Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 82


504 raspunsuri la acest subiect

#271
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 10:16

Alexia, am intrat pt tine. Am plans, e groaznic ce s-a intamplat. Sa va dea DD putere sa treceti peste asta si la anul un bebelus sanatos si frumos .

#272
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 10:28

HO,HO,HO...ati fost cuminti?Ce v-a adus moshul?Mie un somn de 6h,si eu ziceam ca pana la 12nu misc.O zi plina de surprize,placute va doresc



#273
eva77

eva77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 10:51

Buna fetelor.

Scuze de absenta, am revenit cu forte proaspete. Acum am reusit sa citesc din urma.

Alexia, draga mea, ma rog pt tine si pt familia ta, sa va dea DD putere sa mergeti mai departe. Te imbratisez si iti doresc din toata inima puterea de a depasi momenul asta. Sunt socata, medicii din tara noastra........

Bemi, felicitari pt fetita, sa fiti sanatosi, sa va aduca numai bucurii.

Va doresc ca sarbatorile de iarna sa va aduca sanatate si fericire, implinirea dorintei de a deveni mamici. Craciun fericit.

Pup toate fetele si va imbratisez cu drag.



#274
anastasia22

anastasia22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 11:52

Alexia, scumpa mea nu pot sa cred ce am citit, e greu sa cred puiuții tai sunt îngerași, nu am cuvinte, te înțeleg perfect, știu cum e sa pierzi totul într-o clipa și sa fii neputincios, sa fiți tari și sa mergeți mai departe, te îmbrățișez cu mare drag...

#275
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 13:54

Eva te sarut si te imbratisez, te rog sa mai intrii...Crăciun liniștit .



#276
MariaV79

MariaV79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 803 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 15:47

Patri ,după orice Fiv nu este indicat sa faci gimnastica,se contracta abdomenul si totodată si uterul si se poate resp embrionul.Pana la 12 sapt nu este voie sa faci efort fizic nici macar înot,doar plimbări ,ai grija doar la sare si alimentație mănâncă multe salate si carne si mai ales albus de ou fiert si totul va fi ok.
Bafta si in 4 așteptam vestea cea mare.
Sărbători fericite tuturor!

#277
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 16:13

Nasterea Domnului sa va aduca in suflet speranta, lumina, incredere si mangaiere!
Craciun linistit si clipe frumoase!
Pupici tuturor !

#278
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 17:58

Hello,hello papusele.O intrebare pt voi cresterea progesteronului in sange poate da crampe?De fapt ar trebui o explicatie,de cateva luni monitorizez TB,cand apare eggwhite si mi-au aparut si crampe musculare la picioare,in fiecare luna dar nu am notat cam cand,acum au aparut inante de ovulatie,ceea ce m-a dus cu gandul ca atunci cand creste progesteronul poate papa din magneziu si ar necesita o suplimentare a lui.Mai sunteti cu colinda?Noi mai avem o tura de colindat si gata.Va pupicesc cu drag pe toate



#279
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 18:48

Dea majoritatea fetelor de aici nu mai au ovulatie, deci nu te pot ajuta cu un raspus. Progesteronul nu mi-a dat niciodata contractii dar in sarcina lipsa lui da contractii mai ales dc il reduci brusc.
Suplimenteaza magneziul sau papa mai multe banane, poate alimentatia ta de acum e lipsita de Mg.
Acum 2 nopti m-am trezit din cauza unui carcel si am ramas cu durere la piciorul drept toata ziua urmatoare. Eu de cand am inceput pregatirea endometrului si pana in prezent am luat Magne B6, acum iau doar 1 premium dimineata.

Pupici la toata gashca [pup]

#280
miha86

miha86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.120 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 19:58

Asa am ramas noi doi sa luptam impreuna. Pana noaptea trecuta cand el nu a mai putut. Si a plecat dupa surioarele lui. Au fost niste copii frumosi, aveau fetisoarele cu trasaturi frumoase, regulate, degete lungi la manute. Au fost copilasii mei, gasca mea, cei 3 muschetari despre care v-am povestit atatea cand nici nu ii cunosteam. Acum, cand ii cunosc, nu ma pot trezi din cosmarul asta oribil, cadou de Mos Craciun.

Nu vreau sa abandonez insa, voi merge in vara inca o data la Brno ca ma mai asteapta acolo doi fratiori ai lor. Este singura idee care ma mai linisteste putin. Toti suntem daramati. Nu ne asteptam la asa ceva. Am avut 8 litri jumatate de lichid amniotic care mi-a deschis colu. Asta a fost concluzia. Dar de ce? Eu lichide nu consum nici 1 litru pe zi. Alta varianta, embrionul fetitelor a avut malformatii genetice, de aceea s-a format in jurul uneia mai mult lichid. Alta doctora a zis ca eu am avut candida in ultimul timp si baiatul a luat aceasta ciuperca si el fiind micut nu a rezistat si a facut infectii pana la septicemie. L-au tratat cu un antifungic puternic si a facut blocaj renal si apoi inimioara i-a slabit. Asa s-a intamplat.

alexia eu te inteleg perfect, chiar daca nu te cunosc plang o data cu tine, nu-mi vine sa cred ceea ce ti s-a intamplat, la mine a fost ceva asemanator doar ca nu am cunoascut-o si ma doare enorm si acum, dar 3 minuni deoadata?????dumnezeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe si multa speranta ca intr-o zi ingerasii va vor ajuta sa-i strangeti pe cei 2 fratiori in brate sanatosi!!!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -