Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#51
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 07 septembrie 2014 - 07:41

Buna fetelor,

 

ieri am încercat toata ziua sa intru pe site si nu am reusit. Asa ca...cu întârziere:

LA MULTI ANI MAYA. SA FII SANATOASA, CUMINTE SI SA ITI IUBEȘTI PARINTII. Felicitări Oli pentru frumusețea de fetită.

 

Kytana - vecinii de sub noi au trei copii. Iti poți imagina ce e acolo si nu am zis niciodată nimic asa ca nici ei nu ce zice.


Editat de norma36, 07 septembrie 2014 - 07:42 .


#52
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 07 septembrie 2014 - 16:02

Finally!

La multi ani, Maya! Sa fii sanatoasa si mereu vesela! Oli, sa va traiasca minunea, sunteti tare faini! Pupici si petrecere faina in continuare.

#53
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 08:17

Hello,

 

am scriu un mesaj lung si l-am pierdut...............de pe telefon nu mai pot scrie. 

Scriu de la servici deci va fi scurt. Cred ca i-am pasat lui Andrei raceala ca ii curge nasul si a dormit ffff prost azi noapte asa ca am trecut pe oscilo, suc de catina si ceaiuri calde. Sambata avem nunta...........sper sa putem merge ca sunt rude de gradul 1.

 

Kytana- eu sincer nu mi-as bate cu capul cu vecinii si nu l-as stresa pe Luca. E copil, are rutina lui de trezit de plans etc...Evident ca nu l-as lasa sa tranteasca oale toata ziua pe gresie dar nici nu as transforma casa intr-un sanctuar ca imi deranjez vecinii. sa isi puna dopuri sau vata in urechi, sa isi puna muzica in casti si sa doarma. De cate ori de te vei intalni cu ei le spui calma ca e copil si asa se stie exprima prin plans, ca ora de trezire e 7 si ca are nevoie sa se joace ca nu poate sta ca un sfant si nu ai ce face.  Daca pricep bine daca nu asta e ....nu iti omori neuronii cu prostii.

Pt restul fetelor sanatate si spor in tot ce faceti. Imi pare rau ca am ramas atat d e putine pe forum.

 

O saptamana faina.



#54
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 14:02

Hello dragelor. Multumim frumos de urari. Mai avem de stat o zi aici si maine plecam spre alta destinatie. Plimbareti mari noi! ;) Ieri am fost pe insula de visavis si am stat toata ziua pe o plaja superba. Pe la ora 4 ma intreaba sotul: auzi, mai stam? Ca m-am plictisit :))) deci nu sunt singura careia ii place sa umble. Degeaba imi scoate el mie ochii uneori ;)image.jpg image.jpg image.jpg

Oricat m-as chinui, nu reisesc sa le pun cum trebuie. Primele 2 sunt de pe insula Elafonisos, ultima de pe plaja noastra, unde mai mult de 3-4 prosoape nu am vazut zilnic :D

#55
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 14:05

Kyt, nu te stresa cu vecinii tampiti. Probabil sunt niste frustrati care nu au avut copii si bombane la orice miscare.

Norma, sanatate lui Andrei, sa isi revina repede-repede!

#56
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 14:06

Oli - f faine pozele. Ce mare si draguta e Maya. Pupici.

Nu contează ca sunt cu capul in jos pozele. Ne descurcam asa ca mai pune. Drum spre casa.



#57
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 21:35

Buna fetelor!

La multi ani cu sanatate tuturor sarbatoritilor pitici sau adulti pt onomastica de azi, dar si pt cei care deja au trecut pragul celor 2 anisori!!! Nu imi vine sa cred cum zboară timpul!
Imi pare rau ca nu mai pot intra asa des insa timpul meu s-a limitat f mult, serviciul m-a acaparat plus restul de treburi casnice. Si inca nu am adus copiii acasa

#58
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 08 septembrie 2014 - 21:40

Ma enervează ca am pierdut un mesaj mai lung ca scriu de pe tel..Si sunt obosită si imi scapa degetele.

Kytana ma gandesc la tine si te rog să nu te mai stresezi ca nemtii ăstia sunt f exagerati. Incearca sa ii ignori daca poti.

Va pup! Noapte bună!

#59
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 11 septembrie 2014 - 14:49

Buna fetelor,
Noi am ramas singurei inca 3 sapt. pana isi termina sotul examenele... am o groaza de lucruri de facut , in seara asta plec la mama sa fac si eu zarzavatul ca trece toamna deja au inceput sa se scumpeasca toate...
Aseara am copt 40 kg. de ardei impreuna cu nepotul, le-am fiert dar maine sa le pun la borcam ca nu mai am timp, azi am alergat cu altele...

M-am inscris la o scoala de 3 ani , Asistenti de farmacie, incep de la 1 octombrie asa ca alta nebunie pe capul meu. Am angajat o bona dar sa vedem daca ne descurcam cu ea ...

Ptiu ce poze frumoase din vacanta, eu nici nu stiu cum sa postez aici..
Kytana - iti inteleg nelinistea, am avut si noi un dobitoc in chirie jos si era tare stresant... acum s-au schimbat chiriasii si e mai bine... Bafta si stai relax desi e greu pt. ca esti o fata sensibilla si cu bun simt...

Ma duc sa fac bagajele...
Va pup !!!

Editat de ramona7575, 11 septembrie 2014 - 14:54 .


#60
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 12 septembrie 2014 - 05:48

ciao, Ramona, spor la facut zarzavatul si bafta la scoala! Vei merge full-time?

 

Oli, te urmaresc pe fbk, foarte fain concediu si Maya e super dulce! asa m-a emotionat cand i-ati cantat "La multi ani!"... (tu imi pari cam slaba, fata mea... ai grija de tine  [flo2] )

 

daca mai aveam ceva de comentat am uitat... eu citesc zilnic de pe telefon, dar innebunesc sa scriu de pe el, mereu imi schimba cuvintele si abia dupa cateva incercari ma lasa sa scriu ce vreau. I-am oprit setarile de auto-correct dar ceva nu e bine. Asa ca scriu cd deskid laptop. La servici nu prea mai am timp, in pauze mai fac una alta sau alerg ba la biblioteca, ba la magazin.

Zilele astea am tot cautat pe net bicicleta pt Stefan, ma dispera in parc, cum vede una- hop pe ea, sa se urce, chiar daca e mare. Si urlaaaaa daca il iau de acolo... asa ca vreau sa ii cumpar bike, chiar daca nu e pregatit inca. vom vedea...

 

Fetelor, aveti idei/ sugestii de tort pt 2 ani? Pt ca vreau sa poata manca si el, vreau sa il fac eu, astea din comert au tot felul de prostii in ele. Deocamdata nu ii dau ciocolata, deci... ceva cu fructe? habar n-am. Vor veni si nanutzii lui, deci tb ceva cat de cat si aspectuos.

Daca puteti ajuta va rog sa-mi scrieti, ca ma cam streseaza. Ce meniu ati hotarat pt musafiri?

mersi!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -