Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitaaaaaari Teardrops! Felicitaaaaaari Mon! Aspirante optimiste! (852)


776 raspunsuri la acest subiect

#751
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:20

Rodi , inafara de mici  dureri in burta ca la CM nu prea am, decat somn seara la 10  nu mi mai  pot tine ochii deschisi iar  dimineata la 6 sunt  ca un zombi in pat  nu mai am stare!:))))  eu mereu inainte de ciclu sunt irascibila dar de data asta nu ,. sunt calma , nu ma enervez deloc. ieri am simtit miros  de la sefa de lasagna si am simtit ca mi vine rau din stomac- de pofta! :):):)   Deci, nu prea am simptome.Doar TB care vad ca a crescut  fata de zilele trecute , dar poate la fel de usor sa si scada inainte cu o zi doua  . de obicei ajunge la 36,4 cand apar uratii.. ma rog la Dzeu sa fie  cu ochi....desi  ti-am zis testul de azi dimi , ziua 26  e negativ. ovulatia stiu ca am avuto sigur in ziua 13 . acuma ..ne ramane sa asteptam inca putin. la mine pe weekend ar trebui sa apara uratii. te pupik si sa auzim de bine :)

Pai la un ciclu de 30 nu ar trebui ovulatia sa fie la z 15?



#752
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:21

Elenna, eu, dupa Elena mea, am facut AMH-ul si aveam 1,89, acelasi interval de referinta ... apoi am mai pierdut o sarcina .... si acum o am pe Lu, deci nu e f.

mic AMH-ul ; stiu de la fetele mai vechi ca a fost o fata , care in urma stimularilor a descoperit ca i-a crescut AMH-ul !!!

La mine TB-ul n-a functionat niciodata si nici testele de ovulatie !

Doamne ajuta asa sa fie.. ma leg de orice speranta acum, si m-am linistit  cand am citit  sfaturile si experientele voastre! analizele le-am cam facut , raman trompele de investigat. ceea ce cred ca urmeaza sa fac luna viitoare. Mai incerc dupa ciclu ( daca vine ) inca o luna de stimulare ca sa inchei tura de 3 luni si pe urma ma bag la HSG !!! incep sa ma gandesc serios la FIV, iar lumea zice ca sunt nebuna . asa o fii ?:))



#753
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:21

Daa Rodi sunt din Sibiu ! :)

si cred ca suntem si din acelasi an..eu din 1987..am 27 ani, in iunie fac 28



#754
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:22

Pai la un ciclu de 30 nu ar trebui ovulatia sa fie la z 15?

Nu Rodi , ovulatia nu are  data fixa. Iar eu  fac stimulare ovariana  si pregnyl in ziua 11 deoarece aveam un folicul baban de 23 mm ,iar la 35 de ore dupa adica ziua 13  s a declansat ovulatia.  puteam sa mai stau sa fac injectia in ziua 12 si ovulatia sa fie in 14 dar am mai stat asa si m am ales cu un chist de 32! care bineinteles in 2 luni de pauza s a retras de la sine. Acum , ascult medicul.. el stie mai bine:*



#755
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:23

si cred ca suntem si din acelasi an..eu din 1987..am 27 ani, in iunie fac 28

da eu din decembrie 87 :):)



#756
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:25

Nu Rodi , ovulatia nu are  data fixa. Iar eu  fac stimulare ovariana  si pregnyl in ziua 11 deoarece aveam un folicul baban de 23 mm ,iar la 35 de ore dupa adica ziua 13  s a declansat ovulatia.  puteam sa mai stau sa fac injectia in ziua 12 si ovulatia sa fie in 14 dar am mai stat asa si m am ales cu un chist de 32! care bineinteles in 2 luni de pauza s a retras de la sine. Acum , ascult medicul.. el stie mai bine:*

Foarte bine..eu mucusul acela mult si apos l-am avut pana in 16 feb...si cica calculatoarele imi indicau z ovulatiei in 18 feb, dar in 18 deja era absent si opac...acum e mult si alb cremos, zici ca am nivea acolo :))))



#757
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:25

Elenna, eu, dupa Elena mea, am facut AMH-ul si aveam 1,89, acelasi interval de referinta ... apoi am mai pierdut o sarcina .... si acum o am pe Lu, deci nu e f.

mic AMH-ul ; stiu de la fetele mai vechi ca a fost o fata , care in urma stimularilor a descoperit ca i-a crescut AMH-ul !!!

La mine TB-ul n-a functionat niciodata si nici testele de ovulatie !

Stiu ca nu e relevanta TB.. si cand am ramas insarcinata in ziua cand s a poiztivat testul  temperatura a scazut la 36.9 de la 37.1 :)  dar stii cum e, speranta moare ultima



#758
Rodi_mami

Rodi_mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:26

da eu din decembrie 87 :):)

in ce zona stai? eu S Mare..cartier ana



#759
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:26

Foarte bine..eu mucusul acela mult si apos l-am avut pana in 16 feb...si cica calculatoarele imi indicau z ovulatiei in 18 feb, dar in 18 deja era absent si opac...acum e mult si alb cremos, zici ca am nivea acolo :))))

Doamne ajuta sa fie bebe !!   stiu ca e devreme pentru  testare , eu am facuto deja si sunt dezamagita, dar sunt fete care au facut test la 2 saptamani dupa ovulatie si a iesit  pozitiv. acum...  cum crezi iti tin pumnii  sa fie bebe!!!!



#760
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 25 februarie 2015 - 15:27

in ce zona stai? eu S Mare..cartier ana

Piata Rahova:)




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -