Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2015 (Bulgarasi de Februarie 2015) (Cap. 2)


207 raspunsuri la acest subiect

#201
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 06 august 2014 - 09:58

Claudinne,ma bucur sa te revad,nu mai stiam nimic despre tine! [flo2] Si ma bucur ca e totul bine cu bebe al tau. Imi pare rau ca ai un asemenea mediu la munca,e greu de suportat dar incearca sa nu-i bagi in seama! [pup]

 Fetelor,cam in cat timp vine rezultatul analizelor ,stiti?



#202
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 06 august 2014 - 10:18

Claudinne,  imi pare rau ca trebuie sa treci prin nebunia aceea la lucru. Te inteleg perfect. Asa era si la mine. 

Ma bucur ca ai vesti bune, ca bebe e bine... si mai ales ma bucur ca mai aud si pe altcineva vorbind de crampe si intepaturi abdominale, ca incepusem sa intru la banuieli.

Citind povestea cu neatentia parca ma vedeam pe mine. Am schimbat zilele astea 4 tricouri, toate fiind pline de mancare. Chiar ma amuzam la un momentdat ca tin locul bebelusului pana se naste. Dau pe mine. Si de dimineata cand am mancat mi-am pus o carpa prinsa de guler ca sa nu mai am surprize. Normal, am patat-o, dar macar nu am fost nevoita sa dau la spalat inca un tricou. :))

 

 

Alynutza, ce vesti grozave!! Ma bucur foarte tare ca totul este in regula, sunt convinsa ca si restul analizelor vor fi la fel de bune. Tin pumnii in continuare! [pup]

PS: Rezultatul difera de la un laborator la altul din cate am inteles. La Synevo poate dura o zi, max doua, la Sante dureaza trei zile, la Sanmed tot cam doua - trei... nu stiu la altele.



#203
Eleina

Eleina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 06 august 2014 - 10:46

Buna fetelor!

 

Multumesc de primire, aseara am fost si noi la eco si azi la analizele de sange pt bitest.

Asa cum zice si alinutza au mai trecut din emotii, suntem bine sanatosi atat cat se poate vedea la eco, ne-a masurat si ne-a aratat manutele,piciorusele, vezica..si e impresinant cat de mult se misca,sare intruna.

Dar cea mai mare veste pt care eram ff nerabdatori si curiosi era sa aflam sexul... ei bine it 's a boy!

O zi frumoasa si senina fara suparari si incrancenari la munca! pupici



#204
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 06 august 2014 - 10:53

Multumesc Miha! [pup]

Tu cand faci echo de 12 sapt?



#205
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 06 august 2014 - 10:56

Burticute,

 

Haideti in casuta noua.  [deziuata]



#206
Eleina

Eleina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 06 august 2014 - 10:57

Si eu merg foarte des la pipi mai ales daca mananc seara pepene trebuie sa ma duc de cel putin trei ori pe noapte la baie,dar am inteles ca dupa ce sarcina se ridica si nu mai apasa pe vezica drumurile vor fi mai putine.

 

Cat despre stranutat eu nu am dureri , in schimb am prietene cu burtici mai mari care au avut si ele aceeasi problema,.

 

Balonarea este si la noi si mai ales pe seara cand burtica este mult mai mare decat dimineata, dar cu iaurt trece.

 

Pe mie ma omoara starile de ameteala cu durerile de cap si bufeurile pe care le am de la caldura.Uneori am inpresia ca imi scade tensiunea si daca nu ma asez imediat pic, iar doctorul a zis ca, chiar imi scade tensiunea si cand patesc asa sa iau o gura mica de cafea si binenteles vitaminele prescrise si sa beau apa multa sa ma hidratez..

 

Problema e ca daca in primele 3 luni am fost ok acum am niste stari de voma de nici nu pot sa ma spal pe dinti si imi vine sa vomit si de la apa mai ales daca e un pic mai calda.

Doamne ajuta sa fim bine.



#207
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 06 august 2014 - 11:04

Multumesc Miha! [pup]

Tu cand faci echo de 12 sapt?

 

 

Nu fac de 12... dna doctor m-a programat in 13 saptamani (care teoretic conform UCM ar fi de fapt 14)... de azi intr-o saptamana. De fapt mi-a zis sa o sun cand ma apropi de 13 sau cand intru in 13 ca sa ma programeze. Dar eu o sun luni si ii zic sa ma ia atunci ca saptamana cealalta vreau sa plec in vacanta si trebuie pana plec sa am si eco si sange si rezultate sa ajung si la gineco...si dr meu ginecolog nu lucreaza vinerea. Deci trebuie sa ma misc destul de repede...



#208
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 06 august 2014 - 11:30

Buna fetelor!

 

Multumesc de primire, aseara am fost si noi la eco si azi la analizele de sange pt bitest.

Asa cum zice si alinutza au mai trecut din emotii, suntem bine sanatosi atat cat se poate vedea la eco, ne-a masurat si ne-a aratat manutele,piciorusele, vezica..si e impresinant cat de mult se misca,sare intruna.

Dar cea mai mare veste pt care eram ff nerabdatori si curiosi era sa aflam sexul... ei bine it 's a boy!

O zi frumoasa si senina fara suparari si incrancenari la munca! pupici

 

 

Bravooo!! Fellicitari!! Deci, ai baietel? Sa-ti traiasca!




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -