Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Spuneti-mi va rog parerile voastre


184 raspunsuri la acest subiect

#11
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:32

Mai, daca fata de ex se imbraca elegant/office si omu' in trening si slapi, atunci e o problema.

 

Iar zgarcenia...nu's ce sa zic, mie nu mi se pare chiar o situatie hazlie...plus ca probabil omu' nici nu o atrage fizic extraordinar ;)

 

Acu', sa imi fie cu iertare, da' nici pe mine nu m-ar da pe spate un tip ponosit si "cam" zgarcit, adica sunt defecte peste nu stiu daca as putea trece....



#12
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:33

 

Am patit acum citeva luni cu o pereche de sandale- El a zis ca mama lui  ar fi fost foarte incintata de ele

[:-)))]



#13
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:38

Interesanta dilema...

Eu insa te iau foarte in serios, pentru ca e clar ca ai o problema la amicul asta al tau.

Mai intai insa, as vrea sa-ti spun ceva: dupa ce am divortat si am depasit si perioada de dupa, timp in care ma deranja si gandul de a avea o partenera stabila, am stabilit, eu cu mine, ca nu voi trai singur prea mult timp. Drept pentru care am trecut la evaluarea mea si nu la portretul viitoarei. Adica m-am gandit la ce a fost si la ce nu vreau sa mai fie, privitor la persoana mea, pentru ca am ajuns destul de lesne la concluzia ca la divort am pus si eu umarul. Prin asta vreau sa spun ca inainte sa-ti creionezi viitorul ar fi bine sa stii sigur daca ai creion si talent la desen [:)]

O sa trec (dar amintesc, na) peste faptul ca pe la varstele astea rezultatul care conteaza este...rezultanta, adica concluzia desprinsa din insumarea (sau scaderea) calitatilor si insusirilor. Iar rezultatul poate fi pozitiv, cred ca pot fi admise si niste minusuri (calculul asta vine din creionarea de mai devreme...)

Acma ma gandesc ca poate mai dai ceva amanunte, ca si imbracatul asta aiurea si lipsa de atentie la propria imagine poate avea mai multe cauze. Daca e zgarcenie, cred ca e mai grav, daca e ignoranta sau nestiinta, e ceva mai usor. Iar daca mai e si ceva dragoste, sunt sigur ca domnul se va imbraca si in costum de clown ca sa-ti faca pe plac...

Deci cere- si ti se va da. [:)]



#14
carlad

carlad

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:45

Corina, ai pus punctul pe i. De asta mi-e frica, de zgarcenie si ca asta mi-ar ruina cheful de viata si de frumos. Sunt sigura ca si-ar permite mai mult dar nu o face . Nu ii cunosc veniturile exacte dar le banuiesc dupa pozitia la job si nu ar trebui sa fie tocmai mici. Ceva peste medie sunt in orice caz.

Mie imi place sa ies din cand in cand la masa, la film, la una alta, fara sa exagerez dar sa ma bucur de moment. Am iesit impreuna la film, la spectacole si am platit  jumi-juma. E ok pentru mine. Am iesit odata la o terasa si am zis ca as dori o salata. Intrebarea lui a fost - serios - "una pentru amandoi?". Normal ca am zis nu. Mai tarziu i-am explicat ca m-a surprins cu o astfel de intrebare. Motivul ar fi ca s-a gandit ca portiile sunt mari si nu ii place sa arunce mancarea:).

Imi dau dureri de burta situatiile astea si parca imi taie cheful sa mai ies. La fel si cu hainele. Mi-as dori mai mult interes din partea lui pentru cum arata. Se vede ca unele haine sunt destul de vechi.

Scriind aici ma ajuta, parca imi conturez mai bine ceea ce simt. Va rog sa mai impartasiti din gandurile voastre.

 

PS: cum pot sa corectez titlul? Am scris gresit parerile.



#15
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:50

Mda,sincer eu nu m-as mai complica.Lac sa fie ca broaste destule.Ia sa fii casatorita cu el si sa-ti numere banii din portofel,sa te puna sa faci pesmet din painea uscata ca sa nu o arunci sau mai stiu eu ce...ca nu ma duce capul,nu suport oamenii zgarciti.

#16
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:51

Am corectat eu.

As zice sa ai rabdare, sa vezi daca e zgarcit sau nu.

Daca e asa si tu nu esti ca el [:)] , poti sa-ti vezi de drum. Asta si pentru ca mi se pare evident ca nu esti cazuta pe spate de aparitia lui. Ca daca ai fi fost, nici nu te uitai la haine (il preferai fara...), cel putin la inceput era bun oricum, iar dupa aia vedeai tu cum il imbraci.

Pasiune...despre aia vorbesc.



#17
luisa1983

luisa1983

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 694 mesaje

Postat 26 august 2014 - 14:53

Presupunand ca nu sunteti de mult timp impreuna , poti spune de fapt ce anume te-a fermecat la acest individ (daca vrei , binenteles)?! Spui ca te ,,unge"  la suflet.....cum a facut-o, sunt tare curioasa pentru ca ( te rog sa nu ma intelegi gresit ), dupa o perioada destul de lunga de comunicare (comunici iesind , la o cafea.....etc ) , punandu-ma in locul tau probabil mi-as fi dat seama cu cine am de-a face.



#18
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 26 august 2014 - 15:03

. Am iesit odata la o terasa si am zis ca as dori o salata. Intrebarea lui a fost - serios - "una pentru amandoi?". Normal ca am zis nu. Mai tarziu i-am explicat ca m-a surprins cu o astfel de intrebare. Motivul ar fi ca s-a gandit ca portiile sunt mari si nu ii place sa arunce mancarea:).

 

Scuze, dar citind asta mi-am adus aminte de Little Britain - 'hypnotist-ul' la restaurant  [:-)))]

 

http://www.dailymoti...t-on-a-date_fun



#19
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 august 2014 - 17:24

Da, si eu iau in serios problema asta. Si cu zgarcenia si cu neglijenta in imbracaminte.

Felul cum arati conteaza foarte mult, degeaba zicem noi ca nu. Suntem evaluati dupa felul cum ne imbracam.

 

In ceea ce priveste zgarcenia ar trebui sa aiba niste limite altfel devine caraghioslac si lipsa de respect fata de partener - si in conditiile astea nu merita sa ai langa tine pe cineva de care e posibil sa te simti rusinat la un moment dat.

 

Ai mentionat ca are 2 copii. Cu ei e zgarcit?



#20
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 26 august 2014 - 17:35

Si eu cred ca trebuie sa-i spui in fata, mai subtil asa ca sigur nu o sa-i pice bine.

Eu cu sotul meu ne spunem daca nu ne place ceva- stiu ca nu este acelasi lucru ..... si eu dupa atitia ani tot ma oftic ....mai ales dace e ceva cu care eu vin acasa de la cumparaturi incintata  [:-)))]  

Am patit acum citeva luni cu o pereche de sandale- El a zis ca mama lui  ar fi fost foarte incintata de ele

 

[:)]

Asta o credem noi. Unii (unele) asteapta sa li se spuna explicit ceea ce celuilalt ii place. "Apropourile" nu sunt intelese daca nu sunt pe gustul nostru. 

(eu am avut o fantezie sa ma tund foarte scurt saptamina trecuta si l-am cicalit pe al meu "ce parere ai ?" pina mi-a spus explicit ca lui ii place numai parul lung. Era sa pic, noroc ca eram pe scaun. Si se pare ca mi-a spus in diverse forme, da' n-am vrut sa aud. Da' deloc.)




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -