mine e mica,dar cei din jur se plang de ea ca e mare si am observat in sezonul rece ca caldura excesiva din case le face si mai rau,micaelule.Mai ai un pic si se vor rezolva toate,sanatate si rabdare.Algocalminul e si pt febra,dar nu pot intelege medicii care-l recomanda pt ca nu e indicat in trombofilie pt ca el chiar contribuie la producerea trombilor.Patri lasa pipaiala ca nu e o regula,logic intarirea sanilor e data de progesteronul produs de corpul tau,la tine fiind inhibata si avand progesteron ca supliment pana va produce corpul indeajuns,sanii moi nu e un semn ca nu ai bebe.Intr-o sarcina naturala nu e o regula,apai intr-una prin FIV nici atat.Pupici



#298
Patri1

Patri1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 12:08

Nu am progesteron vaginal, doar prolutex in fiecare dimineata injectabil. Mi a spus ca dupa testul pozitiv de pe data de 4 ian, intrerup progesteronul injec cu vaginal, 6 pe zi.

#299
Patri1

Patri1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 12:11

La mine la estrogen s au marit mult iar acum cu progesteronul au revenit la forma initiala :)...aproape

#300
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 12:17

Mai un pic si se vor "umfla" la loc,patri.Eu dupa fivuri am ramas cu sani mai mari,daca altceva nu s-a prins:),rabdare si tutun,glumeam,cu ultimul nu e voie.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -