Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Spuneti-mi va rog parerile voastre


184 raspunsuri la acest subiect

#21
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 august 2014 - 17:36

Ca sa fiu on topic : daca el are copiii si ii creste singur, poate ca nu cistiga destul si atunci e foarte atent la ce cheltuie.

Pe de alta parte, daca atunci cind iesiti impreuna unul arata ca scos din cutie si altul e vad de capul lui, nu cred ca asa ceva se poate numi pereche.


Editat de Mik, 26 august 2014 - 17:44 .


#22
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 august 2014 - 17:49

Pai ca sa itretii doi copii e destul de costisitor.E tata singur cu doi copii?Pai umbla asa ca sa aiba copiii tot ce trebuie.Si in cazul asta tu,in fata lui poti pica de fitzoasa.El vrea pe cineva care sa-l accepte cu doi copii si in care sa nu investeasca...cam nasol.Mai bine lasa....dar zau ca datele sunt putine...in mare,cum se vede de afara...el are cheltuieli mari,vrea pe cineva dar ca sa cheltuie si cu cineva-ul nu-si prea permite.Eu zic s-l mai tii daca e bun la pat...dar cauta pe cinev acare sa se ridice la inaltimea aspiratiilor tale.Esti tanara...mai ales daca nu ai copii inca...nu te baga sa cresti altii...ai altora..ciar daca pare dragut.



#23
carlad

carlad

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 26 august 2014 - 19:40

Copii avem amandoi. Ai lui sunt la fosta sotie, al meu e la mine. Dar nu copiii sunt problema aici. Problema e ca avem pareri diferite referitor la importanta hainelor si a comfortului in general.  In rest avem pasiuni si interese comune, asta imi place la el.

Rufus, cand am zis ca mi-am trasat in mare cam ce astept de la viitorul partener nu am mentionat ca inainte m-am analizat pe mine, cum sunt, ce vreau, unde am gresit si ce as vrea sa schimb. Dar asta cu schimbarea e treaba grea. Poate las impresia ca sunt fitosa - cum spunea cineva- si de asta mi-e si frica sa abordez tema direct. Un singur lucru l-am rugat. Sa nu mai foloseasca batiste - le consider atat neigienice cat si cam de moda veche - ci servetele din hartie . Minunea a durat doar cinci minute.  Si asta ma pune un pic pe ganduri. Stie parerea mea si totusi nu schimba situatia. Sunt nimicuri dar poate e un semn ca nu mi s-au aprins calcaiele de stau si analizez fiecare detaliu. 

O sa pun capat relatiei ca nu mai am chef sa traiesc in compromisuri care ma macina. N-o sa fie usor ca sunt totusi sentimentele in joc dar mi-e frica sa nu ajung intr-un punct cand imi va fi mult mai greu sa dau inapoi.


Editat de carlad, 26 august 2014 - 19:57 .


#24
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 august 2014 - 19:53

Daca nu te da pe spate si nu-ti aprinde pasiunea....toate stim,toti stim ce inseamna asta.(pasiunea)..atunci,,,e pacat sa te irosesti...sa va irositi intr-o relatie unde ceva scartie.Pacat de amandoi....Zgarcenia,sau ma rog restrictia bugetara...daca e pur si simplu o stare..e grav.Daca e asa din cauza ca a avut multi bani si acum nu mai are atunci e poate explicabil...dar tu nu vrei sa imparti viata ta si a copilului tau cu cineva care va numara vesnic banii si ii va parea rau ca se arunca mancarea la restaurant..Una e sa fie deja o familie care sa ramana unita si daca i s-au diminuat veniturile..si alta e sa vina unul cu un copil,inca unul cu un copil sau doi si sa aplice restrictia bugetara...ma rog pricepi tu.


Editat de eumada, 26 august 2014 - 19:59 .


#25
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 august 2014 - 21:55

cand eram eu mai mica mi-a placut de un baiat. Pana cand l-am vazut mancand pufuleti, si inevitabil am vazut ca i-a ramas ceva pe un dinte. Nu mi-a mai placut de el. :))))

 

 

Cand m-am despartit de prietenul meu (el de mine), eram in vacanta, am vazut un baiat care mi-a placut, i-am dat nr meu de tel. vecinei lui (la care stateam, era un fel de pensiune pe marginea unui lac) si i-am spus daca are chef sa ma sune. A venit, am vb, baiatul ff dragut, serios, chiar voia o relatie de durata. Nu mi-a placut cum i se vedeau gingiile cand zambea. Asta inc onditiile in care si eu aveam gingivita.

 

Am fost la un blind date cu un tip cu care ma intelegeam ff bine pe net, arata f bine dar nu imi placea cum mergea.

 

 

 

cand m-am indragostit de prietenul meu eram in curtea scollii, el juca baschet cu un alt baiat, eu stateam cu vecina mea pe banca. 30 si ceva de grade, vara, el fara tricou. Vecina imi spune 'yeaks, uita-te la M. cum i s evede burta si ce transpirat e'. eu ma uit la el cu capul inclinat intr-o parte si spun 'da, ce dulce e'.

 

Presupun ca ai prins ideea. :))



#26
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 26 august 2014 - 22:37

Fitoasa ca vrei sa mananci o salata singura? Banuiesc ca ti-o poti cumpara singura oricand.

La fel ca Xio eu zic ca nu te-a prins flama , apoi te panichezi ca esti batrana la 35 ani si cauti sa te agati de orice tip OK. Nu-ti irosi viatza , ai o groaza de timp in fatza nu ai de ce sa te grabesti.

#27
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 26 august 2014 - 23:56

Xio mi-ai adus aminte din tinerete, cand m-am dus la o intilnire si nu mi-a mai placut de acel baiat ca venise intr-un pullover cu "v"(sau anchior, cum se spune).

 

una e sa tzi la bani , sa-I folosesti cu intelepciune si alta e sa fii zgircit chiar si la nimicuri.

 

eu cred , ca de fapt tie nu iti place de el asa de mult cum spui, si cauti defecte doar ca sa te convingi pe tine insuti ca nu e de tine.

 

noi de cele mai multe ori inccercam sa ne potrivim cum iesim afara....de multe ori ne bufneste risul sau ne apuca pufnitul de cciuda-dupa caz...cand treb sa plecam undeva,si cind iesim din camere (separate) imbracati, gata,   ca ba eu sunt imbracata sportive si el dressy ori invers...si unul din noi trebuie sa faca compromisul si sa se schimbe.

ni s-a intimplat de multe ori sa fim imbracati in aceleasi culori fara sa fi avut habar.

 

in general astea sunt nimicuri cu imbracatul, eu mi-am schimbat f mult stilul de alungul anilor...si cred ca nu mi-a scapat nici un stil...de la f elegant pana la pantaloni sccurti si slapi.


Editat de michelle-usa, 26 august 2014 - 23:57 .


#28
carlad

carlad

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 27 august 2014 - 05:56

Am vorbit aseara -n-a fost usor- si am incheiat relatia. M-a rugat sa mai vorbim si duminica sa vedem daca pentru mine decizia e definitiva. Sigur ca asa va fi dar cred ca el a fost foarte surprins si are nevoie de ceva timp. Imi doresc sa nu regret vreodata dar in momentul de fata parca mi s-a luat o piatra de pe inima. Nu stiu daca e economie exagerata sau zgarcenie, adevarul e ca pe mine ma oboseste asa ceva. 

Va multumesc mult si sincer ma bucur ca am avut curajul sa pun punct chiar daca de acum sunt iar singura. Si asta face parte din schimbarile pe care mi le doream: sa-mi ascult instinctul si nu sa incerc sa ma conving ca are multe calitati si ca la restul trebuie sa inchid ochii. Asta mi-am reprosat dupa divort - referitor la casatorie -, o greseala imensa de a mea.  Au fost semne de la inceput ca suntem foarte diferiti in multe puncte principale dar m- am incapatanat sa  imi ignor vocea interioara si sa cred ca daca el schimba una sau alta am putea fii fericiti. De' ale tineretii:) 


Editat de carlad, 27 august 2014 - 08:19 .


#29
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 27 august 2014 - 07:46

Asa si ce daca esti iar singura?Esrti tanara,ai viata in fata si sigur,pentru ca stii din ce in ce mai bine ce doresti de la viata v,repet sigur vei gasi pe cineva care sa corespunda macar 90%.....

#30
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 27 august 2014 - 08:04

Carla, cred ca ai luat cea mai buna decizie. [flo2]

 

Stii cum e, daca de la inceput nu-i ce trebuie, apai pe parcurs n-o sa-l mai suporti de niciun fel si toate defectele asta "mici" vor deveni cele peste care nu poti sa treci (de fapt, n-ai putut sa treci de la inceput si bine ai facut).




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -