Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iul-aug 2012 ( 8 )


316 raspunsuri la acest subiect

#291
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 09 decembrie 2014 - 08:16

Neata!

Mulummesc pentru urari!

Ati facut bradul? Noi planuim zilele astea.

Rocsy multa bafta cu Belgia, cu jobul, cu mutatul

La noi ploua de multe zile, daca era frig cred ca ne ingropa zapada

Ce cadori ati pregatit? Eu am unset de oale de la ikea, niste legume din lemn care se taie cu cutitul ( au arici intre ele)

Ioana din invitatiile pe care le faci inteleg ca e super la voi :)

Roxy condoleante! Ce ghinion cu jobul... A venit pe neasteptate sau aveati indicii :(

Ali ce bine ca l-ai dat la gradi! Trebuie sa imi dau si eu un sut undeva ca sa o dau... Ai intarcat?

#292
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 09 decembrie 2014 - 14:16

Salut !

 

Ile ai luat legumele de la Lidl ? Eu le-am luat aproape tot setul, mai putin cel cu forme, in rest tot  [:-)))] . Am zis sa fie mai multe , sa nu se bata ! Mai au plastelina, o pereche de blugi, mai vreau sa le iau bluzite si acum imi bat capul cu papusile Frozen .... la noi sunt extraordinar de scumpe. Imi pare rau ca nu am fost destul de isteata sa le comand in toamna de pe Ebay , ca sunt la 12 -15 dolari pe bucata. Acum am rugat o prietena sa mi le trimita din Anglia, sunt mai scumpe ca si pe ebay dar cu transport cu tot sunt mai ieftine decat la noi ..... aici sunt 500 de lei amandoua .... din Anglia ajung la jumatate !

 

La anul daca aveti nevoie de ceva, va trimit din Belgia :-) 

 

Bradul abia weekendul viitor, luam brad natural si nu ne grabim .... sa fie frumos si de revelion, boboteaza  [:-)))] .



#293
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 22:51

Ile, nu stiu ce sa zic. Cred ca m-am mai acomodat. Dar ce e sigur e ca soarele nu dispare decat f rar si pt f putin timp

#294
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 15 decembrie 2014 - 15:30

Buna dragi mamici,

 

Cred ca sunteti plecate dupa cadouri, dáia nu scrieti prea mult.

 

Eu le=am luat azi de la Lidl un puzzle cu 24 piese mari cu Cars (cam 90 cm pe 60 parca) care se coloreaza pe spate si o carte cu butoane dálea de apesi pe ele si scot sunete. I-a mai luat mama casa de desenat pe ea marimea 79/84 pe nu mai stiu ca si un set de facut curatenie (maturica, faras, nu stiu ce mai contin) sa nu se mai joace cu ale noastre (sper).

Idei nu mai am, dar mai gasesc eu cate ceva.

in rest, crestem, ne batem pe aceeasi jucarie...nimic nou sub soare!

pupici



#295
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 16 decembrie 2014 - 10:29

Neata !

 

Are dreptate Honeys, nici o miscare pe aici !

Ma doare capul si imi curge putin nasul .... minunat ! Mai am o zi de cabinet si de joi sunt in concediu .... vreo 3 saptamani ca sa imi pot face de cap !!!

Sper sa facem si noi bradul in weekend, avem musafiri de Craciun , pe o prietena din Bucuresti cu fetita ei si pe parintii mei .... abia astept, imi place sa am casa plina de Craciun .... bine ca e mare si incapem toti ... acum nu ma mai plang ca e mare, cel putin pana nu ma apuc de curatenie  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Fetele sunt bine, sanatoase, pe Sofia nu am trimis-o saptamana asta la gradi, prefer sa fie sanatoasa de Craciun ca avem multe planuri ... vreau sa le duc in premiera mondiala la colindat !!! O sa fie foarte distractiv , sau cel putin asa sper !

 

Deci .... de joi am o gramada de treaba, sa termin capitolul cadouri si curatenie, a facem bradul, sa ne hotaram asupra meniului ....IUBESC CRACIUNUL !!!

 

Va pup si va doresc spor la treaba sau la orice altceva faceti voi de nu sunteti aici !!!



#296
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 16 decembrie 2014 - 15:54

Buna. Eric are o viroza f urata, cu voma diaree si tot tacamul. Stam acasa si nu am chef de b
Nici un Craciun.

#297
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 16:52

Buna. Eric are o viroza f urata, cu voma diaree si tot tacamul. Stam acasa si nu am chef de b
Nici un Craciun.

[hia]

 

 

Sanatate multa piticului !!!!



#298
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 16:55

Honeys , sa stapaniti sanatosi achizitiile !

Roxana , succes cu pregatirile !!!

Carmen ?! 

 

Multi pupici !!!!



#299
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 09:19

Buna fetelor! Nu am mai intrat de mult, dar sper sa ma iertati! Motive fff amestecate .....
Noi suntem bine de cand nu mai mergem la cresa. Stam pe afara destul de mult 2-3 ore. Nu mai vrea in casa, nu "aiasa", nu "nani". Plec cu ea pe picioare si o aduc pe brate sau chiar adormita.
Cu pipi sintem fff bine, inca cu caca m-a capiat....dupa enterocolita din sept nu mai vrea neam sa faca la olita....o spal la fund mai mult decat atunci cand era bebelus. Nu stiu ce sa fac, al luat-o si cu binisorul si cu santaj, dar nu merge....mamici cu pui mai mari, voi ati patit asa ceva?
Am fost la eco abdominala pt ca dupa racelile si voma de la cresa mi se plangea copilul de dureri abdominale dupa fiecare masa. Suntem foarte bine la burtica, nu mai are nici un pic de reflux. Chiar am facut si o eco cu substanta de contrasct pt ca nu stim de la ce mai vomita....cand mananca prea repede, cand nu ii place ceva, cand mananca prea mult.... am trait sa o spun si pe asta...Nu are nimic, totul e ok la burtica, cred ca deja e de la cap....e cultivata deja....

Sanatate lui Eric!
Gabi, ai facut Rmn-ul? Ce mai fac printesele burticii tale?
Va pupp!

#300
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 09:40

Neata ! Sunt in concediu si de 2 zile nu fac nimic ................... yuppii !!! Chiar imi prieste ! Ma gandeam zilele astea ca atunci cand stateam in concediu de maternitate su Sofia vroiam la servici, acum mi-ar place sa am vreo 2 luni pe an in care sa nu fac nimic ...... niciodata nu e multumit omul  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Lorena : ma bucur ca sunteti bine :-) . 

Fleur : si-a revenit Eric ? 

 

Aveti vreo pastila pentru a ma mobiliza la curatenie ? Momentan imi admir geamurile nespalate si visez cum ar fi daca s-ar spala singure !!!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -