Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015) (Cap. 2)


207 raspunsuri la acest subiect

#71
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 14:52

Andreea, felicitari pentru vestile bune! [flo2]



#72
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 15:23

Multumesc mult, fetelor [:)]

 

Miha, recunosc, eu mi-as fi dorit baiat, de fapt chiar am simtit ca sunt insarcinata cu baiat, asta cam din sapt.9-10 incoace...dar asta e doar un detaliu. Fetita, baietel, ce o fi, cel mai important este sa fie bine si sanatos. Sarcina mea dupa UM este intr-adevar de 11sapt & 4zile, doar ca bebele e mai mare, 12sapt & 5zile :)

Daca ajung in Valcea in perioada urmaroare, iti dau un semn [flo2]

Pupici pe burtici.



#73
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 19:55

Andreea, e inca prea mic, oricum. Inca pot aparea surprize... ca liniuta sa fi fost, de fapt, trifoias. :D

La tine este exact problema inversa mie. Eu m-am dus la eco la 6s si mi-a zis ca are 5... m-am dus la 10s1z si mi-a zis ca are 9s... ceea ce inseamna ca am cu o saptamana mai mult de asteptat. Ma bucuram mai mult daca imi zicea ca e mai mare cu o sapt :))



#74
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 11:33

Buna dimineata, burtici! Cum sunteti azi, in plin weekend?

 

ping.jpg


Editat de miha05, 26 iulie 2014 - 11:34 .


#75
Soparlica

Soparlica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 11:50

Buna fetelor!
Miha multam pentru poza. Este asa haioasa incat mi-a facut pofta de tricotat. Prevad ca voi impleti multe chestii pentru bebe in serile lungi din iarna asta.
Andreea felicitari si o sarcina usoara in continuare.
Eu stau un pic cu teama. Am sunat ieri la clinica sa intreb de analize si ce credeti? Din tot imi gasesc doar Papanicolau. A ramas sa sun iar luni dimineata sa vad daca le-au gasit, daca nu...auch iar trebuie sa ma intepe. Si imi place...
Sa aveti o zi linistita!

#76
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 26 iulie 2014 - 12:00

Ce frumos... mi-as dori si eu sa stiu sa tricotez. Din pacate nu prea am astfel de abilitati...



#77
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 14:45

Buna fetelor ,

 

Ati pus aici niste mesaje , de m-ati omorat . Am citit plangand  [alcool] Doamne ajuta la toata lumea !!!! [ruga]

 

De maine incep munca , Andrei o sa ramana cu sotul , este el in concediu 1 saptamana , asa ca nu o sa-mi simta lipsa prea tare  [:)]

M-am apucat sa fac o ciorba de pui , sa aiba 3 zile sa-i dea sa pape . De dimineata am fost la intalnirea cu piersicutele de la odiseea lui . Tare frumos grup am format acolo , sper sa construm si aici o prietenie la fel de trainica . [flo2]

 

Sa va mai spun ca astept ziua de marti ?!  [:-)))]  Nu cred ca mai trebuie ..... 

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]



#78
cclaudinne

cclaudinne

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 18:11

Buna fetelor, am lipsit cateva zile de pe forum si am avut ceva de recuperat :) mamicile bulgarasilor sunt foarte active. 

Andreea:  Felicitari!     Gabriela : vreau sa cred ca totul va fi bine,asteptam vestile de marti

 

Eu personal trec printr-o perioada oarecum stresanta :( Am aflat in cursul acestei saptamani ca firma mi-a anulat concediul de odihna; e drept, nu doar mie ci tuturor angajatilor ce au avut ghinionul de a alege luna august pentru concediul de vara. Asa a ales conducerea, suntem "indispensabili" cand apare cate un nou proiect si e rost de facut bani, ca in rest nu stiu cum sa ne dea afara.

 

Asa ca, m-am revoltat, am plans putin de draci, dar din pacate nu pot face nimic. Asteptam cu nerabdare saptamana de concediu, dar se pare ca nu voi avea parte de putina liniste. Plus ca ar fi fost ultimul pe care l-as fi petrecut doar eu si partenerul...

 

Incerc sa trec peste si sa vad de cursul firesc al lucrurilor, dar tot ma mahneste situatia. 

 

Astept cu ardoare urmatoarea vizita la doctor, miercuri voi face toate investigatiile specifice finalului de prim trimestru. Sper sa revin cu vesti bune si foarte bune. Macar bebe sa fie bine....



#79
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 19:13

Claudia, imi pare rau de patania cu CO . In septembrie nu poti sa-ti iei ? Ar trebui sa ai prioritatecu sarcina .

#80
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 27 iulie 2014 - 22:23

Buna seara burtici de bulgarasi

 

Am ceva de recuperat, o sa citesc din urma ca vad ca ati fost active. Eu nu am mai avut probleme dupa episodul cu sangerarea, sper ca bebe sa fie bine. Noi miercuri plecam in vacanta si o sa incerc sa merg la un control marti, sa ma asigur ca totul e bine. Dar sangerari nu am avut si nici dureri, asa ca sper sa fie totul bine.

 

Pup fetele si revin dupa ce citesc din urma




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -