Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 1 :)

bobocei octombrie bebelus 2014 nou nascut mamici

214 raspunsuri la acest subiect

#51
panda7

panda7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 16:37

Multumesc de informatii :) M-am tot dat si eu cu Garmastan si am pus comprese multi mam dar nu au avut mari rezultate pana mi-a spus o asistenta de la matern sa amestec o lingurita de miere cu o lingurita de propolis si sa ma dau doar cu asta. Si rezultatele au aparut destul de repede...ranile s-au cicatrizat dar tot sunt fffff sensibili sanii mei acolo...

Acum ma tot rog sa scap de canalele astea infundate ce-s dureroase si stresante :-<

 

Cat despre buricut..sta sa cada in sfarsit :)

 

Mi-am luat si mameloane de silicon de la Avent dar parca nu mi se potrivesc nicicum..nu am reusit deloc sa alaptez cu ele.



#52
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 18:45

Buna fetelor , aseara pe la 9 am facut febra ultima oara , azi am fost ok , dar trebuie sa mai iau cateva zile antibiotic. , bebe a facut azi eco de sold si suntem foarte bine ! Geo nu mi- a zis sa evit anumite alimente , oricum eu am grija cu alimentatia , mi- a zis sa folosesc trixera pana la 6 luni . Si a mea ziua sta mai mult treaza si in brate si la titi normal ca suntem o mare mancaciosa , da chiar au crescut bebeii nostri , azi am fost in maternitate si am vazut salonul in care am stat la monitorizare inainte sa nasc si incercam sa nu plang , nu imi vine sa cred ce repede trece timpul !! Voi fetelor ce vaccinuri faceti ?doar cele obligatorii sau si altele in plus ?

#53
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 19:52

Buna seara fetelor! La noi de cateva zile situatia cu somnul s-a schimbat, adica noaptea doarme destul de prost, se trezeste urland destul de des si face pauze mari, alaltaseara a stat treaz de la 3 noaptea pana pe la 11, timp in care a dormit vreo ora dar fragmentat. Eram nauca, nu stiam nici cum ma cheama. Ziua in schimb doarme foarte bine, se trezeste sa manance, il schimb, zambeste putin si adoarme la loc, chiar si cate 4 ore. In continuare locul preferat de somnic este pe burta mea sau cat mai lipit de mine, ma prinde de tricou, de breteaua de la sutien si astfel sunt prizoniera lui :))

Astazi am primit rezultatul de la exudatul pe care l-am facut duminica si a iesit ca are stafilococul auriu. Maine mergem la neonatolog sa vad ce facem in continuare. Desi imi propusesem sa nu citesc pe net ca sa nu ma ingrijorez pana nu vb cu dr, bineinteles ca nu m-am putut abtine si am citit si rau am facut. M-am cam speriat, dar sper sa ma linisteasca dr maine.

Emysa si eu mi-am cumparat un wrap elastic dar nu am reusit sa mi-l pun, ma apuca nervii ds fiecare data si abandonez. Si puiului meu cred ca i-ar placea, avand in vedere cat de tare ii place sa fie lipit de mine. Poate reusesc sa il pun si eu zilele astea.

#54
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 19:52

Buna seara fetelor! La noi de cateva zile situatia cu somnul s-a schimbat, adica noaptea doarme destul de prost, se trezeste urland destul de des si face pauze mari, alaltaseara a stat treaz de la 3 noaptea pana pe la 11, timp in care a dormit vreo ora dar fragmentat. Eram nauca, nu stiam nici cum ma cheama. Ziua in schimb doarme foarte bine, se trezeste sa manance, il schimb, zambeste putin si adoarme la loc, chiar si cate 4 ore. In continuare locul preferat de somnic este pe burta mea sau cat mai lipit de mine, ma prinde de tricou, de breteaua de la sutien si astfel sunt prizoniera lui :))

Astazi am primit rezultatul de la exudatul pe care l-am facut duminica si a iesit ca are stafilococul auriu. Maine mergem la neonatolog sa vad ce facem in continuare. Desi imi propusesem sa nu citesc pe net ca sa nu ma ingrijorez pana nu vb cu dr, bineinteles ca nu m-am putut abtine si am citit si rau am facut. M-am cam speriat, dar sper sa ma linisteasca dr maine.

Emysa si eu mi-am cumparat un wrap elastic dar nu am reusit sa mi-l pun, ma apuca nervii ds fiecare data si abandonez. Si puiului meu cred ca i-ar placea, avand in vedere cat de tare ii place sa fie lipit de mine. Poate reusesc sa il pun si eu zilele astea.

#55
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 19:52

Buna seara fetelor! La noi de cateva zile situatia cu somnul s-a schimbat, adica noaptea doarme destul de prost, se trezeste urland destul de des si face pauze mari, alaltaseara a stat treaz de la 3 noaptea pana pe la 11, timp in care a dormit vreo ora dar fragmentat. Eram nauca, nu stiam nici cum ma cheama. Ziua in schimb doarme foarte bine, se trezeste sa manance, il schimb, zambeste putin si adoarme la loc, chiar si cate 4 ore. In continuare locul preferat de somnic este pe burta mea sau cat mai lipit de mine, ma prinde de tricou, de breteaua de la sutien si astfel sunt prizoniera lui :))

Astazi am primit rezultatul de la exudatul pe care l-am facut duminica si a iesit ca are stafilococul auriu. Maine mergem la neonatolog sa vad ce facem in continuare. Desi imi propusesem sa nu citesc pe net ca sa nu ma ingrijorez pana nu vb cu dr, bineinteles ca nu m-am putut abtine si am citit si rau am facut. M-am cam speriat, dar sper sa ma linisteasca dr maine.

Emysa si eu mi-am cumparat un wrap elastic dar nu am reusit sa mi-l pun, ma apuca nervii ds fiecare data si abandonez. Si puiului meu cred ca i-ar placea, avand in vedere cat de tare ii place sa fie lipit de mine. Poate reusesc sa il pun si eu zilele astea.

#56
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 19:53

Ma scuzati, scriu de pe tel si vad ca a aparut mesajul de 3 ori.

#57
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 20:04

Inspirata de Anda postez si eu 2 poze in care se vede cat a crescut.
Si mie mi se pare ca trece timpul extraordinar de repede.

Miniaturi atasate

  • PhotoGrid_1415901593135.jpg


#58
Ale2

Ale2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 22:08

image.jpg cam asa facem noi baita uneori si tare mult ne mai place

#59
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 08:08

Neata fetelor,

Auziti, de vreo saptamana am observat ca atunci cand da parturi a inceput sa miroasa si inca bine, de ne cam asfixiaza. Ati observat asa ceva la bebicii vostri?
Ma gandesc ca o fi de la sistemul digestiv care se maturizeaza?

#60
Bobocelu

Bobocelu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 14 noiembrie 2014 - 08:10

Ce tare Ale!
Si noi am cumparat colacel, dar n-am avut inca curajul sa-l punem, am impresia ca-l strang de gat cu el, nu stiu de ce...cred ca sunt eu prea panicata



Etichetat si cu bobocei, octombrie, bebelus, 2014, nou nascut, mamici

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -