Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iul-aug 2012 ( 8 )


316 raspunsuri la acest subiect

#301
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 14:49

Salut. Eric si a revenit, mai are doar nas infundat, A fost cea mai nasoala raceala de pana acum, inclin sa cred ca a fost gripa. La noi e deja epidemie.
Si eu am intrat in vacanta 2 sapt. Nu am facut cumparaturile de Craciun nici pana acum. Ii voi lua barbatului un card cadou la un magazin de al lui iar lui E un trenulet si mai vad la fatza locului.
La mancare nici nu vreau sa ma gandesc. Am un curcan si umplutura de sarmale in congelator.

Gabi, dar de voi nu ne mai zici nimic?
Lorena, ai incercat s o pui la toaleta, poate nu mai agreeaza olita. Eric a facut pe el odata kk odata pipi acum cand a fost bolnav, dar si a revenit. La spital m au intrebat cate scutece murdareste pe zi... Pai nici unul. S au mirat ca la 2 ani jumate nu are scutec. Deci suntem avansati la cap asta.
Tre sa fie cald la voi de o scoti afara 2 3 ore pe zi.
Rocsy, a invatat Natalia colinde, ca Sofia cred ca stie, nu? Ce faina poza cu fetele mi ar place s o vad mare. Mi e dor de piersicutele noastre...
Chiar poate punem macar cate o poza de craciun aici... Dupa aia le putem sterge.

Ali? Carmen? Ada?

#302
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 20:19

Fleur, la olita face pipi...si la wc, dar prefera Olita.... nu mai face pe ea de mult, noaptea daca e ceva se trezeste si cere la olita. Dar caca...nu, o vad cand face si incerc sa o duc la olita si refuza categoric, daca insist se opreste si nu mai face...
Daca are nevoie la pipi si nu sunt pe faza isi da jos pantaloni si chilotei si face pipi, nu poate sa se stearga si sa-si ridice pantaloni.
La noi sunt cam 3-5 grade, dar mergem pe jos, cu autobuzul, cu metroul, in functie de destinatie. Sapt asta au fost si cateva zile cu soare si a fost superb.

#303
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 20 decembrie 2014 - 23:36

[hia]

 

Lorena , a iesit bine rmn-ul  [pk]

Fleur , nu am ce sa spun despre noi , decat sa-l critic si m-am plictisit eu de asta . Nu vorbeste mai nimic , nu am scapat de pampersi , nu colaboreaza , doar fitze si crize . Cu mancarea la fel fitze , nu mananca singur , nu face absolut nimic singur . Are oameni ....

Nici eu nu ma simt bine , este din ce in ce mai greu si ma pregatesc psihic de o perioada luuuunga si grea pt familia mea . Trebuie sa depasesc si momentul asta , ca l-am facut cu mana mea . Nu exista ajutoare , doar eu si ma rog la bunul Dumnezeu sa ma tina sanatoasa si cu nervii tari . Vor fi 3 copii mici care vor depinde in totalitate de mine . Asta e....

Cand citesc la voi cate achizitii au , ma ia cu durere de cap  [batcap]

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]



#304
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 05:00

Gabi, draga mea, esti tanara si puternica, te vei descurca nu se poate. Imi pare rau ca ai tai nute ajuta, dar veti reusi, tu si sotul tau si Andrei si fetele veti fi o familie mare si frumoasa pt. Care multi va vor invidia.
Stii tu, D-zeu nu da omului cat nu poate duce. El te va intari, fizic si psihic.
In locul tau, l as da pe Andrei cat de curand posibil la cresa sau gradinita. Acolo vrand nevrand va invata sa fie autonom iar cand vor veni fetele iti va fi mai usor, in timpul zilei. Seara te va ajuta si sotul ca nu are incotro

Eric vrea sa faca totul singur si sa se comporte ca un baiat mare, mai putin cateva aspecte: doarme cu mine, intarcarea a esuat lamentabil iar afara una doua vrea in brate, chiar cand sunt cu caruciorul. Va dati seama, carucior plus zapada plus gheatza plus sacose plus baiat de aproape 16kg in brate? De la carat in brate si dormit pe mine mi s a anchilozat aproape umarul drept si ma doare tare. Asa ca...sa nu ziceti ca nu-l si critic. De incapatanaresi pasiunea cu care zice nu, nu va mai spun. Cand ii dau antibioticul zici ca l torturez... Si mai avem destule faze si fitze...

#305
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 18:45

Buna dragutelor!!!!!!!! Suntem si noi pe aici...
inca tzitzilim cu spor. :)))) la gradi nu l am mai dus ca dupa 3 zile imi era deja bolnav...si acum mai tusim inca :(.intr o zi am stat cu el ca nu a vrut sa ramana (si eu nu il fortez-nu merg la lucru asa ca nu am motiv sa il "chinui"...si m am crucit.nu exagerez dar cred ca toti copiii erau bolnavi, ulul tusea, unul stranuta la unu ii curgea nasul...ingrijitoare pe la 10si a luat fetita si a zis ca trebuie sa o duca la dr ca toata noaptea a avut febra :((((((((...pai ??? Si de ce a duso asa printre copii? M am enervat rau...oare asa e la toate gradinitele???
Plus de asta nu mi a placut educatoarea deloc :(((mi se parea ca nu are rabdare deloc cu copiii si striga intr una la ei.
Erau vreo 20 de copiii...toti desenau , doar una nu avea nici foaie nici acuarele...eu zic vedeti ca ati uitat sa ii dati la fetita ce are nevoie...nuuu, nu am uitat dar ei nu ii dau ca numa mazgaleste :(.pana la urma probabil s a simtit si i a dat.fetita intradevar mazgalea, ei si????? Denis nu mazgaleste??? Ca doar nu stie el sa deseneze.si mi a spus na vezi? Ti am spus eu .si i a dat si 2 bobarnace in frunte .a inceput sa planga, denis milos a plans si el.
Am ramas tare dezamagita.
in rest suntem bine si asteptam craciunul.
roxi nu te necajii.sanatosi sa fim .daca avem sanatate avem de toate.
gabi ma bucur ca ti a iesit bine rmn.

#306
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 18:51

Fleur fa ti cadou de craciun un cont de facebok aiurea macar.acolo ne am vedea mult mai des si ai vedea si toate piersicutele dragalase (eu le admir tot timpul ;) )
Va pup pe toate

#307
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 19:04

Ptr fleur (sunt sigura ca restu ne stiti ispraviile :))) ) ;)

Miniaturi atasate

  • 20141219_114929.jpg


#308
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 19:06

Scuzati ca ma labartez dar nu ma lasa sa pun mai multe poze intr un mesaj....situ uratu :)))

Miniaturi atasate

  • 20141218_160936.jpg


#309
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 19:13

Uitati va la orele la care am postat...mi au luat 20de min sa pun 2 poze....mai vroiam sa pun dar nu ma lasa ...ma tot scoate din mesaj... fleur astept poza si cu ericutul tau ;)

#310
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 21 decembrie 2014 - 19:32

Am facut o pauza...mi au trecut nervii si am incercat din nou...am reusit sa mai pun o poza ;)

Miniaturi atasate

  • 20141217_203926.jpg



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -