Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitaaaaaari Teardrops! Felicitaaaaaari Mon! Aspirante optimiste! (852)


776 raspunsuri la acest subiect

#391
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 10:10

Caresse ce copii frumoși ai!!!! Să-ți trăiască si sa te bucuri de ei si alaturi de ei :* te pup
Eu sunt la odiseea de iulie si vom avea un băiețel :) un puiuț mic care e inca mic mic, miercuri facem 17 săptămâni :) creștem încet încet :)

Fâțelor va pup pe toate si va mai servesc cu niste praf de burtica pe toate pfuuuuu pffffuuuuu pffffuuuuu si va îmbrățișez cu burtica cu tot sa se ia bine :) :*

Tot baietel ? [pk]  

Si tu si Cori !!!

Moni ce are in burtica?

Imi place faza cu praful de burtica [:)]  

L-am intrebat pe sot,daca s-ar mai intampla si la noi sa mai vina barza ... si mi-a zis ca nu e nicio problema [:)]



#392
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 10:26

buna dimineata!

 

caresse, ai niste copii foarte frumosi! cum se inteleg? adica cum o accepta A pe pitica?

ochelarii pentru ce ii purtati? trebuie sa ajung si eu cu C la un alt control  la ochi. ea are hipermetropie cu aplatizare a corneei - probabil datorita nasterii premature - in octombrie cand s-a intamplat accidentul s-au zgaraiat si nu i-am mai dat sa-i poarte. au fost prea multe incercari pentru ea si deabia acum ne-am mai linistit si pot sa o duc si la control la ochi.

 

teo, ar fi tare frumos sa ne intalnim candva. eu am participat la o intalnire a fetelor de tulcea de aici de pe forum si am pastrat legatura cu o parte dintre ele. poate la mare, ca in general cam toata lumea merge la mare. poate ne sincronizam mai multe fete.

 

fetelor, eu nu ma consum pentru lucruri marunte. e clar ca pe orice forum sunt si persoane rau intentionate sau care isi fac cont doar pentru a face reclama, dar ce treaba am eu cu ele. asa e si in viata reala, multi oameni falsi si prefacuti dar asta e. probabil ca tocmai din acest motiv majoritatea fetelor prefera grupul inchis de pe fb. dar nu luati in considerare si faptul ca un grup inchis e un grup inchis pe cand aici putem avea pe langa aceste interventii nedorite si surprize placute. de exemplu, albinuta sau teodora- au venit mai tarziu in grup dar sunt niste fete minunate. avem ce invata din povestile lor. vreau sa zic ca dialogand doar intr-un grup inchis respingem poate si persoane de la care putem afla lucruri noi sau pe care le putem, de ce nu, ajuta.

sincera sa fiu eu am crezut initial ca fb va fi un grup in care sa discutam chestiuni mai personale, intime, pe care nu vrem sa le facem publice pe un forum pe care nu stii cine poate citi - colegi, cunoscuti etc. nu ma gandeam ca se va muta cu totul discutia pe fb. nu am nimic impotriva fb, sa nu ma intelegeti gresit. fiecare e liber sa scrie unde doreste si unde se simte bine si se poate exprima in voie, doar ca eu ma simt bine aici. eu scriu si pe fb doar pentru ca imi suntei voi dragi si nu vreau sa va pierd.

Silvi,impartasesc aceleasi idei despre FB si ma bucur ca nu renuntati cu totul ... acest topic mi-a fost si inca mi-este casuta, aici am intalnit persoane dragi care m-au ajutat si ma ajuta.... si e bine sa pastram casuta si pentru noi aspirante optimiste.

 

In alta ordine de idei, Andu si Lu se inteleg de minune ... ma sperie si pe mine diferenta de 8 ani 1 luna si 1 saptamana , dar ei nu au nicio problema ... Andu o iubeste teribil pe Lu ; dimineat vine s-o pupaceasca, de la scoala primul gand e la Lu , daca pleaca la bunici,la telefon intreba de Lu ....iar Lu e toata zambet când il vede! Pur si simplu se iubesc!

Cele mai frumoase momente sunt ca cele din poza postata, când vorbesc unul cu celalat .... ma topesc de fericire si ma rog pentru voi toate sa traiti si sa simtiti ceea ce simt eu!

Eu sunt singura la parinti si mi-am dorit frate sau sora ... si vad la ei ce inseamna iubirea de frate .... sper sa dureze si când vor fi mai mari !

 

Andu poarta ochelari de vedere, caci ma mosteneste intr-o forma agravata [smulgpar] Are dioptrii foarte mari si mai poarta si ocluzor. mergem cam la 6 luni la doctor .... si nu va scapa niciodata de ochelari ! 

A, si Andu seamana foarte bine cu mine,dar el si Lu au acelasi semn in barbie ca si tatal lor, asa ca nu mai este nevoie de test ADN [:D]

Te [pup]



#393
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 10:41

Am uitata sa spun [batcap]  NEATA, fete dragi!

 

 

Maryella, m-ai facut  sa-mi-aduc si eu aminte cu drag de MeAlex, de Angy, de flowerbee, flory_blanca,Olimp, emilia.m simonia, carin, draguta ... cat am mai discutat cu velvet si qiao-bing pe la diverse topicuri ... Am aflat atatea lucruri , am asistat la atatea reusite si ne-am sprijinit la greu ... acum 2-3 ani, casuta era extrem de animata, multe prietene dragi .... sa nu  uitam de Iarina, de silvia,de arrya, de didi , de lady_c, fara casuta si fara forumul DC, mi-ar fi fost tare greu ... aici am intrat prima data acum 2 ani si jumatate ,pe forumul Trombofilia si imediat am gasit sprijin,ajutor

Stiu ca sunt oameni care vor sa-si faca reclama sau care nu inteleg , dar sigur sunt si fete bune care au nevoie de aceasta casuta si de experienta noastra ...sper ca intelegeti ce vreau sa spun!

Marja,Ella, Maryella, Mariel, floren, anca, lavinia, doina, raisa, carin si pe toate aspirantele va [pup]  si ma [ruga]  sa va impliniti visul! 

Corina, Gazela, mony,tear,susse, floric, oana(nu cred ca gresesc, nu?!) si restul gravidutelor  sarcina usoara si bebe sanatos si papacios la termen! [ruga]

Ely, Iarina, Didi si restul mamicilor, sa ne traiasca copiii si sa ne bucuram de ei ! [ruga]

 

Sa avem o zi usoara [flor]  [flor]  [flor]  [flor] [flor]  [flor]  [flor]  



#394
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 11:24

Caresse,  nu pot sa cred ce memorie ai....Ma uluiesti. Eu stau ff porst la a retine nume, mai ales ID. Ma incurc imediat acum si cu id de aici si numele de pe FB, nici nu mai stiu cu cine si ce vorbesc.

In fine, bine ca ai intrat, ca ne-ai salutat si da, ai citit bine. Rares isi asteapta surioara. Doamne, vorbeste in fiecare seara cu burta mea in speranta sa fie acolo o surioara.

 

Pfiuuuu, pfiuuuuuu.....mult praf de burtica.



#395
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 11:35

Caresse,  nu pot sa cred ce memorie ai....Ma uluiesti. Eu stau ff porst la a retine nume, mai ales ID. Ma incurc imediat acum si cu id de aici si numele de pe FB, nici nu mai stiu cu cine si ce vorbesc.

In fine, bine ca ai intrat, ca ne-ai salutat si da, ai citit bine. Rares isi asteapta surioara. Doamne, vorbeste in fiecare seara cu burta mea in speranta sa fie acolo o surioara.

 

Pfiuuuu, pfiuuuuuu.....mult praf de burtica.

Floric, ce ma bucur [flo2]

 

Da,memoria e defect profesional! Ca profa de franceza, o materie destul de dificila pentru unii elevi [:)] , mi-am antrenat mintea ca in 3 sapt sa invat numele elevilor, ca sa stiu cu cine vorbesc ... si dupa ani, când ii mai vad si le spun pe nume, am vazut cat de uimiti si incantati sunt!

Daca Rares isi doreste, atunci tinem pumnii pentru surioara [pk]  [pk] [pk]  



#396
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 13:03

[hia] 

 

caresse  [pup] minunati copii!sa fie sanatosi!  [flo2]

 

maryella capu sus!si doar inainte!cand va veti ridca de jos si va veti scutura de praf,tu si sotul tau,veti recladi cioburile.si va veni si Luminita...mai greu,poate,da va veni.mult succes!  [flo2]

 

vesti bune tuturor!



#397
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 15:28

Silvi,impartasesc aceleasi idei despre FB si ma bucur ca nu renuntati cu totul ... acest topic mi-a fost si inca mi-este casuta, aici am intalnit persoane dragi care m-au ajutat si ma ajuta.... si e bine sa pastram casuta si pentru noi aspirante optimiste.

 

In alta ordine de idei, Andu si Lu se inteleg de minune ... ma sperie si pe mine diferenta de 8 ani 1 luna si 1 saptamana , dar ei nu au nicio problema ... Andu o iubeste teribil pe Lu ; dimineat vine s-o pupaceasca, de la scoala primul gand e la Lu , daca pleaca la bunici,la telefon intreba de Lu ....iar Lu e toata zambet când il vede! Pur si simplu se iubesc!

Cele mai frumoase momente sunt ca cele din poza postata, când vorbesc unul cu celalat .... ma topesc de fericire si ma rog pentru voi toate sa traiti si sa simtiti ceea ce simt eu!

Eu sunt singura la parinti si mi-am dorit frate sau sora ... si vad la ei ce inseamna iubirea de frate .... sper sa dureze si când vor fi mai mari !

 

Andu poarta ochelari de vedere, caci ma mosteneste intr-o forma agravata [smulgpar] Are dioptrii foarte mari si mai poarta si ocluzor. mergem cam la 6 luni la doctor .... si nu va scapa niciodata de ochelari ! 

A, si Andu seamana foarte bine cu mine,dar el si Lu au acelasi semn in barbie ca si tatal lor, asa ca nu mai este nevoie de test ADN [:D]

Te [pup]

caresse, ma bucur foarte tare ca se iubesc atat de mult piticii. cat visez si eu la o sora/frate pentru Crina.sper sa devina realitate cat de curand. eu sunt sigura ca se vor iubi si sprijini si cand vor fi mari. eu avand o relatie deosebita cu fratele meu nu pot sa inteleg povestile cu scandaluri intre frati, care nu isi vorbesc si asa mai departe.

si crina a purtat ocluzor, o ora un ochi, o ora celalalt. dar din octombrie am renuntat. sambata ne-a confirmat programarea si vreau sa vad ce parere are si medicul de la Bucuresti.

pupici piticilor tai [pup]  [pup] [pup]  



#398
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 15:56

La cine mergi? noi mergem la dr Burloiu de vreo 5 ani ,deja dr si Andu se saluta ca niste vechi prieteni [:)]



#399
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 18:33

Buna seara fete dragi! [flo2]

 

Silvi eu iti impartasesc parerea. Nu a zis nimeni ca renuntam la forum. Doar au promis fetele ca nu parasesc casuta. Eu am incredere ca asa va fi. Si tu esti o persoana minunata si sunt sigura ca vei fi mamica de bebe 2 curand. [pup]

 

Elena ce poza frumoasa ai la profil. O sa franga inima la fete. [:D] [pup]

 

Caresse esti o scumpa! [pup]

 

Fetelor eu declar ziua 1. Dar sunt asa bucuroasaaaaa... mai am putin si termin tratamentul si dupa astept cateva luni sa se refaca organismul. Intre timp trebuie sa repet analizele pentru tiroida si sa fac o vizita pe la stomatolog. [bang] Hai Teo... inca un pic. [bis]

 

Va pup dragelor. Lasati supararea deoparte ca nu e buna de nimic. [pup] [pup]



#400
dya88

dya88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 20:57

Buna fetelor! Din pacate nu am reusit sa cunosc povestile voatre in parte, tocmai de asta va rog sa-mi spuneti si mie cate dintre voi va luptati cu probleme de infertilitate masculina si daca stiti cazuri de reusita cu un bebe... din pacate noi ne luptam cu aceasta problema si avem mare nevoie de sfaturi si pareri din experientele cunoscatorilor...in vara vrem sa incercam si noi o procedura FIV, dar inca nu suntem hotarati unde si cu cine...astept cu mare drag parerile voastre... [flo2]  [flo2]  [flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -