Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 82


504 raspunsuri la acest subiect

#301
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 12:41

micaela iti rasp asa pe scurt pt ca nu vreau sa te sperii nu are rost sa citesti asa ceva acum in perioada asta minunata

la mine a fost un retard de dezvoltare la bebe la 34 sapt si la 35 s-a dezlipit brusc placenta si in astfel de cazuri bebe merge la cer instant.....

asta a fost sa fie, e cu doamne doamne acum

sarcina usoara in continuare si bucura-te de sarcina e o perioada magica

eu incerc peste cateva luni ca acum se face un an de la ceza.....

pupici

 


Editat de miha86, 27 decembrie 2014 - 12:48 .


#302
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 14:41

Mai fete cochete,ieri la colindat am paralizat la picioare de frig bineinteles ca nu s-a sinchisit nimeni sa-mi dea ceva sa ma incalt,si cred ca m-am trezit prea tarziu sa-mi pun picioarele sus,si azi am o durere de burta groaznica.Am bagat de vreo ora un lutinus si un no-spa de 40mg,credeti ca ma ajuta?Farmacie mai aproape de 50km nu am si asta am avut prin casa.O baie fierbinte de sezut cu sare pot face numai deseara,ca sunt la lucru,vorba vine,oricum am anuntat ca azi e program normal si nu-mi place cand nu ma tin de cuvant.Stau acum la cald,dar ma omoara burta.Pupici



#303
anastasia22

anastasia22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 18:10

Dea poți sa încerci o baie de șezut în ceai de mușețel, eu mai folosesc supozitoare indometacin...sper sa te ajute

#304
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 18:21

Supozitoare antiinflamatoare foloseam inainte,dar de 10ani nu mai am asa ceva in casa,indometacin are socrela dar tablete,as fii vrut ceva local,bagam deseara baitza de sezut si poate trece.Multam mult anastasia,cam multa liniste pe aici.



#305
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 19:36

Fetelor va pup pe toate si va doresc sa aveti parte de sarbatori minunate!

 

Intru rar tare dar ma gandesc foarte des la voi si la fetele mai vechi cu care am impartasit la un moment dat de toate si mai ales ma gandesc ca daca nu era acest topic eu azi nu aveam un pui acasa care sa imi spuna MAMA, caci da de vreo 2 saptamani imi spune MAMA. M-am topit toata si inca nu mi-am revenit. Parca traiesc un vis.

 

Va doresc mult ca 2015 sa va aduca tuturor celor care mai sunteti in asteptari si proceduri sau urmeaza sa aveti proceduri cel puti un bebe care sa va zica mama.

 

Micaela nu stiu exact despre ce e vorba dar cand apare retard de crestere chiar si usor se monitorizeaza mai des sarcina, chiar si la 2-3 zile, adica se face monitorizare fetala si eco, iar daca apar modificari de retard mai mari de o saptamana, greutate, masuratori, IR-uri se poate chiar initia cezariana, sau daca apar batai de inima anormale ale fatului, de exemplu mai rare (adica sub 120b/min) cum a fost in cazul meu. In  nici un caz daca apare retard de crestere nu trebuie stat o spatamana fara control. Miha imi pare tare rau ca ai trecut prin asa ceva.

 

Pupici si sa ne auzim cu bine in 2015!



#306
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 19:44

Sandy ma bucur tare ca te vad, multa sanatate piticului si sa scapati repede de virusi. Tu inca il alaptezi??
Bebitza mea nu are retard, are avans vrei 10 zile, IR-ri bune, AntifXA 0,25 la 4 ore de la injectia de dimi si miu-a crescut doza seara, nu inteleg motivul. Doar pulsul imi da pb. Cum sunt notate bataile lui bb pe eco ca nu gasesc.

Dea ai racit, pune ceva cald pe burtica si supozitor indometacin.

Editat de _Micaela_, 27 decembrie 2014 - 19:50 .


#307
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 19:49

Miha, imi pare tare rau ca ai trecut si tu prin asa ceva!!! Sper ca anul asta sa vina alt bebe care sa te mangaie, poate chiar doi...

Dea puiule, diseara nu numai baie la sezut sa faci, ci si la picioare, sa stai cu ele in apa fierbinte cu sare. Reteta babeasca buna. Lutinusul nu stiu la ce iti foloseste in cistita. Daca nu ai supozitoare prin casa, o compresa calda pe burta ar merge, sare incalzita intr-o pernuta sau intr-o carpa.

Sandy mama, ma bucur mult ca ai intrat aici si ca ne dai asa vesti. La multi ani si sarbatori fericite, anul viitor te asteapta inca atatea alte bucurii [bicic]



#308
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 19:57

Miha nu stiam ca se poate intampla si asta la o varsta asa inaintata a sarcinii :-( . Pana nu ne vedem cu bb in brate stam ca pe ghimpi. Eu am pierdut mai multe sarcini dar mici, cea mai mare la 11 s si a fost prima. Am suferit enorm, 2 ani am plans dupa puiul meu . Imi inchipui ce e in sufletul tau si al Alexiei sa va pierdeti puii la varste asa inaintate. DD sa fie alaturi de voi [ruga]

#309
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 21:17

Burta m-a lasat de pe la 5,cam dupa 2-3ore dupa lutinus si no-spa.Poppy bagasem un lutinus ca nu am avut  si nici nu am supozitoare prin casa si farmacia e pe la 50km si m-am gandit ca produce macar "caldura" local,daca altceva nu.Am pus vreo 2kg de sare in vana si  m-am murat putin,am stat ca o closca pe gramada de sare pana s-a topit.La noi a inceput sa fie cam cu minus de cateva zile,si vad ca pana de revel va fii -20grade,naspa.Eu am grija mare de mine,in sezonul rece fara ciorapi de lana si papucei imblaniti nu stau in casa(pe gresie),si musafirilor daca vin ofer papuci de casa,dar eu la altii nu am primit si am zis sa nu fiu nesimtita sa ma catar cu picioarele pe sus,dar dupa jumate de ora am recurs la metoda asta,dar se pare ca prea tarziu.Noi sa fim sanatosi ca boala vine:))).Pupici gagici



#310
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 22:17

este greu fetelor multumesc pt incurajari, eu am fost la 29 sapt la med de la mine din oras si mi-a zis bineinteles ca e totul bine chiar cu avans de o sapt, cand de fapt nu era asa pt ca din cauza serviciului de zi de zi mergeam si la Sibiu si la Tg-jiu

cand am fost la control la 33 sapt la Sb dr a remarcat ratardul de crestere, mi-a zis ca daca in 2 zile e la fel o scoatem, am stat asa cu eco zi de zi, era bine si ceza o aveam sambata dar miercuri s-a intamplat......nu mai intru in detalii, inca mi-e fff greu si sper ca dumnezeu intr-o zi sa ne ajute sa avem un bebe in brate sanatos, mai avem 12 puiuti blasto

sarcina usoara fetelor iar celor in asteptare multa putere si speranta




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -