Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitaaaaaari Teardrops! Felicitaaaaaari Mon! Aspirante optimiste! (852)


776 raspunsuri la acest subiect

#741
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 12:30

Fetelor si eu mi-am luat Tb azi dimi , sunt in ziua 26  iar Tb este de 37.2!   pana ieri a fost 37.1 .  testul e negativ. am un ciclu de 30 zile.. mai astept sa vad ce se intampla desi parca vad ca  o sa scada  de maine.. ufff!

O alta intrebare  am pentru voi  .... am facut  AMH si rezultatul nu e imbucurator, sunt in grafic  dar spre mic...  valoarea a iesit 1,74   iar ca referinta  valoarea este de 1-8 !!   ce spuneti  fetele mele??  e grav? ma incadrez dar  totusi e mic :(  la 27 de ani.. poate si deasta am pierdut sarcina nu neaparat trombofilia! o fi fost ovulul  de proasta calitate .. marti merg la medic.

!  va pupik si sa auzim  de bine



#742
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 13:25

Rodi, temperatura bazala( temperatura corpului in repaus) se ia in fiecare dimineata la aceeasi ora, oral sau vaginal, dupa cel putin 4 ore de somn neintrerupt. Adica o iei imediat ce deschizi ochii, inainte sa te ridici din pat.

[flo2]

Am inteles1 de maine asa fac



#743
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 13:27

Fetelor si eu mi-am luat Tb azi dimi , sunt in ziua 26  iar Tb este de 37.2!   pana ieri a fost 37.1 .  testul e negativ. am un ciclu de 30 zile.. mai astept sa vad ce se intampla desi parca vad ca  o sa scada  de maine.. ufff!

O alta intrebare  am pentru voi  .... am facut  AMH si rezultatul nu e imbucurator, sunt in grafic  dar spre mic...  valoarea a iesit 1,74   iar ca referinta  valoarea este de 1-8 !!   ce spuneti  fetele mele??  e grav? ma incadrez dar  totusi e mic :(  la 27 de ani.. poate si deasta am pierdut sarcina nu neaparat trombofilia! o fi fost ovulul  de proasta calitate .. marti merg la medic.

!  va pupik si sa auzim  de bine

Succes!!! cand ai avut CM? eu in 2 februarie



#744
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 14:35

Succes!!! cand ai avut CM? eu in 2 februarie

eu am avut pe 1  februarie :)   , am un ciclu de 30 de zile :*



#745
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 14:37

Elenna, eu, dupa Elena mea, am facut AMH-ul si aveam 1,89, acelasi interval de referinta ... apoi am mai pierdut o sarcina .... si acum o am pe Lu, deci nu e f.

mic AMH-ul ; stiu de la fetele mai vechi ca a fost o fata , care in urma stimularilor a descoperit ca i-a crescut AMH-ul !!!

La mine TB-ul n-a functionat niciodata si nici testele de ovulatie !



#746
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 14:39

eu am avut pe 1  februarie :)   , am un ciclu de 30 de zile :*

si eu tot de 30 zile



#747
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 14:46

Elena ce simptome ai? sa dea Domnul sa fie  [bebic]

eu sunt paranoica cred, ma tot ating pe sfarcuri ca am impresia ca ma dor, sau chiar ma dor..... [bang] , irascibila sunt de o saptamana, ma tot enervez aiurea pe al meu [nervo] ..dar altele nu am, ca de exemplu am mancat slanina cu branza ,,puturoasa,, ca mi sa pus pata 3 zile la rans si nu am respins mirosul....



#748
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:15

elena esti tot din sibiu?



#749
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:18

Elena ce simptome ai? sa dea Domnul sa fie  [bebic]

eu sunt paranoica cred, ma tot ating pe sfarcuri ca am impresia ca ma dor, sau chiar ma dor..... [bang] , irascibila sunt de o saptamana, ma tot enervez aiurea pe al meu [nervo] ..dar altele nu am, ca de exemplu am mancat slanina cu branza ,,puturoasa,, ca mi sa pus pata 3 zile la rans si nu am respins mirosul....

Rodi , inafara de mici  dureri in burta ca la CM nu prea am, decat somn seara la 10  nu mi mai  pot tine ochii deschisi iar  dimineata la 6 sunt  ca un zombi in pat  nu mai am stare!:))))  eu mereu inainte de ciclu sunt irascibila dar de data asta nu ,. sunt calma , nu ma enervez deloc. ieri am simtit miros  de la sefa de lasagna si am simtit ca mi vine rau din stomac- de pofta! :):):)   Deci, nu prea am simptome.Doar TB care vad ca a crescut  fata de zilele trecute , dar poate la fel de usor sa si scada inainte cu o zi doua  . de obicei ajunge la 36,4 cand apar uratii.. ma rog la Dzeu sa fie  cu ochi....desi  ti-am zis testul de azi dimi , ziua 26  e negativ. ovulatia stiu ca am avuto sigur in ziua 13 . acuma ..ne ramane sa asteptam inca putin. la mine pe weekend ar trebui sa apara uratii. te pupik si sa auzim de bine :)



#750
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:19

Daa Rodi sunt din Sibiu ! :)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -