Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitaaaaaari Teardrops! Felicitaaaaaari Mon! Aspirante optimiste! (852)


776 raspunsuri la acest subiect

#381
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 13:02

Buna ziua fetelor. Nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum nu pentru ca v-am parasit, tot voi ramaneti fetele mele dragi, ci pentru ca am intampinat foarte multe probleme cu sarcina si din pat imi era mult mai usor sa intru pe fb de pe tel.

Din pacate forumul este public si pe langa persoane care chiar au nevoie de un sfat si o incurajare mai sunt si "specimene" care intra decat sa se laude sau sa-si faca publicitate. Este pacat sa uitam in primul rand de ce a fost creat grupul si care e scopul lui asa ca rog persoanele ca Andre789 sa-si vada de treaba lor si sa se gandeasca inainte de a scrie pe forumuri specializate ca acesta.



#382
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 15:56

Buna, fete dragi!

 

Am reusit si eu sa intru, pentru putin timp, caci Andu e in sfarsit in vacanta si e la bunici [:)]

Lu imi ocupa mai tot timpul , dar când o tin in brate  ma linistesc si nu mai conteaza durerile de spate sau noptile nedormite ... e drept ca la fiecare plans sar si ma intreb si mi-e frica ... ma comport de parca as avea o sabie a lui Damocles deasupra capului [fri] ... stiu ca exagerez, dar  ... [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

V-am citit un pic, asa mai pe graba sa ma pun la curent si voi ramane aici pana si ultima dintre fetele mele pleaca la odisee [ruga]  [ruga] [ruga]  

 

Marja,scumpa mea,itit trimit un mesaj in curând si te [pup] -cesc de nu te vezi !

 

Deci, Corina, baietel ... [:)]  [flo2] Sa fiti bine si sa va tineti baietelul cuminte si papacios in brate !

Ella, nu te-am mai vazut de ceva timp si ma tot gândesc la tine [pup]

Floric, citit eu bine, sarcina in septembrie [:)]  si Lu e tot in septembrie nascuta [flo2]

Susse, felicitari si o sarcina cat mai usoara! [flo2]

Gazela, parca te-am vazut la odiseea de august ... zic bine ? [flo] Fetita sau baietel?

Silvi,ce face fetita ta , e bine? [ruga]  [ruga] Imi pare rau de zi 1 [floare3] Dar azi e o zi importanta , nu-i asa?  LA MULTI ANI pentru C! [:)]  [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]   [deziuata] Si eu am aceeasi parere despre forum !

 

Maryella, am citit si , pentru prima data, te-am simtit ... descurajata ... si nu-mi place ... te imbratisez straaaaaaaans ca sa-ti dau putere si ma [ruga]  pentru voi ... stiu ca veti fi bine si vi se va implini dorinta ! [pup]

 

Lali,ce ma bucur sa te vad [pup] Sper ca ai o veste bune pentru noi [ruga]  ... stii, cred ca te-am vazut si pe un alt forum ... pe care sunt mai activa ...

 

Albinutateo, vreau sa te vad optimista ... sigur va fi bine! [pup]

Doina, curaj si credinta  [ruga]

Lavinia, nu te supara, asa sunt unii oameni [pup] 

Floren, Mariell ce mai faceti [pup]

Tear, Moni, sarcini usoare in continuare!

Raisa, ce mai faci? Esti bine? [pup]

Danutza mea draga, mi-e dor sa te mai vad pe forum ! te [pup]  cu drag ca de la profa la profa!

Ely , te [pup]  si pe Denis de asemenea ! Cine stie,poate te fac o cuscra [:D]  [flo] Nici eu nu am FB ... dar poate pt voi o sa-mi fac!

Anca, multa sanatate ! Despre cine vorbesti cu sarcina, spune-mi si mie [:)] , ca n-am FB [floare3]  

Lore,sa te muti cat mai repede la odisee [flo2]

 

Iarina, Didi ,DaenaA,rrya, va [pup]  si pe voi si pe puiutii vostri! Iari, te-ai mai gandit la un bebe ?

 

Fetele mele scumpe, chiar daca nu intru prea des , ma gândesc mereu la voi si sper sa va vad cat mai curând postand poze cu bebicii vostri ! Si mai sper sa ajungem sa ne vedem si sa ne strângem in brate !

Va [pup]  pe toate fara exceptie !



#383
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 16:17

Merci Carresse:) 

cred ca ne vor bate fetele pe denis al meu :)))) Ce sa zic si eu acum . Na, il laud si eu :)))

Lu a ta e bine?

 

Marja- imi este dor de tine , ti pup :)



#384
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 16:28

Comorile mele

 

Miniaturi atasate

  • Fotografie0193.jpg


#385
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 16:51

Caresse ce copii frumoși ai!!!! Să-ți trăiască si sa te bucuri de ei si alaturi de ei :* te pup
Eu sunt la odiseea de iulie si vom avea un băiețel :) un puiuț mic care e inca mic mic, miercuri facem 17 săptămâni :) creștem încet încet :)

Fâțelor va pup pe toate si va mai servesc cu niste praf de burtica pe toate pfuuuuu pffffuuuuu pffffuuuuu si va îmbrățișez cu burtica cu tot sa se ia bine :) :*

#386
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 20:53

Buna seara! :)

Ce vorbarete am fost noi azi... asa de luni. Va pup

Silvi te pupacesc. Cred ca fiecare loc unde vorbim are farmecul lui. :* Poate intr-o zi o sa stam toate in jurul unei mese sa impartasim emotii si sentimente... sigur va fi ceva special. In scris e mai greu. :*

Caresse te asteptam. Te pupacesc tare tare. Ai niste copii foarte frumosi. Te imbratisez.

Corina imi pare rau. Sanatate multa. Nu lasa pe nimeni sa te supere. Tu si bulinuta sunteti mai importante. Pup

Gazela multumin pentru praful de burtica. Puup

Maryella si eu te imbratisez. O sa fie bine. Ai incredere in Dumnezeu. Pup

Editat de albinutateo, 02 februarie 2015 - 21:05 .


#387
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 09:22

buna dimineata!

 

caresse, ai niste copii foarte frumosi! cum se inteleg? adica cum o accepta A pe pitica?

ochelarii pentru ce ii purtati? trebuie sa ajung si eu cu C la un alt control  la ochi. ea are hipermetropie cu aplatizare a corneei - probabil datorita nasterii premature - in octombrie cand s-a intamplat accidentul s-au zgaraiat si nu i-am mai dat sa-i poarte. au fost prea multe incercari pentru ea si deabia acum ne-am mai linistit si pot sa o duc si la control la ochi.

 

teo, ar fi tare frumos sa ne intalnim candva. eu am participat la o intalnire a fetelor de tulcea de aici de pe forum si am pastrat legatura cu o parte dintre ele. poate la mare, ca in general cam toata lumea merge la mare. poate ne sincronizam mai multe fete.

 

fetelor, eu nu ma consum pentru lucruri marunte. e clar ca pe orice forum sunt si persoane rau intentionate sau care isi fac cont doar pentru a face reclama, dar ce treaba am eu cu ele. asa e si in viata reala, multi oameni falsi si prefacuti dar asta e. probabil ca tocmai din acest motiv majoritatea fetelor prefera grupul inchis de pe fb. dar nu luati in considerare si faptul ca un grup inchis e un grup inchis pe cand aici putem avea pe langa aceste interventii nedorite si surprize placute. de exemplu, albinuta sau teodora- au venit mai tarziu in grup dar sunt niste fete minunate. avem ce invata din povestile lor. vreau sa zic ca dialogand doar intr-un grup inchis respingem poate si persoane de la care putem afla lucruri noi sau pe care le putem, de ce nu, ajuta.

sincera sa fiu eu am crezut initial ca fb va fi un grup in care sa discutam chestiuni mai personale, intime, pe care nu vrem sa le facem publice pe un forum pe care nu stii cine poate citi - colegi, cunoscuti etc. nu ma gandeam ca se va muta cu totul discutia pe fb. nu am nimic impotriva fb, sa nu ma intelegeti gresit. fiecare e liber sa scrie unde doreste si unde se simte bine si se poate exprima in voie, doar ca eu ma simt bine aici. eu scriu si pe fb doar pentru ca imi suntei voi dragi si nu vreau sa va pierd.



#388
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 09:42

Probabil ne vine mai usor pe FB , silvi.

Dar oricum sunt fete care scriu si acolo si aici. 

 

La noi e ger, nu pot sa l scot pe bebe din casa. Toata ziua sunt pe langa el, ba cu țâța, ba cu joaca, cu plansul, ținutul in brate. Încerc sa mai fac cate ceva si prin casa, dar are momente in care nu ma lasa sa fac nimic. Cum il pun jos , cum mârâie .Dimineata cand eu  tare as mai vrea sa dorm, el e tontoroi plin de veselie, cu chef de joaca si daca il iau langa mine mai adoarme putin :))

Azi sper sa termin ce am inceput ieri, sa le mai aduc la adevar :)

 

Maryella , [hia]  [flo2]

Marja  [flo2]  [soricel]

va pupam pe toate, s aveti o zi frumoasa !



#389
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 10:07

Probabil ne vine mai usor pe FB , silvi.

Dar oricum sunt fete care scriu si acolo si aici. 

 

La noi e ger, nu pot sa l scot pe bebe din casa. Toata ziua sunt pe langa el, ba cu țâța, ba cu joaca, cu plansul, ținutul in brate. Încerc sa mai fac cate ceva si prin casa, dar are momente in care nu ma lasa sa fac nimic. Cum il pun jos , cum mârâie .Dimineata cand eu  tare as mai vrea sa dorm, el e tontoroi plin de veselie, cu chef de joaca si daca il iau langa mine mai adoarme putin :))

Azi sper sa termin ce am inceput ieri, sa le mai aduc la adevar :)

 

Maryella , [hia]  [flo2]

Marja  [flo2]  [soricel]

va pupam pe toate, s aveti o zi frumoasa !

Draga Ely, ai descris corect si situatia mea [flo2]

Eu am 2 masini de rufe ... de calcat si sotu' s-a laudat ca dupa-amiaza da cu aspiratorul [pk]



#390
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 03 februarie 2015 - 10:08

Buna seara! :)

Ce vorbarete am fost noi azi... asa de luni. Va pup

Silvi te pupacesc. Cred ca fiecare loc unde vorbim are farmecul lui. :* Poate intr-o zi o sa stam toate in jurul unei mese sa impartasim emotii si sentimente... sigur va fi ceva special. In scris e mai greu. :*

Caresse te asteptam. Te pupacesc tare tare. Ai niste copii foarte frumosi. Te imbratisez.

Corina imi pare rau. Sanatate multa. Nu lasa pe nimeni sa te supere. Tu si bulinuta sunteti mai importante. Pup

Gazela multumin pentru praful de burtica. Puup

Maryella si eu te imbratisez. O sa fie bine. Ai incredere in Dumnezeu. Pup

Albinuta, multumesc frumos [flo2]  [flo2] [flo2]  

Sa ai o zi usoara!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -