Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 15


356 raspunsuri la acest subiect

#31
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 08:59

La multi ani Andrei/Andreea !!!!!!!!!!

 

 

Felicitari proaspetelor mamici pentru minuni si voua recuperare rapida si mult laptic sa aveti ce sa dati la bebi;) 

 

Micky cum sa-l tii pe bebe fara tzitzi atatea ore ? ...offf mititelul 

 

Oana sper ca sunte-ti ok .. 

 

Ari ma bucur ca ai scapat de crocobaur ;)) 

 

Pup toate mamicile si gravidutele , cele,care am mai ramas .... Cam putine din ce vad eu ..;)  Duminica placuta dragelor !



#32
monik2014

monik2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 09:01

Neata burtici si mamici. Si eu am stat treaza azi noapte de la 2 la 4. Nu-mi explic de ce.
Acum beau o cafeluta cu laptic. Nu am mai baut de vreo 2 sapt :)
Andreea la multi ani! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de multe bucurii alaturi de bebe si sotul tau! Ce laptic ii dai lui bebe? Uite daca bebe refuza sanul ai putea sa incerci niste protectii din silicon pt san. S-ar putea sa apuce nai bine sanul asa.

La multi ani tuturor celor care poarta numele de Andreea si Andrei!

Mikyy ma bucur sa te simti bine dupa operatie. Uite ca totul s-a terminat cu bine! Sunt curioasa daca ai reusit sa iti implinesti planul cu costuri minime pt sarcina si nasterea asta. Si sper ca flacaul sa descopere si sanul cat mai repede :))

Baam daca ai mancarimi in continuare si iti creaza un discomfort atat de mare ar trebui sa iei totusi tratamentul prescris de dr. Pana la urma sunt convinsa ca dr stie ce face si ca nu ti-a recomandat ceva ce ar dauna bebeilor.

Abby si eu merg la control din nou sapt viitoare marti adica tot la 39 sapt. Al meu strumf avea 3000g la 36 sapt. Si eu vreau sa nasc tot natural.

Andra se pare ca si faci un grasunel! Sa dea Domnul sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos.

Aristica, Crystyne cum sunteti? Ce va mai fac fetele?

Pe mine m-a durut toata noaptea bazinul, dar nu oasele ci ligamentele. Si aveam si un discomfort ca la menstruatie. Acum sunt bine.

Va pup pe toate si pe cei mici.

#33
geuta

geuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.806 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 10:48

Buna dimineata!

La multi tuturor Andreelor! Sa fiti sanatoase.

Baam pentru mancarimi poti incerca sa-ti dai pe burtica si cu niste apa termala. De la Avent stiu ca e mai buna, si nu are cu ce sa dauneze la puisori.

Beatrice, chiar daca e obositor, eu zic sa o iei in brate ori de cate ori ea da semne. Sunt etape peste care va trece singurica. Din experienta iti spun ca nu se rasfata asa mic. Daca la inceput vrea in brate ca sa-ti simta mirosul,si sa se simta ocrotita, pe la 5-6 luni vrea in brate in pozitia verticala ca sa descopere, iar cand va incepe sa mearga de-a busilea sau in picioare nici nu va mai vrea sa stea in brate.

Va pup pe toate, petrecere frumoasa sarbatoritelor si o zi frumoasa la toate [flo2]



#34
simonika30

simonika30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 11:22

Neata fetelor! La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc azi onomastica! [flo2]

Bebe al meu papa tzitzi insa nu se satura.Ar sta cu orele la san si nu i-ar da drumul. Asa mi-am sat seama ca laptele meu nu are destula consistenta, desi curge, si a trebuit sa-i introduc si completare lapte praf desi as fi preferat sa nu fie necesar. Insa ce pot face daca el urla cat il tin plamanii dupa ce il iau de la san? Plus ca in spital cat am stat mi s-a spus ca nu prea ia in greutate desi il alaptam f des.Asa ca odata ajunsi acasa, nu am avut alta optiune. Tre sa creasca doar cumva.

 Fetelor, ai vostri nu au facut icter? Eu am stat cu el la lampa 10 zile si simteam ca o iau razna.A fost destul de stresanta perioada. Aveam salonul aproape de incubatoare si il auzeam mereu cum plangea, la nici o juma de ora de cand il asezam la locul lui. Va inchipuiti ca am trait numai nopti albe, ma temeam sa nu cad in depresie, am plans f mult. Era singurul dintre bebei care nu dormea si plangea incontinuu.

 Si pe langa asta, v-am spus ca am avut o recuperare f grea, de fapt nici acum nu sunt recuperata in totalitate. La nastere am fost taiata si a mai rupt si bebe cand a iesit. M-am ales cu o cusatura f urata si niste hemoroizi si mai urati si durerosi. Vreo cateva zile nu ma puteam tine pe picioare, am avut ameteli si niste dureri urate tare. Nu puteam sta in fund sa alaptez, ma sprijineam de masuta de infasat, stand intr-o pozitie f incomoda. M-am chinuit f mult dar eu cred ca a meritat tot efortul, imi spun asta de fiecare data cand il privesc.

 Celor care urmeaza sa nasca va urez nastere usoara si rapida si recuperare si mai rapida!



#35
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 13:04

Abia v-am gasit! La Multi Ani celor sarbatoriti astazi si felicitari mamicilor care au nascut! Imi reaminteam aseara cum vorbeam de fiecare etapa din sarcina, iar astazi ne tinem puii in brate! A trecut timpul frumos cu un rezultat remarcabil!
Va pup bebelusi

#36
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 13:08

Simonik si a mea a facut icter la 3zile,a fost o forma mai usoara ptca a stat la lampa o zi si jumatate! Pt mine a fost dureros sa o vad cu ochii acoperiti si in pampers, departede mine, dar dàaca asta i-a facut bine ei....
Multa rabdare mamici si bebei cuminti fara colici

#37
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 13:16

Buna ziua mamici si viitoare mamici :).

La multi ani Andrei / Andreea.  Ce faceti, cum petreceti ziua de azi?

 

Eu am lenevit pana acum si abia m-am mobilizat sa fac ceva de mancare.

Ieri m-am agitat toata ziua si bebe a fost la fel, azi linistita , bebe si el linistit, ba poate chiar prea linistit ca de azi dimineata abia de vreo 2 ori m-a bagat in seama.   La voi cum misca acum pe ultima suta de metri?

 

Oana ce ai patit la spital?

Mickyyy i-ai aratat tu puiului cine e sefa dar nu a stat totusi prea mult nemancat? Zic si eu .

 

Fetelor eu de ceva timp zici ca am luat-o razna, acum sunt vesela si optimista , abia astept sa nasc si sa-l tin in brate pe bebe, acum sunt panicata la maxim de nastere si de momentele cand o sa ajung cu el acasa ca nu stiu daca ma voi descurca, daca voi fi o mama buna, mi-e frica :(. Sunt un pic paranoia dar nu ma pot abtine.



#38
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 13:20

Andrea la multi ani, sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti .

 

Legat de titi  rabdare multa ca alta solutie nu exista, parerea mea.

La dat sfaturi sunt buna dar probabil ca in locul tau as fi la fel sau chiar mai rau.



#39
simona_leu

simona_leu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 13:20

S-a dublat mesajul.


Editat de simona_leu, 30 noiembrie 2014 - 13:20 .


#40
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 30 noiembrie 2014 - 13:58

Mulțumesc fetelor ptr urari.....la multi ani si din partea mea ptr toți sărbătoriții de azi......
eu am 2 zile de cand ii dau formula....aptamil folosesc deocamdată. .asta mi-au dat de la.spital...dar marti va veni medicul acasa la vizita si voi bb cu el sa vad ce zice...poate voi reuși sa ma mulg si sa ii dau asa...
acum ma gândeam ca poate nu ii place lăpticul ca iau antibiotice. ...ca doar in spital cand nu luam pastile si.imi făcea un alt tip de antibiotic pe vena totusi se chinuia sa suga....poate o fi gustul schimbat si nu ii place


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -